Skocz do zawartości
Nerwica.com

TOPIRAMAT (Epitoram, Etopro, Oritop, Topamax, Toramat)


Dora

Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy topiramat pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      3
    • Nie
      1
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

lost voyager, Przy olanzapinie, topiramat może nie pomóc w kwestii apetytu. Niestety ten lek jest bezkompromisowy i prowadzi do zaburzeń metabolicznych.

depas, jak w kwestii emocji? Topiramat coś stabilizuje, wycisza? Pomaga Ci.

Ja do niego wracam chcę sprawdzić jak zadziała solo. Pregabalina się sprawdziła ale 350zl na lek to ostatecznosc na czarną godzinę. Z tego co pamiętam to porównując to pregabalina bardziej rozluźnia, uspokaja a topiramat bardziej wycisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elfrid, na razie mogę tylko powiedzieć, że na pewno działa. Jak napisałem wyżej, pierwszego dnia zarzuciłem od razu 100mg i to było zdecydowanie za dużo, bardzo kiepsko się czułem. Wczoraj już tylko 50 i było ok, chociaż trochę dziwnie, raz pobudzenie, raz zmęczenie, do tego czerwona, znieczulona twarz. Dzisiaj w końcu jak kazano 25mg i jest niby ok, ale jestem o dziwo nieco pobudzony, choć raczej pozytywnie, żadna to akatyzja. Na razie cieszę się że biorę lek który ewidentnie działa od początku i nie trzeba czekać miesiącami i wypatrywać jakichkolwiek efektów, jak było z Depakine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, ja chciałem zacząć od 50mg, ale nie chcę przesadzic, pamiętam, że topiramat może dac w kość. Szkoda że nie można od razu zacząć od dawki terapeutycznej jak z pregabalina i szkoda że ta druga ma taką kosmiczną cenę.

Ktoś kiedyś napisał, że gabapentyna też ma przeciwlekowe działanie, a jest dużo tańsza. Może jej też powininenem spróbować (moja lekarka też jest otwarta na leki przeciwpadaczkowe). A właśnie, co Twój lekarz sądzi o gabapentynie, a co o topiramacie.

 

-- 28 wrz 2013, 15:27 --

 

ladywind, można spróbować przez miesiąc. Na problemy z lękiem powinna zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dobrze ocenia potencjał leków przeciwpadaczkowych w politerapii, jako stabilizatorów, ale też anksjolityków. Zapytałem go o topi, sam wspomniał że przepisuje czasem również gabapentynę w tym celu. Powiedział również że teoretycznie oba te leki nadają się do brania doraźnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas, nie tyłem a to duży sukces podczas brania leku a i jadłem normalnie. Schudlem 5kg, pamiętam, że wazylem 77kg, w porównaniu do obecnych 83kg.

Pregabalina potencjał rekreacyjny? W jakim sensie? Brałem 300mg w jednej porannej dawce i nie zauważyłem. Faktycznie działa od pierwszej tabletki, ale to jeszcze o niczym nie świadczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aj kusicie Panowie, kusicie

przypominam ,ze ten lek intelektualnie glebuje. W zyciu na nim nie zdałbym Prawa jazdy , a tak to zawsze mam szansę. Mnie tam za bardzo leki , które intelektualnie zaniżają nie kręcą . Choć Topi ma wiele plusów. Wart jednak wypróbowania . Nawet ( na nim ) na palenie trawy patrzyłem z obrzydzeniem ,a to to juz naprawdę nie byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki depas ojaa a od ilu dni bierzesz? mowiles lekarzowi o zgagach? mało przyjemnie

 

-- 30 wrz 2013, 17:11 --

 

mam jeszcze jedno pytanie. czy topamax na poczatku moze powodować niepokój? taki "normalny" ale i ruchowy? gonitwe myśli? lęki? czy to minie? czy to może prze olanzapine? już sama nie wiem. duża zmiana. odstawiam fluoksetyne, zaczynam olanzapine i topiramat, juz sama nie wiem co jest przyczyną czego :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no lekarza zobaczę dopiero za miesiąc, ale nie wiem czy dam radę jak zalecił wejść na 100mg w czwartym tygodniu... Pierwszego dnia zaszalałem i wziąłem 100, teraz jest 5. dzień i biorę tylko 25mg i wciąż jest ciężko, zgaga to tylko jeden z wielu problemów jakie doświadczam... Z jednej strony cieszę się że biorę lek który działa "od razu", choćby było to działanie nie miłe, ale jednak jest ciężko już na 25mg... Szczerze mówiąc nie imaginuję sobie brać Topamaxu nawet 50mg póki co. No nic, pozyjemy, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×