Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie mam pytanie. Byłam dzisiaj u doktorka i powiedział mi, że w sumie biorę fluoksetynę 2 miesiące i to normalne, że mam kilkudniowe wahania nastroju, bo lek zaczyna działać. Ja nie bardzo o tym przekonana poprosiłam o zmianę. Ledwo, ledwo i dostałabym upragniony seroxat, ale stwierdził, że drogi i da mi coś za 4zł... Myślałam, ze zamiennik seroxatu a tu sertralina. I teraz nie wiem poczekać jeszcze trochę z tą fluoksetyną? Czy może zmniejszać powoli fluo i włączać sertralinę? Czy może całkowicie przerwać fluo i zacząć brać sertralinę? Co myślicie? Ostatnie dwa dni miałam masakrycznego doła, a dzisiaj czuję się lepiej, sama nie wiem co o tym myśleć. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam MalaMi1001, że przebijam ale na pewno ktoś z pojęciem w temacie Ci tu pomoże. Chciałem napisać, że rozśmieszył mnie dziś lekarz chcąc mi zmienić sertralinę po półtora miesiąca na coś innego bo nie uporała się z nerwicą lękową (ciul wie czy to w istocie to), kiedy od prawie 10 lat nic nie pomogło, tym sposobem w ciągu roku zeżarłbym wszystkie możliwe substancje, wyłysiał, stracił czucie prącia i nie wiadomo co jeszcze a i tak się nie wyleczył. To pokazuje jak niewiele w istocie daje wiedza psychiatrom bez dużego doświadczenia z różnymi dolegliwościami, a wg mnie to w zasadzie bez posiadania tych dolegliwości :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo, też lekarz powiedział mi że to nie jest tak że biorąc leki wszystko będzie ciągle dobrze. Jeśli ma się tendencje do łapania 'dolkow''to one będą się pojawiać. Tylko właśnie to raczej nie dołek... Dziwnie u mnie. Zaczynam drugie opakowanie sertaliny, z 50 wskoczyłam na 75 mg od 3 dni. Wczesniej już czułam spadek nastroju nagle. Lęki przeokropne! Teraz jest to samo. Wkręcam sobie różne rzeczy, już wydaje mi sie że ktoś mnie przeklął kiedyś. Dlatego mi się nie układa w psychice. Mam wrazenie jakbym na prawdę była na coś poważnego chora w sensie psychicznym. Kiedy to minie. Kiedyś dwa razy brałam lek CITRONIL 20 mg po nim mi przeszło. Miesiąc temu zaczęłam 5 mg escitalopramu - i nic. Dlatego lekarz mi zmienił. Może wrócić do citalu???? Czy jesli jednak sertalina działała na mnie jak zaczełam brać, jakoś po 2 -3 tygodniach to znaczy że jeszcze podziała????czy jeśli był spadek to już nie będzie lepiej.????

 

-- 03 paź 2013, 22:54 --

 

Dobija mnie to. Slęcze w internecie i szukam odpowiedz na moje pytania. A wiem ze czesto to tylko nakreca na gorszy stan.

ale to juz drugie opakowanie idzie i dalej nic :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata no ja z tego względu, że tak mi doktorek powiedział, a coś mu dziwnie ufam postanowiłam poczekać jeszcze na fluoksetynie. Dzisiaj w dzień było super, teraz coś gorzej, zaczynają się moje jazdy. Poczekam, zobaczę co będzie jutro. Jeśli znowu złapię mega doła odstawiam fluo i zjadam sertralinę. Aczkolwiek na ulotce od Setaloftu przeczytałam w skutkach ubocznych "choroba nowotworowa" i aż mnie zmroziło.... masakra jakaś. Tylu i takich uboków nie ma chyba żaden SSRI.... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od tych ulotek to człowiek może sobie niezle nawkręcac :)

Moj lekarz obiecywał mi,że skutki uboczne szybko miną i są niewielkie...a ja sie męcze juz tyle tygodni.

Jutro mam wizyte i musi mi powiedziec czy te bóle jelit to dzięki sertralinie.Bo zaczynam sobie wkrecac choroby jelita grubego itd. .

Całe szczescie,ze nie mam dziwnych dołów czy czegos podobnego...jestem pełna energii i wogóle jest good.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata Nie patrz po prostu na ulotkę. A będzie lepiej. Moja koleżanka była jakoś z ponad rok na fluoksetynie i bardzo sobie chwaliła. Tylko po jakims czasie jakby przestał jej pomagać i musiała zmienić na escitalopram. Ten jakoś na nią zadziałał. Na mnie nie. A parę lat temu citalopram tak, i mysle zeby własnie za jakiś czas go brać.. Ale już zakupiłam 3 opakowania sertaliny. Mam być u lekarza w listopadzie jakos. Była poprawa na dawce 50 mg po 3 tygodniach ale przeszło..................

