Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      23
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

skoro jeden z lepszych antydepow nie daje rady może warto zwiększyć kwetiapinie do dawki która działa przeciwdepresyjnie. Masz większe problemy z lękami czy z nastrojem?

 

Na lęki wenlofaksyna pomogła mi już od minimalnej dawki. Teraz sukcesywnie zwiększam (obecnie biorę 187,5), ale nie widzę jakiegoś specjalnego wpływu na nastrój i napęd. Tzn jest trochę lepiej niż przedtem, ale nadal kiepsko. Boję się, że po większej dawce ketrelu napęd jeszcze bardziej mi spadnie. Zaczęłam myśleć jeszcze o tym trazodonie, bo wcześniej go brałam ale w zestawieniu chyba z pramolanem, po którym z kolei miałam zamułe w dzień i bezsenność w nocy... Może z wenlofaksyną będzie działać inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ja biore wenlafaksyne w maksymalnej dawce, fakt faktem na lęki działa, ale na nastrój ni cholere, jest ciągle obnizony a rano ciężko mi się wstaje. Nie wiem po co mój lekarz jeszcze zostawił mi ten lek, skoro już przestał działać. Z pracy zapomniałam sobie zabrac do domu wenle wiec dzisiaj nie wziełam żadnej tabletki, i jakis uboków zero, czyli branie tego jest bezsesnu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dzień - masakryczny ból głowy, naspeedowanie od samego rana, ręce mi latają jak u starego alkoholika, czuje mocne napięcie mięśni twarzy, ale jakoś mimo wszystko czuje się pozytywnie, trochę te uboki odwracają moją uwagę od dołujących rozmyślań, ponadto lęki mocno nasilone - ciekawe jak zrobię zakupy w sklepie a jeszcze do pracy trzeba iść, na szczęście coś doraźnego jest pod ręką ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, myślałam że kombinacje są lepsze, bo pomogą na różne objawy, ale psychiatra mówi, że najpierw trzeba wykorzystać potencjał jednej substancji, potem próbować coś dodawać, a na końcu coś zmieniać, więc jeszcze trochę poczekam na zmianę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lulu.onthebridge kombinacje stosuje się gdy jeden lek nie działa w pełni. Ma rację Twój psychiatra, poza tym kombinacja wcale nie znaczy, że działanie będzie lepsze. Jest trochę leków których mechanizmy się wykluczają i ich łączenie nie jest dobre w każdym przypadku.

 

Poza tym dobrze jest sprawdzić przez dłuższy czas jak działa jeden lek. Wiadomo, że leki to nie cukierki i im ich więcej tym więcej możliwych komplikacji (nie każdy lek można łączyć z innymi)no i obciążenie wątroby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wysoka dawka wenlafaksyny działa naprawdę dobrze, a i tak 225mg zostawia jeszcze miejsce do zwiększenia w przyszłości. Nie mam tego w planach na najbliższą przyszłość, ale jak najbardziej mogę sobie wyobrazić branie 300mg wenli + np. 90mg mianseryny. Pamiętam że swego czasu lekko obawiałem się przejścia ze 150 na 225, ale okazało się że zupełnie niepotrzebnie. Teraz noradrenalina już mi nie straszna, nie wiem tylko czy wyrobię z topiramatem na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×