Skocz do zawartości
Nerwica.com

Luźne pogawędki i sposoby na radzenie z sobie z lękiem.


klaudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie. Wiem,że może jest taki temat,ale chciałam się dowiedzieć. Co robicie,aby nasza kochana przyjaciółka nas opuściła. Np. Ja często sobie piszę na kartce jestem zdrowa,jestem zdrowa. Tyle razy ile mi się zmieści. I gdy to piszę czuję się lepiej. Ostatnio parę miesięcy tego nie robiłam i jakoś źle się poczułam i zaczęłam znowu pisać. A i zapomniała m zawsze tą kartkę wkładam pod poduszkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne,że prubujemy coś robić. Ramanujan, Pomaga Ci terapia? Ostatnio dużo o tym pomyślałam. Jak możesz opisz jak się czujesz po takiej terapii,czy pomaga, jak prowadzi ten psycholog rozmowę itp. Oczywiście jak możesz to opisz :)

 

-- 02 paź 2013, 00:01 --

 

hania33, o haniu co tan u ciebie słychać ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne,że prubujemy coś robić. Ramanujan, Pomaga Ci terapia? Ostatnio dużo o tym pomyślałam. Jak możesz opisz jak się czujesz po takiej terapii,czy pomaga, jak prowadzi ten psycholog rozmowę itp. Oczywiście jak możesz to opisz :)
Terapie państowe trwające 2 lata nic nie dały niestety. Poprzednia prywatna jakieś niewielkie zmiany w myśleniu przyniosła, ale kosztowała 3 tysięce zł. Obecna psychoterapia to tylko 13 sesji, raczej mało i warunki pracy były bardzo trudne ze względu na moją manię. Są jakieś powolne zmiany w myśleniu, niestety takich wizualnych zmian nie ma. Terapia osób z zaburzeniami borderline trwa wiele lat, zwykle conajmniej 5, więc raczej szybko tej psychoterapii nie zakończę. Jest to raczej rozmowa, chyba że pójdziesz na terapię ericksonowską czy poznawczo behawioralną, gdzie są zadania domowe (tzw. terapie dyrektywne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziłam kiedyś na terapię Gestala,ale z psychoterapeytka sie nie dogadalam. Chodzilam w tym roku od stycznia do kwietnia. Teraz myślę o powrocie,ale do kogoś innego. Co jest problemem, bo w mojej miejscowosci nie ma duzego wyboru. Wydaje mi sie jezeli znajdzie sie dobrego psychologa to terapia pomoze. Tylko znajsc dobrego psychologaspory problem.

 

-- 02 paź 2013, 21:33 --

 

Ahma, Nie zauwazylam. Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klaudek, niestety to jest spory problem w mniejszych miejscowościach. Nie każdy ma tak dobrze jak ja, że mieszka blisko wielkiego miasta. Mimo wszystko warto próbować, nie zniechęcać się porażkami terapeutycznymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, to swietnie haniu. :) gratuluje. Ja rowniez stram sie mowic,ze jest wszystko w porzadku,ale chyba nie jest. Odczuwam lek od ponad 4 miesięcy nie mialam leku,a teraz znowu :/

 

-- 02 paź 2013, 21:41 --

 

Ramanujan, dziękuję bardzo. To fajnie masz,ze masz blisko i do wyboru do koloru. Mam nadzieje,ze wszystko ci sie ulozy. Bo u mnie od paru dni trzyma lęk. Mam nadzieję, że to minie. A ty masz leki? Jak tak to jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×