Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ja miałem "tylko" mocne nasilenie lęków, ale na ssri akurat bardzo kiepsko reaguję. Dlatego radzę zacząć na spokojnie od połówki 50tki i absolutnie jej nie zwiększać przed upływem 7-10 dni, tym bardziej, że fluo będzie jeszcze w Tobie krążyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. co do leków przeciwbólowych to powiem wam szczerze ze nigdy nie słyszałam ze nie wolno ich brac przy ssri, np jak ktos wczesniej napisal o ibuprofenie. Nawet jak lezalam na chirurgii to dr mowil ze to nic nie szkodzi itp wiec moim zdaniem nie ma sie czego bac.

 

i powiedzcie mi czy to normalne ??? ze jade juz jakos 4 tygodnie na sert i duzej poprawy nie widze????nie moge powiedziec ze nic sie nie zadzialo, bo wychodze normalnie do sklepow do pracy, lęki są pojawiają sie. Nawet ostatnio większe. Od 3 dni z 50 weszlam na 75 i jest jeszcze gorzej :( wiec jak to?????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos z was podczas kuracji sertaliną, miał takie dziwne wrażenie nazwę to ''uczuciem prądów w głowie'' takie jakby ciarki w mózgu :PP Nie wiem jak to nazwac. Ale od jakiegos czasu odczuwam coś takiego, nie ciagle ale sa momenty. Dziwne to takie uczucie.

To normalne????ciagle zastanawiam sie nad zmianą leków. To już bedzie 3 podejscie. Na citalopram 20 bo kiedys mi pomogl. Ale 5 mg esitalopramu nie.

Czy jednak poczekac.

 

5 tygodni na 50 mg sertaliny (w tym 75 od jakis 4 dni) to malo zeby czuc calkowita poprawe????bo nadal sie ograniczam majac leki ale juz nie takie jak wczesniej chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca, hah, skądś to znam. Tez kiedyś brałam paroksetyne. Jej odstawienie było ciezkie.Momentami gdy ruszałam głową, np.przechodzac przez ulicę, to prąd tak mnie ''kopał'' że szok. Czułam nawet wibracje na ustach ;) i bardzo przytylam. Lekarz tez chcial mi teraz dac paro ale nie chcialam, bo bardzo na tym leku wtedy przytylam pamietam, a tego bym nie chciala. Dlatego czekam az sertalina zacznie dzialac bo slyszalam ze duzo ludzi chudnie na niej, ja tez nie mam jakos checi do jedzenia, ale od jakiegos czasu mam napady zarlocznosci doslownie, szczegolnie jak wroce z pracy i jem o 1 w nocy

 

5 tygodni:chyba juz powinno dzialac. Nie wiem co mam robic czy isc do lekarza po zmiane lekow??? dal mi 75 mg i kazal przyjsc jakos w listopadzie sie pokazac. stwierdzil ze jak zaczelo dziac jednak sie cos to znaczy ze leki dzialaja, a spadek nastroju to normalne przy moich wahaniach. dziwne :mhm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prądy biegnące po ciele..haha miałam przez okres 4 tygodni .Teraz już minęły.

Co do tycia lub chudnięcia.Ja miałam 5 tygodni mdłosci,wiec zjechałam na wadze.Zrobiono mi morfologie krwi czy aby anemii nie mam...Hemoglobina 15 :twisted: Zauwazyłam,ze mam wstręt do gazowanego, słodkiego, odrzuca mnie zapach kawy. Pewnie każda osoba przechodzi inaczej z tym jedzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz kazał brac 25mg przez 7 dni- juz drugiego dnia miałam praktycznie wszystkie skutki uboczne.Ale uwierzyłam lekarzowi,ze po 3,4 dniach minie.Tak nie było.Po tygodniu kazał wskoczyc na 50mg i tutaj juz był cyrk. Dostałam jakby wstrząsu, myslałam,ze kręgosłup mi coś wyrywa...ach lepiej zapomniec.Zadzwoniłam na pogotowie kazali sie polozyc i łyknac paracetamol i zadzwonic do psychiatry.To była sobota,moj dr miał wakacje..wiec nie było jak sie spotkac.

Przez telefon biedny mnie można rzec monitorował.Był w takim szoku,ze przy 50mg mozna miec napad bólu całego ciała.

Nastepnego dnia kazał wrocic do 25mg.Ale skutki uboczne jak nie mijały tak nie mijały. Wyzej napisałam,ze te prądy miałam 4tyg, mdłosci 5 tyg. Lekarz kazał mi wszystko notowac- czas i objawy.Co mija a co nowego mi przychodzi.

Stwierdził bardzo wrażliwy organizm i kazał uwazac z lekami.

Tyle jazdy z ubocznymi.

