Skocz do zawartości
Nerwica.com

BUPROPION/AMFEBUTAMON (Bupropion Neuraxpharm, Oribion, Welbox, Wellbutrin, Zyban)


nella31

Rekomendowane odpowiedzi

Mial ktos pogorszenie na poczatku? Dlugo to trwalo? Jak pierwszy raz zaczynalem Wellbutrin w dawce 150 mg to nic takiego nie mialem. Teraz na poczatku przez 4 dni wzialem tabletki 150 mg i od 3-4 dni biore 300 mg (moze za szybko, ale nie mialem wyjscia bo mam tabletki 300 mg a ich nie mozna dzielic). I jak wzialem to 300 to mocno podupadlem - jest gorzej niz przed Wellbutrinem. Mam nadzieje ze to niedlugo minie :roll: Siedze w robocie i tylko mysle zeby do 17 przesiedziec, caly speed z 150 mg gdzies zniknal :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mial ktos pogorszenie na poczatku? Dlugo to trwalo? Jak pierwszy raz zaczynalem Wellbutrin w dawce 150 mg to nic takiego nie mialem. Teraz na poczatku przez 4 dni wzialem tabletki 150 mg i od 3-4 dni biore 300 mg (moze za szybko, ale nie mialem wyjscia bo mam tabletki 300 mg a ich nie mozna dzielic). I jak wzialem to 300 to mocno podupadlem - jest gorzej niz przed Wellbutrinem. Mam nadzieje ze to niedlugo minie :roll: Siedze w robocie i tylko mysle zeby do 17 przesiedziec, caly speed z 150 mg gdzies zniknal :/

 

 

Uważaj z Lorafenem , bo to uzależniacz. Przeczytałem to co napisałeś i sprawdziłem godzinę o której wziąłeś Lorafen. To raczej nie jest poraz na "dobranoc " dla dorosłego faceta... Brniesz w uzależnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coccinella, bardziej muliła od wenli? bo mi lekarz proponował elicee ze względu na działanie przeciwlękowe, ale mulić bardziej to nie chcę :/

powodzenia w takim razie życzę, oby ci pomógł :) i zdawaj na bieżąco relację jak działa

Nie, mnie wenla bardziej muliła niż elicea. Ale oba musiałam brać na noc, żeby jakoś funkcjonować. Bo najgorzej miałam kilka godzin po wzięciu tabletki, senność okropna, dlatego na noc zaczęłam brać.

Dziękuję, na pewno będę pisać, pokładam w nim duże nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Różne leki już stosowałem z grupy SSRI oraz SNRI które nie pomagały na mój stan. Walczę z nerwicą już 4 lata. Były przerwy w braniu leków, wymiana lekarzy itp. lecz nerwica postępowała. Jestem teraz pod opieką nowego lekarza który też eksperymentuje w lekach na mojej skromnej osobie. Zacząłem stosować Setaloft w połączeniu na noc Trittico CR. 2 miesiace stosowania bezz efektów pozytywnych. Wymiana na Welle poczatkowo przez 2 m-ce po 150 mg. a od 10 dni dawka 300 mg. Lek wg lekarza powinien poprawić mój nastrój i dodać energi. Jedna chyba i on na mnie xle działa. Widze same skutki uboczne bez jakiegoś światełka nadziei że będzie lepiej. Czuje mega zmeczony, powród stanów lękowych, przyśpieszone bicie serca, zachwiania równowagi itd. Sądzicie że to minie??? Poczekać jeszcze z tydzień lub 2 i zmienić na coś innego??? Lekarz prowadzący powiedział mi że jak on nie pomoże to tylko nadzieja pozostaje w MAO. Co sądzicie o tym??> Czy mieliście takie skutki uboczne w trakcie stosowania tego leku?? Czuje się powoli tym wszystkim już bardzo zmęczony... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafz40, faktycznie ten lek teoretycznie powinien dodać Ci energii, być może również poprawić nastrój. Ale nie u każdego jest tak jak lekarz ma nadzieję że będzie. Tak to już jest z tymi lekami. Na wszelki wypadek być może powinieneś dać mu jeszcze parę tygodni, zawsze jest szansa że lek się "rozkręci". U wielu osób, w tym u mnie, Wellbutrin działał właściwie natychmiast, tyle że w moim wypadku raczej nie było to działanie pozytywne. Miałem odwrotnie do Ciebie, za dużo energii i pobudzenie, bezsenność. Skoro u Ciebie jest inaczej, najwyraźniej dość specyficznie reagujesz na ten lek, więc może faktycznie daj mu jeszcze trochę czasu.

PS Domyślam się że próbowałeś już Wenlafaksyny..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałabym krótko przedstawić historię: depresja, melancholia, kilka lat wstecz leczenie nieskutecznymi lekami, senność, generalnie depresja książkowa. Dostałam od lekarza wellbutrin, biorę go od poniedziałku. I... nic.

