Skocz do zawartości
Nerwica.com

Serwus


yassarian

Rekomendowane odpowiedzi

No ba, świetny pisarz. "Paragraf" najbardziej znany, ale chyba jeszcze bardziej cenię sobie "Coś się stało" - ciężka lektura, ale genialna... "Nie ma się z czego śmiać" też świetna.

 

Od lat "zbieram" się do obejrzenia ekranizacji "Paragrafu", książka jest super, ale obawiam się jak wypadła przeniesiona na język filmu, Heller miał naprawdę specyficzny styl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uh, serio, aż tak źle..? Szkoda... Chyba paradoksalnie najlepszą ekranizacją Paragrafu pozostanie serial który nie jest ekranizacją Paragrafu, czyli M.A.S.H. :D

 

"Bóg wie" - nie czytałem, niestety nie znam całej twórczości Hellera, oprócz obu "Paragrafów", "Coś się stało" i "Nie ma się z czego śmiać" czytałem jeszcze tylko "Namaluj to". Ale właśnie przez twój post od kilku minut "grzebię w Hellerze" na wikipedii i "Bóg wie" przykuł moją uwagę, najpewniej niedługo zdobędę i przeczytam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

on pewnie nie ale wyobraz sobie ze jesli np. grasz jakiś kawałek (z radia) zespołu , który jest znany nikomu prawie i zostaniesz złapany na tym procederze przez ZAiksa to musisz im zapłacić. Zaiks oczywiście nie ma z nimi umowy, na mocy której zwraca haitańskiemu rockowemu zespołowi pieniadze za to że puszczaszich twórczość ale co tam:) . Deader nie wiem jak się nazywa ta instytucja ale na pewno sprawdzą twoją wersję hellera:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×