Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

ladywind, nie kończy, tylko u mnie rozkręca się ''speed'', mam więcej energii, lepszą koncentrację, motywację, mniejsza anhedonia a niestety za pobudzeniem idą u mnie lęki :( poprzednio jak ją brałam to przez pół roku muliłam ale przynajmniej nie miałam lęków, a teraz to chyba tylko paro pozostaje. brałaś kiedyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, Brałem paro moj pierwszy SSRI wspominam go średnio był okres w którym czułem sie naprawde swietnie lecz chyba zbyt szybko zwiekszałęm dawki leku wtedy nie wiedziałem co to za lek że jest jednym z najmocnijszych i nagle odstawiłem i zle sie to skonczyło mozliwe że na nastepnej wizycie która jest za 10 dni poprosze lekarza własnie albo o paro albo o wenle dlatego włąsnie zbieram opinie na temat wenli w leczeniu fobii mowisz ze tobie pomogła a na jak długo i w jakiej dawce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że czym się strułeś tym się lecz, ale żeby fobie fobią? :mrgreen:

 

Dark Knight wenla wg opinii ludzi jest jednym z lepszych leków przeciwlękowych, czasami przebija SSRI.

 

Podejrzewacie u siebie CHADY zamiast złego dobrania leków. Wierzcie mi, że to drugie przytrafia się częściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, u mnie pomogła na pół roku wenla na lęki

a planuję przejśćna paro, bo nie wyrabiam z fobią teraz :(

ogólnie to na fobie ci bardziej paro pomagała? wyciszała objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dostałam do weneli 150,trittico cr 150-na noc. Jak myślicie ten duet sprawdzi sie na lęki silne? Mam cały czas silną blokaśe by oddalić się od domu.......lęk przed lękiem.....wywołujący atak paniki.......Lekarz nie zgodził się na leki z grupy przeciwpadaczkowych......bo nie mam padaczki.......Mi endorfin trzeba.....więc kazał brać ginkogins :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight jesli nie brales to tak, warto sprobowac, lek dziala inaczej niz SSRI. Sprobuj samej wenlafaksyny przez dluzszy czas a przekonasz sie jak dziala.

 

Paroksetyna ma jedna wielka wade czyli dzialanie antycholinergiczne (czyli to przykre z trojpierscieniowcow - suchosc w ustach, zaparcia, zmula i sennosc), nie tak silne jak w lekach trojpierscieniowych ale jednak odczuwalne, szczegolnie przy wyzszych dawkach. Moze namieszac przykro w pamieci, koncentracji itp. Acetylocholina potrzeba jest to procesow myslowych i funkcji poznawczych, jej blokowanie moze dac subtelne ale odczuwalne pogorszenie tych funkcji.

 

cala w trawie no to logiczne, ze nie chce Ci przepisac lekow przeciwpadaczkowych jesli nie masz padaczki. Rozumiem, ze nie masz rowniez stwierdzonego CHADU, bo te leki sa stosowane takze w tej chorobie. Nie wypowiem sie na temat dzialania przeciwlekowego trazodonu, ale na pewno bedziesz lepiej spac :) Jako dodatek do wenli jednak lepszym wyjsciem chyba jest mirtazapina/mianseryna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, Czy wenla może działać silniej na lęki niż serta bo serta brałem dosyć długo i było całkiem niezle tylko troche za słabe działanie na lęki i nie wiem po prostu czy warto probwac wenli skoro serta nie dawałą rady a jest uważana za jeden z silniejszych SSRI jak uważasz ?? może przebić działaniem serte ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, uuu to w takim razie nie wiem czy mogę sobie pozwolić na paro, bo muszę obecnie na co dzień być sprawna intelektualnie, a sama wenla czy tam inne psychotropy już pogarszają mi pamięć, a po paro to nie wiem co by było

 

a co sądzisz o miksie wenla+małe dawki (5,10 mg) escitalopramu? chciał mi tak lekarz zapisać, bo stwierdził, że to spotęguje efekt przeciwlękowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy a próbowałaś sertraliny? Ten lek też ma potencjał przeciwlękowy a dodatkowo czyste działanie dopaminowe, bez działania noradrenalinowego. Ten lek może Ci poprawić pamięć i koncentrację, nie powoduje też senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, a u ciebie jak działa na fobię paro?

 

miko84, nie brałam sertry, nikt mi jej nie próbował, widocznie dlatego, że dużo lekarzy mówi, że jest to dość słaby lek, który daje się większości na początek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy słaby? Ja właśnie spotkałem się z opinią, że jeden z silniejszych SSRI (co czułem też po sobie). Mój lekarz właśnie o escitalopramie wyraził się "dla pań w okresie menopauzy...". Widać co lekarz to opinia. Ale sam próbowałem i paro i sertry i escitalopramu, fluoksetyny i fluwoksaminy i po sobie czułem, że najsilniejsza jest paro, ale zaraz po niej jest sertralina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, tak, czuję pobudzenie i motywację, a za tym pobudzeniem nasiliły się też lęki

odkąd biorę wenlę i odstawiłam mirtagen schudłam 5 kg ;) nie miewam już tej ''gastrofazy'' jak było po mirtagenie i apetyt się zmniejszył, prawie w ogóle nie jem słodyczy, aż sama jestem w szoku, bo przedtem ciągle coś żarłam słodkiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×