Kompletnie. 150 mg, a ja nie mam ani jednego skutku ubocznego, ani euforii - o godzinie 7 rano biorę wellbutrin, o 12 potrafię przespać się na 2 godziny. Śpię normalnie, zero pobudzenia, a byłam wielokrotnie ostrzegana że w pierwszej fazie pobudzenie może wystąpić. Nie ma nic takiego, śpię jak spałam - dużo. Czy ktoś jeszcze tak miał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, chciałabym krótko przedstawić historię: depresja, melancholia, kilka lat wstecz leczenie nieskutecznymi lekami, senność, generalnie depresja książkowa. Dostałam od lekarza wellbutrin, biorę go od poniedziałku. I... nic.

Kompletnie. 150 mg, a ja nie mam ani jednego skutku ubocznego, ani euforii - o godzinie 7 rano biorę wellbutrin, o 12 potrafię przespać się na 2 godziny. Śpię normalnie, zero pobudzenia, a byłam wielokrotnie ostrzegana że w pierwszej fazie pobudzenie może wystąpić. Nie ma nic takiego, śpię jak spałam - dużo. Czy ktoś jeszcze tak miał?

Ja biorę 3 dni i też nic ;)

Spokojnie, cierpliwości, mało który lek działa od razu, po tygodniu. Lek musi się rozkręcić i może to trochę potrwać, nawet kilka miesięcy, więc nie oczekuj od razu cudów.

A być może ten lek wcale na Ciebie nie zadziała. Jest też taka ewentualność.

A mam pytanie... jakim cudem bierzesz 150mg skoro jedna tabletka ma 100mg i nie da się jej przekroić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam machnelam sie, chodzi o 100mg:-)

Nie oczekuje cudow, chodzi o to ze nie odczuwam kompletnie zadnej zmiany - ani pozytywnej ani negatywnej ani pobudzenia ani sennosci ani wiekszego czy mniejszego dolka. Ni mnie glowa nie boli ni nudnosci nie mam. Konpletnie nic. Jakbym tictaci lykala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przepraszam machnelam sie, chodzi o 100mg:-)

Nie oczekuje cudow, chodzi o to ze nie odczuwam kompletnie zadnej zmiany - ani pozytywnej ani negatywnej ani pobudzenia ani sennosci ani wiekszego czy mniejszego dolka. Ni mnie glowa nie boli ni nudnosci nie mam. Konpletnie nic. Jakbym tictaci lykala.

To Twoje pierwsze leki, czy brałaś coś już wcześniej?

Czasem tak jest, że niektóre leki nie działają i nie czuć ich oddziaływania ani pozytywnego ani negatywnego. Ale jak mówię, bierzesz bardzo krótko, daj Wellbutrinowi trochę czasu. Ja również zaczęłam go brać i pokładam w nim duże nadzieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralam wczesniej asentre anafranil hydroksyzyne... No tak, czas z pewnoscia dam :-) jak juz tyle wydalam :-D ale za kazdym razem czulam na poczatku cokolwiek. Teraz kompletnie obojene dla organizmu.

być może działanie przyjdzie z czasem, a być może nie. Tego nigdy nie wiemy :) Mam nadzieję, że Ci pomoże. Pisz, jak zacznie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy mówicie, że wellbutrin ma dawkę 100 mg? od kiedy? ja kojarzę tylko 150 i 300, ew.można przekroić na pół i mamy 75

 

spokojnie, działanie leku to nie jakaś bomba, trzeba poczekać, to nie amfa, też nie miałam speeda ani bezsenności po pierwszych dawkach tylko z czasem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 mg, u nas nie ma 100 mg, za granicą są takie generyki. Po sobie wiem, że wellbutrin długo się rozkręca i jeśli całkowicie chcecie wykluczuć to czy lek działa to powinniście dać mu 12 tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dawki rzedu 100 mg bylyby latwiejsze do dopasowania. Dla niektorych 150 albo 300 to zbyt duzo i wtedy 100 albo 200 mg byloby lepsze. Generyki np. w USA sa tez tansze niz nasz oryginal. Nie rozumiem dlaczego zadna firma nie zdecydowala sie na produkcje generyku wellbutrinu na polski rynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind wydaje mi sie raczej, ze wellbutrin nie jest taki prosty w produkcji i trzeba by bylo w to zainwestowac troche kasy. Ale po co skoro mozna ludziom wpychac milion eseserajowych generykow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, ja niestety nie potrafiłbym dobić do 12 tygodni kuracji tym lekiem, po ok. 3 tygodniach odstawiłem bo to była jedna z gorszych męczarni w życiu... absolutnie nic na plus. Nie wierzę ponadto, żeby nagle po kilku tygodniach więcej okazałby się czymś cudownym, ten lek mnie przybił dwa razy gorzej do łóżka niż zanim go zacząłem brać. Agresja, ciągłe zawroty głowy i splątanie, mega zjazd nastroju, myślałem, że nie wyrobię... tydzień więcej i Bóg wie jakby to się mogło skończyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×