Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA + MIRTAZAPINA (California Rocket Fuel)


Lord Cappuccino

Co sądzisz o CRF?  

54 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co sądzisz o CRF?

    • Genialny mix
      23
    • Nie urywa d*py
      29
    • Ćpuński wynalazek
      15


Rekomendowane odpowiedzi

khaleesi, też tak obecnie mam, że nie nadaję się do niczego i wszyscy inni by sobie poradzili lepiej ode mnie, takiego poczucia wyższości już dawno nie miałam, obecnie raczej mam poczucie, że nic mi nie wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jutra zaczynam CRF - a w zasadzie to od dzisiaj wieczorem, bo właśnie wziąłem 15mg mirtazapiny a jutro z rana 75mg wenlafaksyny. Po nieudanej próbie z Wellbutrinem będę jechał CRF, na razie nie planuje kosmicznych dawek, ale pewnie docelowo 150mg wenli + 30mg mirty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od jutra zaczynam CRF - a w zasadzie to od dzisiaj wieczorem, bo właśnie wziąłem 15mg mirtazapiny a jutro z rana 75mg wenlafaksyny. Po nieudanej próbie z Wellbutrinem będę jechał CRF, na razie nie planuje kosmicznych dawek, ale pewnie docelowo 150mg wenli + 30mg mirty :)

 

 

Życzę powodzonka.

Ja to jakbym wziął 15 minut temu 15 mirty to ryjem bym pisał po tej klawiaturze , a pomykał tylko do lodówy .

Jak dla mnie syf, razem z tą nianseryną , gorsze niż neurolepty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, masz rację, solo mirta to taki mózgojeb co włącza tylko gastrofazę, ale z wenlą zupełnie inne działanie (już raz brałem, ale krótko). Powiem tak, obudziłem się zamulony jak staw sołtysa po tej mircie, ale już 2 godziny po wzięciu wenli poczułem odmulenie - poza tym mdłości i ból głowy i ręce mi się trzęsą, ale to norma na wenli na początku u mnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do wenli się dodaje tą mirtazapinę uspokajająco czy wręcz przeciwnie? Ja teraz biorę na sen kwetiapinę, zastanawiam czy nie poprosić lekarza o CRF, bo ciagle nie mam siły, ale nie wiem czy to dobry kierunek? I jeszcze mam pytanie czy zwiększa się apetyt po tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lulu.onthebridge na każdego może zadziałać inaczej. Ma mieć działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe ale czy będzie Cię uspokajać czy pobudzać zależy od reakcji Twojego organizmu. Na pewno lepsza mirta niż kwetiapina bo to neuroleptyk i ma więcej skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lulu.onthebridge, mi się baaardzo zwiększył apetyt na tym miksie, mimo brania wenli to mirtagen spowodował że przytyłam 13 kg :/

odkąd go odstawiłam w krótkim czasie schudłam 5 kg i chyba będę chudnąć dalej, bo sama wenla kasuje mi apetyt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

, mi się baaardzo zwiększył apetyt na tym miksie, mimo brania wenli to mirtagen spowodował że przytyłam 13 kg :/

 

U to hardcore, ja tak mialam po lerivonie, dlatego musiałam w końcu zrezygnować, choć działał na mnie super. w takim razie mirta chyba nie dla mnie... Ech, mam wrażenie, że tak to już jest z tymi lekami- nigdy nie znajdzie się idealnego miksu, a nawet jak sie znajdzie, to z czasem przestaje działać...

 

Na pewno lepsza mirta niż kwetiapina bo to neuroleptyk i ma więcej skutków ubocznych.

O masz, a jakie może mieć skutki uboczne kwetiapina? na razie żadnych nie zauważyłam, może poza lekkimi zawrotami głowy, zaraz po wstaniu, ale biorę ją tylko kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lulu.onthebridge zależy też od dawki jaką bierzesz. Poczytaj ulotkę na temat możliwych skutków ubocznych. Nie jest powiedziane, że muszą się u Ciebie pojawić. Ale jak masz możliwość to zawsze przedkładaj leki przeciwdepresyjne nad neuroleptyki.

 

Jaką dawkę lerivonu brałaś i czy brałaś tylko ten lek? Mirtazapina działa trochę inaczej od mianseryny (lerivonu). Jeśli Twój przypadek depresji jest ciężki to nie powinnaś patrzeć na możliwe przytycie bo najważniejsza jest remisja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie lepiej patrzeć na poprawe nastroj, bo hamować apetyt zawsze można czy jakiś sport włączyć

ja jadłam tyle, bo mi to sprawiało przyjemność, ale u niektórych bywa tak, że razem z wenlą nie zwiększa im się apetyt, zależy od człowieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lulu.onthebridge zależy też od dawki jaką bierzesz. Poczytaj ulotkę na temat możliwych skutków ubocznych. Nie jest powiedziane, że muszą się u Ciebie pojawić. Ale jak masz możliwość to zawsze przedkładaj leki przeciwdepresyjne nad neuroleptyki.

 

Biorę 25 ketrelu na wieczór. No i w sumie wolałabym coś co będzie miało dodatkowo dzialanie przeciwdepresyjne a kwetiapina to chyba dopiero od 200.

 

Jaką dawkę lerivonu brałaś i czy brałaś tylko ten lek? Mirtazapina działa trochę inaczej od mianseryny (lerivonu). Jeśli Twój przypadek depresji jest ciężki to nie powinnaś patrzeć na możliwe przytycie bo najważniejsza jest remisja.

 

Nie pamiętam dokładnie, ale jakąś małą na wieczór. Dobrze zasypiałam, a następnego dnia byłam bardzo spokojna ale nie zamulona, czułam się naprawdę dobrze. Wiem, że nie powinnam się przejmować głodem, tylko skupić się na leczeniu depresji, ale widzisz, przez wiele lat miałam zaburzenia odżywiania, wreszcie mam normalny apetyt i stabilną wagę, nie chcę tego psuć. zaznaczam, że po lerivonie tyłam, mimo że uprawiałam duuużo sportu. Po prostu non stop byłam głodna i mimo że się powstrzymywałam i tak w sumie zaczęłam więcej jeść.

Jeśli chodzi o depresję to biorę 187,5 wenli i trochę pomaga, ale cały czas jest ciężko. W tym tyg mam wizytę, więc będę prosić o coś dodatkowego pewnie, próbuję się dowiedzieć co mogę z góry wykluczyć, a co byłoby najlepsze. Także będę wdzięczna za wszelkie rady czy spostrzeżenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisała CórkaNocy mianseryna/mirtazapina z wenlą u niektórych nie zwiększa apetytu tak jak brana sama. Z dodatków lekarz pewnie wybierze coś z mianseryny/mirtazapiny lub trazodonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze daje radę chlorprothixen, hehe :D sama biorę i zamułki rano brak, wstaję wreszcie bez problemu, nie to co po mirtagenie, gdzie miałam kaca 2 godziny :/

ale to już wtedy nie byłby CRF :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×