 

Też masz dzisiaj dzień ''myślenia'' ????;p w sumie to wieczór..ja ciągle myślę i wyszukuję z przeszłości sytuacje które mogły doprowadzić do tego że nerwica wraca ciagle i ogólnie skąd się pojawia, jaka jest tego przyczyna, dlaczego inni ludzie żyją normalnie, bez lęku. Ja mialam ciezkie dziecinstwo, ojca alkoholika, moze to tez ma wplyw. ale teraz mam życie jakby można powiedziec takie jakie chcialam a jest zle. po rozstaniu z pierwszym facetem jakiego mialam w wieku 19 lat (strasznie to przezylam) i wtedy sie zaczelo tak dziac. bylam jakby uzalenzniona od niego. nawet gdy mnie bil. to i tak z nim bylam. pozniej byli nastepni.. nastepni ale nie wychodzilo. teraz chce popracowac nad soba nie byc z nikim a jesli juz to wybrac normalnego faceta.

co za wieczor....... ciagle w glowie mam mysli ze jestem chora psychicznie.

a przeciez nigdy nikt nie zwrocil mi uwagi, psychiatra ciagle powtarza ze nie mam schizofreni, ze to tendencje do wahan nastroju i wrazliwosc doprowadzaja mnie do tego. koszmar jakis.

 

-- 03 paź 2013, 23:20 --

 

Sorry za pomyłkę:P post miał być skierowany do Małej Mi ;) OLUSKA : ja po sertalinie własnie miałam to samo!!!!!!!!!!na poczatku brania. Przeokropny ból z lewej strony, też myslałam że jestem na coś chora w zwiazku z jelitami. Lezalam tez wtedy w szpitalu na rehabilitacjach kolana, lekarz przy okazji robil usg brzucha i dziwil sie skad te bole. Wiec za pewnie to skutek uboczny brania serty. Przejdzie po okolo 3 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata- ja te bóle mam od 25 lipca, a sertraline zaczełam brac 17 sierpnia.Troszke ucichło i znów wrociło.A mija 6 tygodni.

 

Jestem tak na marginesie po spotkaniu z dr i jego kolezanka..tez pani dr.Od jutra startuje z 30mg sertry w kroplach. :lol:

Doktor nauczony moim szokiem przy 50mg...nakazał uzyc kropli, bedziemy dawkowac jak niemowlakowi.Ja mam oczywiscie miec reke na pulsie z objawami ubocznymi.

Zapytałam rowniez o te jelita biedne.Powiedział,ze podejrzewa jelito drażliwe oraz efekt brania Diazepamu,ktory jest wg niego gów.... Ja juz nic nie poradze,ze kazano mi łykac go na tachykardie ...nim dostane wizyte u kardiolog.

Zresztą..ufam psychiatrze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach brania sertraliny 50 mg, potem 2 dniach przerwy, dzisiaj łyknąłem rano trzecią tabletkę z nowego opakowania.

Ogólnie mogę stwierdzić, że sertralina wyciąga mnie z tego bagna za jedno ucho, a ja sam za drugie. Jest coraz lepiej.

Nie wiem czy to wracają lęki, czy to efekt uboczny, ale czasami serce bije mi dosyć mocno. Wolno, ale mocno. Innym razem przykładając dłoń do klatki piersiowej ledwo wyczuwam uderzenia serca. W tej chwili mam ciśnienie 135/75, a potrafię mieć nawet 170/100.

 

Tak na marginesie: jakie macie doświadczenia z sertraliną 50 mg + alkohol?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oluska39, Jelito drażliwe, też to u siebie podejrzewałam. Lekarz to samo. Takie leki typu SSRI powinny też pomóc, bo to głównie stres. Ale poproś lekarza żeby przepisał Ci pantoprazol najlepiej 40 mg powinno pomóc. Można brać długo bo to nie szkodzi ;) Idź na gastroskopię też, nie jest to fajny zabieg, ale wykaże co trzeba.

