Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

hania33, a ten lekarz który Ci zapisał paro?

 

-- 18 wrz 2013, 21:06 --

 

edytka1976, pare lat temu jak bralem paro nie bylem pobudzony tyko własnie ospały, teraz jak zwiekszylem dawke do takiej

jaka brałem przez dłuży czas było zupełnie inaczej - duże pobudzenie, zalęknienie itp. Kiedys była inna sytuacja życiowa teraz jest inna.

Lekarz mi mówil, że paro różnie działa na tych samych ludzi w różnych okresach życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, to długa historia ..w Polsce mi zapisano paro, ten tutaj wykończył mnie mitra...kazał nie brać paro, później gdy miałam kłopoty z krwią , kazał brać jednak paro..takie kolo... :(

 

-- 18 wrz 2013, 23:35 --

 

edytka1976, Ja sobie umiem przetłumaczyć. lecz gorzej opowiadać swoje życie po niemiecku...

 

-- 18 wrz 2013, 23:43 --

 

Ja mam stwierdzone...przez psychiatrę w Polsce..nerwice lekowa i ataki paniki, ten tutaj mi oznajmił , ze mam ciężka depresje,,,komu wierzyć :roll: ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja praktycznie tylko seroxat brałem od lat , i teraz biorę fevarin ,i mam dylemat bo pomogło z natręctwami ale nie wychodzę z domu fobia mnie zjada po seroxacie nie było tak ,i nie wiem co robić.... tak na marginesie ma ktoś namiar na sprawdzonego psychiatrę z warszawy, co specjalizuje się w dobieraniu leków jak coś proszę o wiadomość na prv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LATEK1962, Jak zaczne zazywac to Ci powiem, teraz nawet nie chce wiedziec jak sie nazywa bo zaraz bym sprawdzal w necie. Teraz przede mna zejscie z 0,75 tabletki na polowkie. Niby tylko cwiartka, ale trzeba sie bedzie przemeczyc.

 

-- 19 wrz 2013, 12:53 --

 

zaburzony, to czemu nie bierzesz seroxatu?

 

-- 19 wrz 2013, 12:55 --

 

Ja piernicze, dopiero co zażyłem tabletkę a juz mam objawy odstawienia :)

To moze z ubokami też tak jest, tyle że w drugą stronę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, bo ogólnie w styczniu odstawiłem leki , myślałem że sobie już poradzę, zacząłem biegać regularnie i to poprawiało mi pewność siebie i samopoczucie, ale po jakimś czasie się przeliczyłem wróciła choroba i do tego razem z depresją w pakiecie... , w między czasie zmienili się lekarze tam gdzie chodzę a nowy zasugerował mi na natrectwa fevarin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, to co zawsze, czyli zawroty głowy, lekki bółlgłowy i oczu.

 

Nie wiem co o tym sądzic. Wczoraj i przedwczoraj zażyłem połówkę tabletki a nie pół i ćwiartkę. Czyli dwa dni na mniejszej dawce.

W środę na wieczór, zażyłem afobam żeby zniwelować efekty odstawienie i wczoraj rano około 9:30 też zażyłem afobam bo miałem

ważne spotkanie, którym już od dawna się stresowałem. Wczoraj późnym popołudniem i wieczorem zaobserwowałem, że mam znacznie mniejsze odrealnienia i jestem o niebo spokojniejszy. W sumie bardzo duża różnica. I nie wiem, czy to był efekt zażycia afobamu rano, czy efekt zmniejszenia dawki paro. Wczoraj wieczorem ten znacznie lepszy stan wprawił mnie w dobry humor. Zobaczymy jak będzie dziś. Chociaż czuje sie bardziej pobudzony niż wczoraj, ale sobota nie jest obiektywnym dniem po stresującym piątku.

 

Paro działała na mnie pobudzająco, ale teraz tez czuje takie "wybuchy" pobudzenia. Z tym, że wcześniej odczuwalem je w splocie słonecznym

o tyle teraz w klatce piersiowej. Wczoraj była bardo ladna pogoda i po wpływem takiego pobudzenia pojechałem na myjnie mimo korków i umyłem i odkurzyłem auto. W sumie cała ta akcje dobrze mi zrobiła bo w końcu pobyłem trochę na słonku.

