Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie mogę znaleźć chłopaka/dziewczyny


peace-b

Rekomendowane odpowiedzi

anand22 masz racje, w naszym kraju jest straszna nienawisc do innych. Nikt nas w europie nie lubi i nie szanuje :( Ja sie ogolnie bardzo zastanawiam nad wyjazdem na stale za granice bo w tym kraju nie wiem czy uczciwie cokolwiek osiagne. Co do ludzi uposledzonych i niepelnosprawnych....co za idiota (za lagodne slowo) moze sie smiac z tak nieszczesliwych ludzi :( Jeszcze gorzej jest jak ktos jest czarnoskory to wogole ma juz przechlapane :(, a przeciez to jest taki sam czlowiek jak my.

Caly swiat wie ze Polak to antysemita, rasista, ksenofob i alkoholik. Jak my mozemy osiagnac cos na arenie miedzynarodowej jezeli nasmiewamy sie z innych a tak naprawde to my jestesmy smieszni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaa o młodych pokoleniach to wogóle nie ma co gadać. Dzisiejszą młodzież można podzielić na 2 grupy:

- kryminaliści;

- cwaniaki, debeściaki co ze wszystkich i wszystkiego szydzą.

 

 

fiufiu moim marzeniem jest wyjechać i osiedlić się w jakimś kraju nad Morzem Śródziemnym. Tam ludzie są zupełnie inni, życie jest prowadzone na luzie, jednym słowem coś pięknego. Nawet nie muszę mieć tam jakiegoś kto wie jakiego super interesu, wystarczy mi choćby sprzedawanie turystom jakiś napoi czy czegoś innego. Tam ludzie żyją z turystyki i z takiego drobnego handlu.

Jest tylko jeden problem- taka przeprowadzka kosztuje mnóstwo pieniędzy, choć mimo iż nie wiem ile może kosztować jakiś domek w tamtych okolicach to sądzę, że cena nie powinna być wyższa niż u nas w kraju, zresztą mało które państwo ma wyższe ceny nieruchomości niż Polska :roll: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaaa o młodych pokoleniach to wogóle nie ma co gadać. Dzisiejszą młodzież można podzielić na 2 grupy:

- kryminaliści;

- cwaniaki, debeściaki co ze wszystkich i wszystkiego szydzą.

 

Zgadzam sie jak najbardziej....moi rodzice maja zawsze problem z takimi gowniarzami, bo to zaczepne i agresywne jest. Chodza grupami i mysla ze sa kims, a tak naprawde to chodzace gowno, ktore trzeba sprzatnac - tylko nie ma komu :(

Taki koles ma 15 lat i uwaza sie za megadoroslego, a jak mu mamusia fundusze przytnie to bedzie placz.

Uwazam ze to w duzej mierze wina rodzicow, bo tak naprawde nie maja czasu na wychowywanie swoich dzieci...praca, praca i jeszcze raz praca. Ale co tu sie dziwic skoro zarobki sa tak niskie a ceny wysoki - to trzeba zasuwac i cierpi na tym cala rodzina :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwazam ze to w duzej mierze wina rodzicow, bo tak naprawde nie maja czasu na wychowywanie swoich dzieci...

 

 

Mnóstwo osób myśli tak jak Ty. Ja sądzę, że rodzice w dzisiejszych czasach są bezradni. Powiedz, co oni mają zrobić? Jak Twoim zdaniem powinni wychować dziecko?

Napisz jak to według Ciebie powinno wyglądać, a ja bez problemu wskażę błędy każdego Twojego pomysłu, ponieważ każdy pomysł będzie zły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić z przedmówcami, że Polska jest nietolerancyjną "potęgą" dla wszelkiej "inności", niestety. :roll:

 

Co do ludzi uposledzonych i niepelnosprawnych....co za idiota (za lagodne slowo) moze sie smiac z tak nieszczesliwych ludzi :(

Z tym całkowicie się nie zgadzam. Nie wiem, jakie Ty masz doświadczenia, ale ja w swoim życiu spotkałem ludzi niepełnosprwanych i upośledzonych, dla których żywię ogromny podziw i nawet zazdrość. ;)

Zazdroszczę im tej ogromnej radości życia, tej energii, tego uśmiechu nawet z drobiazgu, tej siły, by pokonywać własne ograniczenia, własne dysfunkcje.

