Skocz do zawartości
Nerwica.com

AMISULPRYD (Amipryd, Amisan, ApoSuprid, Solian, Symamis)


Moniunia27

Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

56 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy amisulpryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      47
    • Nie
      9
    • Zaszkodził
      10


Rekomendowane odpowiedzi

biore 25 lub 50mg, 25mg mnie dostatecznie pobudza, 50mg to już dla mnie za dużo, po 3h od wzięcia 50mg dostaję takiego pobudzenia, że nie mogę usiedzieć w miejscu,

to jeden z niewielu leków, które toleruję jeśli chodzi o skutki uboczne, niestety owe pobudzenie, które zaskakuje po 2-3h od momentu zażycia wyprowadza mnie z równowagi,

chciałbym wziąć wyższą dawkę by działała bardziej uspokajająco, ale się boję, boję się, że będzie gorzej.

 

jaka dawka Solianu działa na Was nie tyle co sedatywnie, a znosi w pełni objawy negatywne ? mnie męczą najbardziej: urojenia, obsesyjne myśli, podejrzliwość, agresja, anhedonia, totalna abulia, wycofanie społeczne, uciekanie w... krainę fantazji (gadam sam ze sobą w myślach i sabotuję samego siebie).

 

wszystkie antydepresanty (SSRI/SNRI/SARI/TLPD itd) zmniejszają u mnie lęk, kosztem właśnie abulii i totalnej anhedonii - czuję się dobrze po nich co najwyżej 2-3 dni, a potem ta "ciemność" zżera mnie do tego stopnia, że zapominam kim w ogóle jestem, najprostsze czynności przychodzą mi wtedy z największym trudem - np. wstanie z łóżka przed 14 - nie ma bata (śpie jak zabity).

 

leki zażywam pod kontrolą lekarza, niestety nieregularnie, ze względu na pozostałe choroby (m.in refluks żoładkowo-przełykowy, migreny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaqzax-3, probowales solinu z sertralina ?

 

Tak, to był jeden z pierwszych mixów, niestety pobudzenie było nie do zniesienia a do tego bezsenność.

Poproszę lekarza by dorzucił mi do Solianu samą Hydroxyzynę na sen i na sytuacje stresowe (nagłe),

bo ciągłe ładowanie benzo to nie leczenie lecz gra na czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tęsknię za ami. Nic tak moich natrętnych myśli nie zwalczało jak 50mg Solianu. Nierefundowany kosmicznie drogi moim zdaniem, a przy chad refundacji nie ma.

 

-- 24 wrz 2013, 22:25 --

 

Trochę tęsknię za ami. Nic tak moich natrętnych myśli nie zwalczało jak 50mg Solianu. Nierefundowany kosmicznie drogi moim zdaniem, a przy chad refundacji nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tęsknię za ami. Nic tak moich natrętnych myśli nie zwalczało jak 50mg Solianu. Nierefundowany kosmicznie drogi moim zdaniem, a przy chad refundacji nie ma.

 

Nie przesadzaj, ja ostatnio za 200mg płaciłem 67zł i to jest standardowa cena, Abilify kosztuje 410zł i to jest dopiero KOSMOS o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem dziś rano pierwszy raz 50mg amisulpirydu na dystymię. Spałem po nim jak zabity kilka godzin, czy to przejdzie czy mam raczej próbować niższych dawek? Spodziewałem się kopa a tu zonk.

 

To bardzo dziwne, ale takie przypadki się zdarzają, póki co bierz tyle ile lekarz zapisał, a potem możesz próbować 25mg.

Może po prostu się nie wyspałeś ? Bo osobiście nie spotkałem osoby, którą by ścięło po Solianie czy Sulpirydzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie, jak amisulpyd może kogokolwiek usypiać. To neuroleptyk o najmniejszym działaniu sedatywnym, ma praktycznie marginalny antagonizm receptora H1, silnie antagonizuje D2/D3, najczęściej wśród skutków ubocznych wymienia się bezsenność i pobudzenie, a nie nadmierną senność.

 

-- 27 wrz 2013, 10:46 --

 

Dark Passenger, ale piszesz o amisanie czy o solianie?

 

Ogólnie o amisulprydzie, nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem odstawić Solian - nie biorę od 5 dni, pojawił się koszmarny ból nóg - napięcie mięśni łydek i ud, niemal nie do zniesienia,

nie mogłem spokojnie wysiedzieć w fotelu - ból rozpierający, usiłowałem masować nogi - silne uciskanie a nawet bicie pięścią + na przemian zimny i gorący prysznic,

nic nie pomogło, efekt pojawia się 4h od zażycia leku i zanika po 10-12h - i ewidentnie jest to wina tego leku, benzodiazepiny nawet nie pomagają.

 

Dlatego teraz boję się go znowu brać, poczekam parę dni i spróbuję jeszcze raz.

Wcześniej miałem inne objawy uboczne z Solianem - kręcz szyji, gałki oczne wypier****, nie możność usiedzenia w miejscu, ehhh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×