 

guernone, ja też przez 4 tygodnie brania uważałam że mi pomaga 50 mg. Czułam się w końcu zdrowo, zero natrętnych mysli, nie myslałam tak o chorobie. Ale właśnie jak już dochodziło jakoś do kończenia się pierwszego opakowania zaczęło się coś dziać... Znów wracały lęki. Zaczęłam 2 opakowanie 0,75 mg. Po czym uważasz że może to być nawrót lęków? Co do alkoholu, to ja jeszcze nie próbowałam. Choć korciło mnie. Moja psycholog powiedziała, że mi nie wolno.

Kiedyś brałam citalopram, i gdy piłam nic a nic zupełnie mi nie było. Ale teraz wolę nie ryzykowac. Poza tym moim zdaniem kto bierze takie leki nie powinien wcale pić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Biorę 50tkę sertraliny raz dziennie . Wiem, że nie powinno się przy niej brać ibuprofenu ale tylko on mi pomaga w "te dni". :? Dziś mnie dopadło, sertralinę wzięłam po 9 rano, ibum forte po 15tej. Powiedzcie mi tak obiektywnie, czy jeśli w ciągu miesiąca zjem 3-4 tabletki forte, to coś się może stać? Czy chodzi o to, żeby po prostu na raz nie łykać ibuprofenu z ssri, a po kilku godzinach, to już wsio ryba?

Pomóżcie, bo nie wiem, czy myśleć nad innym lekiem przeciwbólowym. Pamiętam, że jak na fluoksetynie byłam, to też łykałam nurofen i nic mi się nie działo... :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mogę się obyć, bo ból jest nie do zniesienia, a mam pracę, dojazd i obowiązek zajęcia się małym dzieckiem. Przy bólu, który powoduje zawroty głowy i omdlenia, jest to troszeczkę utrudnione, nie sądzisz? :evil: Nie jestem w stanie sobie zaplanować, że okres dostanę w sobotę albo piątek wieczór. Nie posiadam takiej mocy, a nawet jeśli, to i tak bym bólu nie zniosła i wylądowała na pogotowiu z zastrzykiem w tyłku . A leki typu Apap, no-spa, są dla mnie za słabe, kompletnie nie zmniejszają bólu. :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie odnośnie przeciwbólowych- mi lekarz kazał brac w momencie bólu.Zadnych interakcji nie ma.

Nawet dostałam na pogotowiu zastrzyk dosc mocny na ból..i usłyszałam,ze nie ma związku z braniem sertraliny.

Łykam buscopan na jelita i rowniez nie usłyszałam,ze to złe.

Jedynie psychiatra mi powiedział bym nie piła trunków alkoholowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie zdarzało się brać Asentrę i Ibuprom i żyję. Niemniej jest "zwiększone ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego" (wg http://bil.aptek.pl/servlet/interakcje/list?who=patient ).

 

Co do pantoprazolu - bardzo długo brany szkodzi, chyba namnażają się bakterie w jelitach, łatwiej złapać pasożyta itp. Kilka miesięcy, rok - można brać. Nie jest to lek na jelito wrażliwe, tylko na wrzody, refluks. Sama się na to leczę - brałam już Duspatalin i Tribux. A gastroskopię warto zrobić.

 

O właśnie, spóźniłam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra forumowi spece. Tak jak sądziłam, dwa dni było fajnie, od rana dzisiaj dół, mega wkurw, moje wspominki i wyobrażenia które pociągnęły mnie do swojej krainy "jestem górą" i matka sprowadziła mnie na ziemię. I teraz siedzę zdołowana z browarkiem. Dość! Jestm na 25mg fluoksetyny i 4mg reboksetyny. Mam przepisaną sertralinę 50mg/dobę i chciałabym połączyć fluo i sertrę, zeby nie złapać gorszego doła. Reboksetyna zostaje. I teraz powedzcie mi jakie dawki zastosować fluo i sertry? Nie zapytam lekarza, bo mam wizytę dopiero za miesiąc. On kazał mi przerwać jedno, zacząć drugie, ale nie mam siły na doła obecnego przy zmianie leków, stąd moje pytanie jak to ugryźć, żeby było w miarę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fluo zostaje w organizmie nawet do ok 5tyg więc odstaw fluo i od razu wejdź na 25mg serty czyli połówkę. Po tygodniu zwiększaj. Uboków po odstawce fluo nie będziesz miała zatem, co najwyżej po wejściu sertraliny

 

A czego mogę się spodziewać po sertralinie? Chodzi o "efekt pierwszej tabletki", który rozumiem jako silne wymioty, utrata świadomości i drgawki, które wystąpiły po pierwszej w życiu tabletce wenlafaksyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×