Zazdroszczę im prostoty pokazywania i odczytywania emocji: jak ktoś się uśmiecha, oni odpowiadają tym samym, jeśli ktoś jest smutny, obserwują i szukają czegoś, czym mogliby pocieszyć taką osobę pocieszyć.

Dla mnie są szczęściarzami, a to że z jakimiś dysfunkcjami ? Drobiazg, którego oni sami na codzień nawet nie zauważają, w przeciwieństwie do reszty ludzi. :smile:

Pod tym względem oni są bardziej sprawni, niż większość ludzi tzw. "pełnosprawnych", którzy najczęściej żyją w bezmyślnej gonitwie za czymś co im się wydaje ważne, podczas gdy to, co faktycznie ważne, przemyka niepostrzeżenie. :roll:

Tyle moglibyśmy się od nich nauczyć, a tymczasem wolimy ich zamykać w "czterech ścianach". Głupota. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja osobiscie nie spotkalam sie z wysmiewaniem chorych

A wyśmiewanie się z ludzi chorych psychicznie lub nawet z zaburzeniami psychicznymi.

To prawda Polska to zadupie Europy.

 

tez sie osobiscie nie spotkalam nigdy ,ale to dlatego ze zawsze otaczalam sie ludzmi pdobnymi do mnie ,wiec przy mnie takie teksty nigdy nie lataly

 

ale wiecie co jak tak slucham czasem gimnazjalistow i innej mlodziezy to naprawde mozna sie za glowie zlapac i straszny zal sie czuje gdzie Polska zmierza :roll:

 

hmm wychowanie moim zdaniem ma bardzo duzy wplyw- moi rodzice tez ptca zawsze byli pochlonieci ale od malego duzo z nami rozmawiali o tym co jest dobre a co zle 9 o narkotykach ,sektach i o dobrym zachowaniu),wpajane nam to bylo,poza tym sama mam mozg i zadecydowalam juz chyba bedac mala jaka chce byc i jakie mam priorytety w zyciu( nie pale ,nigdy nie probowalam dragow np.)

 

a teraz mam takie wrazenie ze sie rodzi dzieci a im malo czasu poswieca ,noi inny system edukacji

teraz jak ktos chce by ich dziecko mialo dobre towarzystwo do posyla je do prywatnej znanej szkoly i gimnazjum a i to nie gwarantuje ze dziecko nie wpadnie w zle towarzystwo

 

tez mi sie marzy domek nad morzem gdzies za granica gdzie ludzie sa prosci otwarci i nieograniczeni ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Twoim zdaniem powinni wychować dziecko?

Nie wiem jak ale chodzilo mi o to ze rodzice nie maja czasu dla swoich dzieci, bo pracuja. Moi rodzice tez pracowali to wychowywali mnie dziadkowie.

A takie dziecko, ktore nie jest pod parasolem osob bliskich bardzo latwo wpada w zle towarzystwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A takie dziecko, ktore nie jest pod parasolem osob bliskich bardzo latwo wpada w zle towarzystwo.

 

A takie,które jest zwykle nie wpada w żadne.I tak źle i tak niedobrze ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn ja tam nie uważam, by Polska się jakoś szczególnie wyróżniała w uprzedzeniu do 'inności'. Ja tam uważam, że taki sam bajzel jest i w Europie i w Ameryce - a, że tam jest 'poprawność polityczna' uskuteczniana, to i się wydawać może mi na przykład, że tam jest lepiej. Nie jest lepiej. W Ameryce na przykład nie jest zakazane być nazistą i urządzać jakieś pochody w związku z tym. Czarni i Latynosi nadal czują się gorzej od białych - więc co tam może być lepszego? Upośledzonych czy to umysłowo czy cieleśnie - wyśmiewa się tak samo często jak u nas z pewnością pod każdą szerokością geograficzną, coś mi się zdaje. Bo taka jest natura człowieka: boi się obcego i innego.

