Skocz do zawartości
Nerwica.com

Samotność


ixi

Rekomendowane odpowiedzi

carlosbueno, No właśnie, taka krąży niestety opinia.. Chociaż osobiście nie byłam za słaba na liceum, w tej klasie miałam najwięcej pkt z testu (choć to i tak bzdura, wszystko wychodzi w ciągu całego roku szkolnego a nie tylko jednego sprawdzianiku wiadomości) To wolałam wybrać technikum, tak mam możliwość zdobycia wiedzy na temat fotografii, obycia się z tym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca, w sumie masz rację, te osoby nie stały się bogate za sprawą tego że dostały pieniądze z Unii i wyrosły im skrzydła. Były już takie odkąd pamiętam i żyję a żyję króciutko. Wiem tylko tyle z przekazów że 50 lat temu wszyscy byli równi tzn. równie goli a co było potem już nie wnikam. Moja wioska była dawniej zamieszkana przez grupę Niemców (20% mieszkańców wsi, sam mam 300 m do niszczejącego cmentarza) a po wojnie ich ziemie zajęła albo małorolni albo paru przesiedleńców. I wśród nich nie ma żadnego bogacza, co najwyżej średnio zamożni - taka zależność. Gwoli ścisłości moi mieszkali tu jeszcze w XIX w.

Definitywnie EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, No właśnie, taka krąży niestety opinia.. Chociaż osobiście nie byłam za słaba na liceum, w tej klasie miałam najwięcej pkt z testu (choć to i tak bzdura, wszystko wychodzi w ciągu całego roku szkolnego a nie tylko jednego sprawdzianiku wiadomości) To wolałam wybrać technikum, tak mam możliwość zdobycia wiedzy na temat fotografii, obycia się z tym..

Dobrze zrobiłaś i tak w Polsce za dużo osób do ogólniaków chodzi. W Polsce system edukacyjnym w ogóle jest do bani w Niemczech jest dobry system szkół zawodowych 3 dni pracy- praktyk i 2 dni nauki( u nas było kiedyś podobnie). I już w młodym wieku dzieciaki zarabiają tam więcej niż Polacy na cały etat no i zawodu się nauczą, a bezrobocie wśród młodych najniższe w Europie.

 

Znowu off topuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompleksy, bo nie chodzi się do liceum? Wiele techników ma wyższy poziom, niż przeciętne liceum. A liceum to wylęgarnia bezrobotnych. Zresztą, jak dla mnie liczy się nie szkoła, ale chęci i umiejętności indywidualnych jednostek. Chodzenie nawet do najbardziej prestiżowego liceum nie zapewni dobrego startu, jeśli idzie się tam z powodów "nienaukowych". Ale segregacja robi się straszna. może w tym naszym pokoleniu nie było tak źle. Prawie nikt nic nie miał, więc nie było takich podziałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poprawił humor, jeden pacjent z tego forum - "Powietrzny Kowal" - zarejestrował się miesiąc temu, a już prawie 1000 postów.

Koleś wypowiada się w każdym dziale i nawija co mu ślina na język przyniesie :D Nie wiem czy tutaj płacą za ilość postów czy co,

ale raczej mu współczuję bo nie ma kompletnie życia albo to jednostka o wybitnym poziomie intelektualnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mówię że nie trzymają, ale od wielu ludzi słyszałem w ost. latach że chodzenie do technikum to obciach, że chodzą tam za słabi za liceum a nie aż tak patologiczni i upośledzeni jak do zawodówki.

Teoretycznie licea i technika powinny mieć taki sam poziom.

 

teraz w liceach jest tak niski poziom ze nawet moj mlodszy brat tam sie przeniosl z technikum

U mnie w szkole średniej z niektórych przedmiotów poziom był w pewnym sensie nieco niższy niż w gimnazjum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz w liceach jest tak niski poziom ze nawet moj mlodszy brat tam sie przeniosl z technikum

U mnie w szkole średniej z niektórych przedmiotów poziom był w pewnym sensie nieco niższy niż w gimnazjum.

no tylko teraz jeszcze im polaczyli historie i wos w 1 przedmiot. podobnie z biologia i geografa (nie wiem jak z fizyka ale chyba tez) na miejsce ktorych wskoczyla przyroda :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, o ile historia z wosem zostały połączone, a podręcznik jest warty podtarcia wiadomo czego... Tak godzin jest więcej. W pierwszej klasie obowiązywały przecież 2h historii i 1h wosu, a HiS-u są 4 godziny. (w tym szablonie od MENu, nie wiem jak to w poszczególnych szkołach wygląda). Poza tym przyrodę powinien mieć tylko profil bez żadnego przedmiotu przyrodniczego w rozszerzeniu. Mając 9h polskiego i mniej-więcej tyle samo historii, dorzucanie dodatkowych chemii, biologii itd. byłoby bezsensowne. Skoro już całkiem robią profile, to musieli jakoś te przedmioty połączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo, nie wiem co masz przez pojęcie "kiedyś". Ja porównuję po prostu siatkę naszą i roczników sprzed reformy. Mając 3 rozszerzenia (czy 4, jak mi się trafiło), nie sposób byłoby wcisnąć te zajęcia. I ustawić jakoś normalnie plan. (Sama mam odjętą biologię z nauczania - bo mam 5 fizyk i 5 geografii, a chcąc uczęszczać na dodatkową biologię nie ma takiej możliwości. Bo nauczyciel nie ma kiedy.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×