 

Co do poprawy ? w ciągu kilku dni zauwazyłam,ze przestaje sie martwic wszystkim i wszystkimi.Ze tak szczerze,,wisi mi wszystko.I dlatego mimo tego piekła jakie przeszłam ze skutkami ubocznymi..bede brała sertraline.

 

Wiesz,,,mnie leczono tym gównianym Diazepamem na tachykardie, dołączono betabloker.Gdy odstawiłam Diazepam zaczeły sie objawy odstawienne .Ja myslałam,ze umieram...taki ból całego ciała.Miałam wyniki na guzy, cuda na kiju...i wszystko dobrze. Wtedy to zaczełam myslec o psychiatrze,,,skoro kardiolog nie ma czasu .Poszłam i nie żałuje.Facet nie dosc ,ze miły i uczynny to specjalista z powołania.

Wczoraj też własnie mi powiedział,ze te męki z jelitem to efekt brania Diazepamu. Jutro startuje z 30mg sertraliny w kroplach ...zobacze jak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, też tak miałam na początku brania 50 mg. Teraz weszłam na 75 od 4 dni i też się pocę jakos. Ale nie przeszkadza mi to w sumie jak Tobie ;)

 

-- 06 paź 2013, 00:05 --

 

Kto nie śpi ? :D:D:D

 

-- 06 paź 2013, 12:40 --

 

Wiecie co ciągle się zastanawiam nad zmianą leku :/// biore już miesiac i dalej nic. Na poczatku ok ale przeszło. Zwiększono mi dawkę do 75 mg lekarz jest zdania że im mniej tym lepiej. Ze jak zadzialalo wczesniej to nie powinien wrócic stan poprzedni. Ale wiem jak mi było gdy brałam citalopram 20 mg. Czułam się chyba już po miesiacu lepiej chociaż dokładnie nie pamietam. Ale wiem ze później już było dobrze. Nie czulam żadnych lęków ani nic. Trzyma mnie sertalina dlatego że wiem że się nie tyje. Miesiac temu gdy brałam 5 mg esitalopramu przez miesiac przytyłam 4 kg a tutaj waga stoi i nie tyje na szczescie. Wiec nie wiem co mam robic. Czy czekac aż coś zacznie działać ??? czy poprosić lekarza o cital poraz kolejny ???? dwa razy go brałam parę lat wstecz przez pół roku i mi pomógł.

Ale sertalina ponoć silniejsza jest od citalopramu.

 

Więc co robic :( pomozcie bo rozkładam ręce. Mam straszne zaniki pamięci. Chodzę jakaś przymulona ciśgle czuję czuję ucisk w głowie. Czy to efekt tego że biore 75 mg od 4 dni ?????? jejku ale pytan... moze ktos sie w koncu odezwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie rozmawialam i stwierdzil ze jesli zaczely na poczatku dzialac to jestesmy na dobrej drodze.

Ze stan bardzo zly juz nie wroci. W sumie to ma racje bo katastroflnie nie jest ale jednak ciagle mysle o tym o lękach stresie itp nie moge sie wyluzowac i spokojnie wyjsc z domu albo pojechac gdzies. I co teraz robic ?

 

ps. moje zrenice w tym momencie sa wielkosci orbit doslownie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tych źrenicach to słyszałam,lecz nie miałam możliwosci tego odczuc na sobie :) Ale nie mówie hop...bo kto wie,,,zwiększyłam dawke..hahha pewnie coś powróci.

 

Zauwazyłam dzisiaj głupie myśli,,ze może mam raka...ze to i owo.Ale lekarz przygotował mnie,ze mogą sie pojawic w trakcie leczenia takie jazdy.

 

r i n a ...damy rade :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość tego ścierwa, ni uj mi nie pomaga, do tego uboki mieszają mi się z dolegliwościami, że już nie wiem co jest czym. Dziś wróciłem na 200 mg, a jak będzie trzeba to zaserwuje sobie i gram tego chujstwa i może w końcu zadziała, bo nie mam zamiaru znów wykładać kasy na lekarza i zaczynać z innym lekiem i jego skutkami ubocznymi w początkowej fazie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oluska39, pewnie że damy radę kochana :* Ja chodze jak naspidowana dzisiaj. Szczęka tak zaciśnięta że mnie boli. Niby czuję radość ale boję się wyjsc. A niedlugo do pracy:(:(:(:(

Reiben, ile Ty już bierzesz sertaline ????bo nie czytalam wszystkich postów na ten temat choc chciałam ale 559 stron czytania - zajeloby mi dość długo;))

Tak patrzę że większość bierz po 100,200 mg tego.......ja sobie siebie nie wyobrazam na takiej dawce. Jak na 75 od jakiegos czasu czuje sie niespokojnie. Też nie wiem co robić. Czy czekać jeszcze???????

oluska39, a ty na jaką dawkę wchodzisz????i ile czasu bierzesz lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×