 

Co do ubioru, to w innych krajach może być większe przyzwolenie na różne dziwactwa. Ale spróbuj ważyć 170 kilo, a czy będziesz w Nowej Zelandii, czy w Chicago, nadal się będą za tobą oglądać: więc czym nasz kraj się różni? :smile: Osób umysłowo chorych będą się bać wszyscy: odium wariata jest gorsze od odium bandyty (wg mnie), bo ludzie taką mają projekcję o takich chorych, że nie wiadomo czego się można po nich spodziewać. ...Dopóki takiej osoby nie poznają. Albo nie obracali się w środowisku, gdzie mieli się okazję przekonać, że nie ma się czego tak bać.

 

Jednym z najlepszych dowodów na uprzedzenia świata jest stosunek ludzi do Żydów: nienawidzi się ich czy to Rzym, czy Krym - wszędzie ich ludzie postrzegają źle. Naprawdę: gdzie indziej nie jest lepiej. Tam jest tak samo jak u nas, ale to mniej widać.

 

Ja uważam, że Polska może jest nieco bardziej ksenofobiczna, ale od światowych standardów wg mnie nie odbiega. U nas na razie jeszcze nie nastała poprawność polityczna na tyle mocna, by się o tym wszystkim nie mówiło. Jak nastanie: to będzie tak samo źle, ale mniej widoczne. Albo poprawi się nieznacznie: np tylko w dużych miastach. Ja tak o tym uważam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polska aż tak bardzo od reszty świata nie odstaje.

Państwo to ludzie. A ci są wszędzie tacy sami. Czyli różni ;)

Nie wierzę w wady narodowe, stereotypy itp.

Zawsze w takim momencie przypomina mi się anegdota A. de Mello.

Hindusa złapano na terenie Pakistanu w trakcie wojny. Żołnierze pakistańscy, którzy mają rozkaz zabić każdego Hindusa na ich terenie, litują i się pozwalają mu na spełnienie ostatniego życzenie. Hindus nie myśli wiele i mówi:

-Pragnę raz jeszcze spojrzeć na mą ojczyznę, za którą umieram.

Dowódca oddziału podrapał się po brodzie i mówi:

-Dobrze, zawieziemy Cię na wzgórza z których widać Indie.

Jak powiedział, tak zrobiono.

Hindus staje na wzgórzu, patrzy wzruszony, myśli:

-"Jak cudownie ostatni raz spojrzeć na te drzewa, tą rzekę, tę ziemię. To moje Indie... Jakie cudowne powietrze... Teraz mogę umrzeć spokojnie-jest już pogodzony ze śmiercią za swą ojczyznę...

Nagle czuje delikatne stukanie w ramię, odwraca się i widzi dowódcę, który rzecze:

-Pomyliliśmy się, to nie te wzgórza, Indie są jeszcze 15 km stąd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki to "faceci w czerni" będą mówić nam co jest dobre, a co złe, dopóty uprzedzenie do inności i obcości będzie czymś normalnym

 

Nie można mylić nauki chrześcijańskiej z naukami ojca dyrektora. Inna rzecz, że większość ludzi, którzy co niedziele są w kościele nie postępuje według zasad nauczanych przez Kościół.

A jak patrze na niepokornych małolatów to aż się boje co będzie za 15 lat.

 

 

Nie wierzę w wady narodowe

Ale tu nie ma w co wierzyć. To fakt.

Oczywiście nie można mówić, że wszyscy Polacy są nietolerancyjni czy zawistni ale jednak z kosmosu te stereotypy się nie biorą. Inna rzecz, że my młodzi możemy i musimy to zmieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki to "faceci w czerni" będą mówić nam co jest dobre, a co złe, dopóty uprzedzenie do inności i obcości będzie czymś normalnym. Jesteśmy jednym z najbardziej nietolerancyjnych, ksenofobicznych i antysemickich społeczeństw Europy.

