Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

elfrid, jeszcze nie biorę, dopiero dzisiaj wykupię receptę. Zaczynam od 25mg i po miesiącu do 100. Mój dr okazał się bardziej niż otwarty na propozycję leku przeciwpadaczkowego, wspominał sam również o gabapentynie a nawet Lyrice. Także będę sobie przez miesiąc testował topi, jeśli się nie uda to gabapentynę. Ale trzymam kciuki za topi.

 

-- 26 wrz 2013, 18:38 --

 

Cichaczem liczę również na działanie topi w kierunku zmniejszania popędu do uzywek, w tym momencie alkoholu. Czytałem na jego temat dużo dobrego w tej kwestii, również na tym forum. Oby już tak cholernie nie chciało się wlewać w siebie procentów, fingers crossed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj wziąłem 3 tabletkę coaxilu. Prawdę powiedziawszy nic nie wiem o tym leku. Dłuższy czas walczyłem z tym, aby o nim nie czytac.

Ale dzis nie wytrzymalem bo ile mozna zyc w strachu ze nie wiadomo co sie bieze. Biore 1 tabletke rano 12,5 gram. Kiedy to biore to czuje zawroty głowy przez jakiś czas, pozniej ustaja. Chciłam zapytac po jakim czasie dziala lek i jak dziala. Jakie wywołuje skutki uboczne zebym wiedział co jest od leku a co on nerwicy. Lek biorce na nerwice.

 

Wczesniej bralem paroxetyne 0,75 tabletki, ale dzialala zbyt pobudzająco i miałem po nim odrealnienie. Zmniejszylem do pół tabletki no i teraz ten coaxil. Nie wiem czy to jest jakis lek głowny leczniczy, czy wspomagajacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas lekarz przepisał Ci coaxil do paroksetyny? To trochę dziwna kombinacja. Coaxil działa jak inne leki przeciwdepresyjne po pewnym czasie, zazwyczaj jest to 4 tygodnie, czasami wcześniej czasami później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do pol tabletki paro, dlaczego myslisz ze to dziwna kombinacja? W sumie nie wiadomo czy docelowa, bo moze jak zaskoczy coaxil zejdzie sie z paro. Chodzilo o to aby zmnieszyc pobudzenie po paro bo generowalo napady paniki codziennie, i wybrac lek ktory dziala mniej pobudzajaco. Nie wiem czy po tym leku mozna miec jakies problemy z koncetracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powinien Ci zalecić coaxil 3x dziennie, czyli normalną dawkę, ale bez paro raczej, bo obydwa leki działają w sposób przeciwny. Nie będziesz miał problemów z koncentracją a jak już to nastąpi poprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aham bede sie z ni widzial w przyszylm tygodniu. trzeba powiedziec ze w kwestii lekow obchodzi sie ze mna ostroznie i delikatnie. na pewno nie szkodzi. ktos mi kiedys przywali dawka paro ktore mnie wytracila z rownowagi. Mnie najbardziej mecza rozniego rodzaju napiecia, nie lęki i depresja. Ciekawe jakie jest działanie coaxilu po kilku tygodniach? Bo rozumiem ze teraz trzeciego dnia to pewnie jeszcze nie dziala?

 

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najsilniejszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli blokuje jej reabsorbcję spomiędzy synaps. Tianeptyna z kolei nasila ten wychwyt. Nie widzę więc sensu brania leków które się wzajemnie wykluczają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najsilniejszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli blokuje jej reabsorbcję spomiędzy synaps. Tianeptyna z kolei nasila ten wychwyt. Nie widzę więc sensu brania leków które się wzajemnie wykluczają...

 

Zaden rozsądny lekarz , który choc troche ma oleju w głowie nie przepisze SSRI ( jakiegokolwiek ) łącznie z Tianeptyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to najsilniejszy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny, czyli blokuje jej reabsorbcję spomiędzy synaps. Tianeptyna z kolei nasila ten wychwyt. Nie widzę więc sensu brania leków które się wzajemnie wykluczają...

 

Zaden rozsądny lekarz , który choc troche ma oleju w głowie nie przepisze SSRI ( jakiegokolwiek ) łącznie z Tianeptyną.

 

Moja lekarka to zrobiła. Przepisała mi Anafranil sr 75 mg 1/2 w południe, jedna na noc oraz coaxil 3 razy dziennie po 2 tabletki. Ręce opadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, ja rowniez do tianeptyny dostalem paroksetyne, sasasasa :pirate::hide: dopiero tutaj sie dowiedzialem, ze to idiotyzm. Ach, te nasze doktorki. A moj psychol obecny mowi "tylko nie czytaj tych glupich for, tam same bzdury idioci pisza"

 

-- 27 wrz 2013, 17:59 --

 

ale, zeby nie bylo, to byla doktorka rodzinna, znajaca mnie od wielu lat, pozniej i tak wygonila mnie do psychiatry...na szczescie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj na konsultacji u innego lekarza, powiedział ze faktycznie nie ma takiej potrzeby aby brac dwa SSRI. Nie znam zamiaru swojego psyhiatry moze po prostu dazyl do odstawienia paroxetyny po jakims czasie brania Coxillu.