 

-- 21 wrz 2013, 13:20 --

 

wieslawpas, z tego co wiem to na NN jest 40 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałem zapytać czy był ktoś z Was na 80mg paroksetyny. Jaka była reakcja organizmu? Samopoczucie? Proszę o informacje. Ja jestem na takiej dawce od 3 dni. Czuję się lepiej, ale nie wiem czy to bezpieczne przekraczać dawkę maksymalną 60mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec dzisiaj po calym trzecim dniu wiem jak to wygląda po zmniejszeniu dawnki z 0,75 tabletki na polówkę. A wygląda dziwnie - prawie już nie mam odrealnień, ale nasilenie lęku jest znacznie większe. Ten brak odrealnień bo odstawieniu ćwiartki jest dla mnie zaskoczeniem.

 

Z jednej strony fajnie, że nie ma już tych odrelanień z drugiej strony szkoda ze jest taki nasilony lęk wolnopłynący.

Gdyby udało się je zredukować o 1/3 dało by się z tymi wszystkimi objawami normalnie funkcjonować.

 

Wieczorem weme sobie pernazyne o 20:00 jedna tablete i o 22:00. Zobaczymy co będzie jutro. Kiedy to w końcu

wszytko przejdzie i zamiast kuracjami bedzię się można zając normalnym życiem...? Kurcze, szkoda ze psychiatria nie narodziła

się ze 2000 lat temu, to moza teraz byly by leki bez skutków ubocznych w czasie zaczęcie brania i efektu odstawiania

po zmniejszaniu dawki. Hm... po piwie też nie było odrealnień...

 

 

-- 21 wrz 2013, 18:07 --

 

lubudubu, a na co sie przestawiłeś?

 

-- 21 wrz 2013, 18:08 --

 

hania33, Hania co tam u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hania mysle, ze przejdzie Ci ta sennosc. Kiedy tez tak mialem po paro. Wieczorami zasypalem w czasie rozmowy na kilka sekund, ale mnie to nie przeszkadzalo. Bardzo bym chcial poczuc sie senny,

 

-- 22 wrz 2013, 23:48 --

 

ale cisza w eterze... dzis spałem do 17 prawie wiec udało sie byc senny... wiem jak wyglada sytuacja z odelalnieneimi bo jak wyszedłem bylo juz ciemno. Pojawiają sie smutne uczucia po zmniejszeniu tej dawki na przydlad samotnosci i ciagnie mnie to ludzi a wcześniej wystarczały wieczorne zakupy w sklepie i telewizja. Mam takie napady "speedowe" nosi mnie nie moge usiedzieć w mieszkaniu, wychodzę z mieszkania

siadam w autom jade na myjnie, poźniej na stacje beznyznowa i do spożywczaka. Tak jakbym wypił ze 3 szklanki kawy na raz. Po paru godzinach takie

pobudzenie mija i moge w miare spokojnie obejrzeć TV. Wszytko to przebiega bez większęko lęku tylko takie pobudzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslaw napady speedowe tez mam, ale wtedy wykorzystuje je na sprzätanie chaty.

tez mnie nosi, ale potem przychodzä dni kiedy nic mi sie n ie chce wiec fajne sä takie speedy :D

 

 

w weekend pokonalam moje najwieksze leki, tzn strach przed zanurzeniem glowy pod wode.

kiedys w dziecinstwie jakic debil wsadzil mi glowe pod wode i od tamtej pory zawsze mialam twarz suchä.

a w ten weekend dalam czadu na zjezdzalniach, dzikiej wodzie itd.

sama jestem w szoku :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytka1976, tez mam lek przed woda, bo topilem sie 3 razy w dziecinstwie. Do wody wiekszej niz do piersi nie wchodze, co zycia mi nie udrudnia bo w wannie jest najwyzej do kolan:)

 

Zmniejszylem dawke do pół tabletki no i efekt jest taki - napady paniki i takich speedow oraz ustapienie odrealnien. W sumie fajnie, że przeszły odealnienia ale znowu mecza mnie napady paniki. Gdyby jakis cudem minely byloby znosnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×