 

a ja ci mówię, że tak nie jest. Co z tego, że pojedziesz do Pragi czy Los Angeles, będziesz wyglądać jak postrzeleniec - będą się za tobą mniej oglądać? Ale tylko pojedź na przedmieścia takiego Los Angeles, wjedź w głąb kraju jakiegokolwiek, a się szybko przekonasz, jak bardzo ksenofobiczny i uprzedzony jest świat. Czy można mierzyć Amerykę tylko po jej największych miastach? Są przecież przedmieścia, małe miasta i malutkie mieściny: tam jest ten sam typ ksenofobii, co u nas w Polsce i jestem gotowa się o to założyć. Bo po prostu człowiek zawsze jest człowiekiem.

 

Inaczej się potraktują w Warszawie a inaczej w jakimś pcimowie. Różnica może być kolosalna. Inaczej cię potraktują w Paryżu a inaczej w głębi Francji/Anglii/USA/etc. Wg mnie wszędzie jest to samo. Wyjedź do Włoch i zacznij się zachowywać jak umysłowo chory. Zobaczysz, jak to wielce różnią się Polacy od Włochów. Tam tak samo będą się za tobą oglądać: jestem tego więcej niż pewna. W mieście niby mniej będą to robić, ale na przedmieściach/małych miejscowościach będzie ci się zdawało, jakbyś z Polski na metr się nie ruszył. Tak samo jak i u nas w mieście tak tego nie będziesz widział jak na przedmieściach.

 

W miastach to jest bardziej oszlifowane: ale człowiek nadal jest ten sam. W mieście nie wypada odróżniać się od większości i pluć na kazdego odmieńca. To jest właśnie ta poprawność polityczna. Ale w głębi kraju ludzie są sobą: a w tym nie różni się Kanadyjczyk od Polaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i macie rację odnośnie tego, że i gdzie indziej jest podobnie z nietolerancją. Możliwe, że głosy broniące tolerancyjności innych krajów wynikają z bardzo prostej przyczyny - z różnych "punktów odniesienia".

Np. w Polsce otyłymi są osoby powyżej 120 kg wagi i chyba nie ma zbyt wielu Polaków z wagą powyżej 200 kg. Podczas, gdy np. w ojczyźnie MacDonalda spotyka się i ludzi ważących 300-400 kg, stąd ktoś ważący 150kg nie robi wielkiego wrażenia. ;)

Dlatego może to "złudzenie" tolerancji, bo tam "toleruje się" to, czego u nas nie. :?

 

Tym niemniej niepokojące może być takie mówienie "u nas wcale nie jest tak najgorzej", bo może zaowocować myśleniem: "skoro nie jest najgorzej, to po co się starać to poprawiać ?" :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra odeszliśmy trochę od tematu.

Może koleżanki z forum (koledzy też mogą) napiszą jakieś wskazówki dla niedoświadczonych. Jak rozmawiać z dziewczyną która nam się podoba a co jest totalną klapą i od razu skreśla. Może jakiś częsty błąd czy coś w tym stylu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może koleżanki z forum (koledzy też mogą) napiszą jakieś wskazówki dla niedoświadczonych. Jak rozmawiać z dziewczyną która nam się podoba a co jest totalną klapą i od razu skreśla. Może jakiś częsty błąd czy coś w tym stylu?

To trzeba by było kilka milionów recept na szczęście. Każda osobowość jest inna, każda jednostka inaczej reaguje na bodźce. Nie ma takiej recepty, która dałaby każdemu szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, tak naprawdę awans to nie do końca prawidłowe słowo.

Rola przyjaciela i partnera to nie muszą być role podobne, chociaż mogą.

Po drugie, to ja pocieszę, że i mnie się kiedyś taki "awans" zdażył, i zdażył się raz osobie, która była moim przyjacielem wobec mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×