Od tych wszystkich zmian jestem kłębkiem nerwów.(to juz nawet nie jest nerwicowe). Chyba zapodam afobam na wieczór,

Poza tym ten coaxli to podobno jest lekki lęk, którzy jak powiedziala lekarka "przepisują dziewczynom jak maja jakieś doraźne życiowe problemy" a nie zaden mocny lek. Zaproponwany przez lekarke zestaw na moje lęki i napięcia to jakis neuroleptyk zaczynającego się od S i do tego xanax oslonowo. Za jaks czas podam nazwe.

 

-- 28 wrz 2013, 15:41 --

 

Ten lek to supiryd.

 

-- 28 wrz 2013, 15:44 --

 

A dokładniej neuroleptyk Sulpiryd i 50 mg i do tego xanax oslonowo.

 

-- 28 wrz 2013, 16:28 --

 

Miko co sadzis o takiej kombinacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madrze podszedl chociaz coaxil to nie jest SSRI. A takie sranie w banie z tym dla kogo ten lek, lek po prostu nie ma wiele skutkow ubocznych, lekarze mysla ze jak lek jest skuteczny to ma dowalic. Coaxil jest skuteczny i ma malo skutkow ubocznych dlatego roadze Ci go sprobowac przez dluzszy czas bez brania parokseyny.

 

Co do sulpirydu to mozesz go sprobowac, dzialanie powinno byc widoczne od pierwszych dawek, to nie jest typowy lek przeciwdepresyjny ktory potrzebuje czasu na zadzialanie. Jesli nie bedziesz czul pozytywnego dzialania to radzilbym Ci go nie brac. Bo to w odrozneniu do coaxilu nie jest lagodny lek. Xanaxem mozesz sie ratowac podobnie jak afobamem ale staraj sie nie brac go dluzej niz miesiac bo mozesz sie uzaleznic.

 

Coaxil potrzebuje od 4 do 8 tygodni na zadzialanie. Mozesz od razu czuc pewne dzialanie ale do pelnego jego dzialania potrzeba duzo czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko, dzięki za posta. No faktycznie jak sobie poczytałem tym sulpirydzie to sie (jak zwykle w takich przypadkach wystraszyłem i nakręciłem. Pojechałem na parking myć auto i wróciłem jeszcze bardziej nakręcony). Pamiętam ze tak samo bylo z pernazyna, ale ostatecznie okazla sie

lekiem fajnym rozluźniającym, dobrym przed snem. Co sie tyczy sulpirydu to pozytywne jest to, ze nie trzeba czekac wiele tygodni

na przetestowane leku i po paru dniach można sie zorientować jak działa. Coaxil tez brzmi ciekawie. Generalnie chodziło o lek, kory nie dziala pobudzająco jak działa na mnie paroxetyna. Zresztą sam muszę sie uspokoić. W jakiej dawce bierzesz ten Coaxil, czy miales jakies skutki uboczne ( czuje zawroty głowy ale nie wiem czy to po nim) , i po jakim czasie zadziałał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół na paro z miansa mialem glupie nasilenie lekow, takich ktorych normalnie nie mam, np przed telefonami, czy wyjsciem gdzies, kladlem sie o 18 godzinie bo nie dawalem rady nic robic :roll: Teraz nie mam tego, kazdy SSRI nasilal mi leki ale SSRI z miansa to mega silne wzmocnienie serotoniny, czulem to po potliwosci dloni (zawsze mialem po silnych lekach serotoninowych), ktore u mnie nasila leki i powoduje pewne ktorych normalnie nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym wiedziec co ja mam normalnie, bo juz sam nie wiem co jest od leków. Albo wchodze na jakis lek, albo go odstawiam, albo zmieniam.

Jedo co wiem na pewno to ze na paro mialem derelaka, ktora przeszla ze zmniejszaniem dawki. Reszty nie wiem.

 

-- 28 wrz 2013, 22:45 --

 

Wzialem ten coaxil ze 3 godziny temu i pierwszy raz od chyba tygodnia mam spokojn wieczór. Pojechalem do sklepu po czekolade z orzechami

i jest ok. Momentami twirdzilem, ze tak moglo by byc caly czas. Mialem sobie zapodac afobana ale widze ze to zbedne. To chyba te czekolada z orzechami ta działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak jest lepiej niż tydznien temu. Piernicze nie biore neuroletyka zostaje przy coxilu. Coaxil mnie wyraznie uspkojaka, daje jakies uspokojenie i zadowolenie. Ten lek mnie nie wystrasza.

Z paroxetyna jest tak, ze jak jestem nerwowy to mnie uspokoi, ale jak jestem spokojny to mnie mocno pobudza. Ten coaxil to całkiem spoko lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie teraz jest tak: nastrój bardzo ok, poddenerwowanie jest odczuwalne, ale nie przekracza normy, libido po silnym wahnięciu w dół powoli wraca do poprzedniego poziomu

 

z innych uboków: śpię godzinę dłużej, niż wcześniej, bywam rozkojarzony przez to, ale generalnie da się to wszystko wytrzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×