Skocz do zawartości
Nerwica.com

Cytaty, aforyzmy.. (i inne fajne teksty)


ewa125

Rekomendowane odpowiedzi

Z filmu ,,Stowarzyszenie Umarłych Poetów''

 

"Zamieszkałem w lesie,

albowiem chciałem żyć świadomie.

Chciałem żyć pełnią życia

i wyssać z niego całą kwintesencję.

Wykorzenić wszystko co nie jest życiem,

bym w chwili śmierci nie odkrył... że nie żyłem"

 

Henry David Thoreau

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ważny dla mnie cytat:

 

...przypisując zbyt wielkie znaczenie pięknym czynom, składa się pośrednio hołd złu. Pozwala się bowiem wówczas przypuszczać, że piękne czyny mają tak wysoką cenę dlatego, że są rzadkie, gdy niegodziwość i obojętność bywają znacznie częściej motorami działań ludzkich. Jest to pogląd, którego nie podziela narrator. Zło na świecie płynie niemal zawsze z niewiedzy, dobra zaś wola może wyrządzić tyleż szkód co niegodziwość, jeśli nie jest oświecona. Ludzie są raczej dobrzy niż źli, i w gruncie rzeczy nie o to chodzi. Ale nie wiedzą w mniejszym lub w większym stopniu; jeśli zaś mowa o tym, co nazywa się cnotą lub występkiem, najbardziej rozpaczliwym występkiem jest niewiedza, która mniema, że wie wszystko, i czuje się wówczas upoważniona do zabijania. Dusza mordercy jest ślepa i bez największej jasności widzenia nie ma prawdziwej dobroci ani miłości.

 

Albert Camus - Dżuma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Dlaczego wszystko obraca się przeciwko mnie? Bo sama jestem przeciwko sobie. Niszczę się systematycznie, nie daję sobie żadnej szansy. Dokonuję okrutnego mordu na sobie.”

 

„Bo jaki jesteś ty, mój świecie? Niby wszystko takie proste, wszystko ma swoje określone miejsce. Tylko, że ja nic z tego nie rozumiem albo rozumiem, kiedy jest już za późno.”

 

„Hemingway napisał, że człowiek nie jest stworzony do klęski. A przecież i on popełnił samobójstwo.”

 

 

Barbara Rosiek - Pamiętnik narkomanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czasami czuję się jak marna, słaba trzcina,

Którą z łatwością zimny wiatr jak chce wygina,

Czasami tracę wiarę we wszystko co robię,

Złe zdanie mam o ludziach, fatalne o sobie.

Panie, nie pozwól długo pozostawać mi w tym stanie,

Wiem przeznaczone do spełnienia tutaj mam zadanie.

Otwórz szeroko oczy, żebym mogła widzieć więcej,

Rozśpiewaj moją duszę, rozpal ogniem serce..."

 

Marika - Siła ognia

 

-- 20 mar 2012, 20:04 --

 

Wszystkie cytaty z książki "Powiedz, że nic mi nie jest" - Rossie Rushton

 

"Mam ochotę powiedzieć jej, że Bóg dał sobie ze mną spokój już dawno temu, ale nie mam siły. Uśmiecham się tylko słabo i znów zaczynam biec."

 

"A w ciągu tych ostatnich kilku tygodni czuję się, jakbym zaliczył wycieczkę do piekła i z powrotem."

 

"Czuję, jak spływa na mnie cudownie ciepły pomarańczowy obłok, jakby chmura z tropikalnej wyspy. Zamykam oczy i wyobrażam sobie jak by to było leżeć sobie teraz w hamaku rozpiętym między dwiema palmami, kołysząc się w rytm morskiej bryzy i zajadając największe na świecie lody. Na wyspie nie ma nikogo poza mną, nikogo, kto stwierdziłby, czy jestem zdrowa cyz szalona. Tylko ja - dryfuję na pomarańczowej chmurze..."

 

"Tym razem widzę nad sobą czarna chmurę, a te nie należą do przyjemnych. Napływa nad moją głowę, a ja staram się nie zwracać na nie uwagi. Nie należy wdrapywać się na czarne chmury i pozwalać im się porywać; należy unikać ich jak zarazy.

(...)

Chmura rozrasta się; przyćmiewa światło i nadaje powietrzu stęchłą woń. Opieram głowę na rękach i gapię się na książkę. Oto jedna z zalet posiadania długich włosów: mogą służyć za zasłonę, która nie pozwala ludziom patrzeć w twarz.

(...)

Chmura zbliża się. Osiada na czubku mojej głowy i czuje, jak pulsują mi skronie.

- depresja, niepokój, ataki paniki, schizofrenia - wszystkie one są formami..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kiedy widzę piękną dziewczynę idącą ulicą, myślę o dwóch rzeczach. Część mnie pragnie umówić się z nią, rozmawiać z nią, być miłym i słodkim i traktować ją dobrze. Druga część myśli: 'Ciekawe, jak jej głowa wyglądałaby nabita na kij' " - Ed Gin

 

I 2 ten co mam w podpisie:

 

"Seks z żywymi ludźmi nie jest zbyt dobry, bo zawsze mogą wstać i sobie pójść." Jeffrey Dahmer

 

Od niedawna się interesuję seryjnymi mordercami. Ci są moimi ulubionymi - jeśli można tak to nazwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Seks z żywymi ludźmi nie jest zbyt dobry, bo zawsze mogą wstać i sobie pójść."

Tak,lepiej rżnijmy zwłoki póki ciepłe,potem sama miłość może być dosyć "sztywna" i oziębła :lol:

 

 

Co do cytatów,nie wiem,taki inspirujący z animu :lol:

"Don't you dare question my resolve! I have already given you your marching orders, soldier! You will search and destroy! SEARCH AND DESTROY! Any resistance you encounter is to be CRUSHED! Hellsing does not run from our enemies! Kill them all! I order you to leave nothing but bloody stains in your way!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Nie tłumacz się- przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą."

 

"Kobiety rzadko przebaczają tym, którzy forsują okazję, ale nigdy tym, którzy omijają sposobność."

 

"Wszystko można nabyć w samotności, prócz charakteru"

(Stendhal)

 

"Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie- nie zrobi zawodu, przyjdzie- zrobi niespodziankę."

(Bolesław Prus)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

''the show must go on''

 

''Był problem. Nigdy nie kochałem. Na szczęście w tamtej chwili nieprzytomny Argentyńczyk wpadł przez sufit, a zaraz potem przyszedł karzeł w stroju zakonnicy.'' - Normalka ;D

 

''Ten świat nie zginie od bomby atomowej, ale umrze ze śmiechu, ze strywializowania, z obracania wszystkiego w żart, na domiar złego kiepski''

by Romero de Torres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumi, szura i szeleści , oddech szczura ściany pieści

 

Where words fail, music speaks...

 

What's gone will never come back....But it exists when you think of it....

 

Reality is wrong , Dreams are for real.. Salvador Dali

 

Dream as if you'll Live forever,Live as if you'll die tomorrow

 

 

'Sometimes you've got to go for your dreams no matter what the risk, it's better to try and fail than it is to fail to try'

 

milion powodów żeby uciec. tysiąc żeby nie wrócić. jeden żeby zostać

 

Co może być gorszego od chłopaka który Cie nienawidzi ? Zakochany chłopak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×