Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

no to ładna szopka :shock: chyba pojde do psychologa .byłem u neurologa rok temu tio dał efectin er tez go nie wspominam miło .na co mozna zamienic ten xanaX bo leki mi zlikwidował ale jak mam sie nabawic 20 innych objawów niepozadanych to sie MIJA z celem ta pseudo-teraapia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam xanax na pocztaku choroby az 6 mg tego zwyklego na dobe, stany lękowe byly okropne, strach przed wyjsciem z domu, przed zostaniem sama, co chwilka pogotowie bo juz umieralam, ...oczywiscie do tego leki antydepresujne, pod scisla lekarza psychiatry, lek pomagal, inaczej chyba wogole nie funkcjonowalabym, .....

Odstawianie nie bylo latwe, ale zmniejszałam dawki oczywiscie z lekarzem, ...

Skutki byly rożne, ...ale skoro lek ma pomoć przed lękiem, jest on konieczny, ...uzaleznia nas nie tylko farmakologicznie ale psychicznie, najpierw sie balam wziąsc leki a potem sie balam ze go nie wzielam , bo no zapomnialam czy polknelma czy nie, ..

Teraz jestem na etapie niestety nawrotu choroby i biore 2 mg na dobe, ...tzn połowa rano połowa w południe i 1 na wieczór, ....jakos pomaga, ...najgorsze ze znam chorobe i wiem o niej prawie wszystko, a jednak to co sie dzieje w psychice, wcale nie ulatwia niczego nawet leki. One owszem zmniejszają lęki, i musze-musimy jakos prztrwac, ...

Jedyna rada moja konsultowac kazda dawkę z lekarzem, ..

ps, mam nadzieję ze jakos dam rade :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam jest bardzo zdradliwy.

Ja też sobie na początku mówiłam, że trzeba uważać, brać doraźnie itd. a nawet nie zauważyłam kiedy poszło całe opakowanie... :shock: miałam ten lek zawsze przy sobie. w plecaku, portfelu, torebce... tak na wszelki wypadek.

czasem mam wrażenie że się uzależniłam....

od dzisiaj nie będe brała tego tak często.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam działa szybko po zażyciu, ale i szybko schodzi z organizmu (szczególnie po dłuższym braniu) co powoduje narastanie lęku. Jest to dobry lek jeżeli umiejętnie go się używa. Chodzi o to by niedopuszczać do nagłego wypukłania tego leku z organizmu, gdyż dochodzi wtedy do zaostrzenia objawów lękowych a wtedy potrzebujemy większej dawki leku do ich zlikwidowania. Po zażyciu większej dawki Afobamu należy po kilku godzinach podtrzymać ją minimalną dawką. Przynajmniej jest takie moje doświadczenie z tym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kruk777

 

ja brałam b krótko afobam sama odstawiałam z dnia na dzień i na mnie działał tragicznie :? b długo pozaprzestaiu (3dni) brania tego leku nie byłam sobą bylam otępiala jak nacpana a brałam 3 dni rano i wieczorem jakoś tak takze jesli chodzi o moje odczucia z tym lekiem sa złe :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem tak sie zdarza że lek może zadziałać w odwrotną stronę. Ja gdy pierwszy raz dostałem ten lek przez dwa tyg. czułem się jak w niebie. Biorę afobam od 4 lat z przerwami i żeby się uspokoić muszę na raz przyjąć 4 mg., a gdy schodzę z tego leku to przynajmniej 2 tyg. mnie trzęsie i nie śpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy oszolomienie, szum w uszach i bol glowy to sa normalne dolegliwosci w czasie stosowania tego leku?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:23 pm ]

Wydaje mi sie, ze z czasem powinno wszystko ustapic, ale tak sie nie dzieje jak na razie, a juz 2 tygodnie przeszlo biore Zomiren w dawce 0,25 mg...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zmartwiliscie mnie troche tym lekiem, poniewaz moja mama go bierze i z tego co widze to juz troche dlugo. Wlasnie pojechala na komisje lekarska

musze sie jej podpytac jakie dawki stosuje

Nie wiem czy jej to nie zaszkodzi a zaczynam sie martwic po tym co tu przeczytalem.

Do tego naduzywa alkocholu czy to moze miec powazne skutki?

Dam jej tez przeczytac to co tu pisaliscie moze zmieni na inny

kurcze sam juz nie wiem bede musial z nija powaznie pogadac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afobam w połączeniu z alkoholem działa o wiele mocniej potęgując działanie uspokajające tego leku, a osiągnięty stan można nazwać narkotycznym. Osobiście biorąc ten lek i pijąc nawet spore ilości alkoholu nic złego mi się nie wydarzyło, jednak lekarz wypisując mi ten lek zawsze ostrzegał przed piciem alkoholu, gdyż taka mieszanka może spowodować śpiączkę i zgon. Wiele znanych postaci umarło w wyniku przedawkowania leków uspakajających w połączeniu z alkoholem.

Jeżeli Twoja mama bierze dłużej afobam niż 2 miesiące bez większych przerw to pewnie jest od niego uzależniona. Ciężkie jest odstawienie takiego leku, niemniej jednak przy pomocy dobrego lekarza i szczerej rozmowy z nim ( jak długo i wjakich dawkach lek był stosowany) możliwe jest najmniej bolesne odejście od tego leku. Mi osobiście, przy odstawianiu afobamu lekarz zastępował ten lek innym lekiem uspokajającym, który nie wywołuje uzależnienia ( promazyna, ketler, hydroxyzyna). Brałem afobam przez 4 lata z przerwami i nadal nie jestem pewien czy nie powrócę do tego leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na ulotce pisze ze leczenie minimum pol roku?

 

Afobam tak jak i inne benzo można stosować bezpiecznie tylko do 4 tyg., (tak jest napisane w większości ulotek). Te minimum pół roku pewnie odnosi się do leku andeprin który jest antydepresantem i można go stosować nawet kilka lat, gdyż nie wywołuje uzależnienia i nie ma efektu natychmiastowego uspokojenia jak w wypadku afobamu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem takie same dolegliwości na samym początku. Biorę ten lek juz od 4 miesięcy i nie powiem bo moje życie zmienilo sie na duzo lepsze. Zawsze biorę 0,25 mg przed snem i jest potem przez caly dzien ok. Nie widzę sensu brania tego w dzień bo ten lek strasznie zamula...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

Ja łykam Zomiren doraźnie. Takie były zalecenia lekarza. Ale to "doraźnie" wypada dwa trzy razy w tygodniu. Musze powiedzieć, że dzieki temu lekowi jestem spokojniejszy, potrafie sie zebrać w sobie , skupić. Pracuje w nerwowej atmosferze, więc czasami muszę wziąść trzy tabletki na raz, bo wiem, że jedna nie pomoże.... W moim przypadku i w mojej sytuacji lek jest trafiony, tylko zaczynma sie zastanawiać, jak dlugo jeszcze bedę musiał go zażywać, gdzieś chyba jest granica, prawda?....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zaczęłam brać coaxil od 2 tygodni i od dzisiaj xanax. Niestety zapomniałam zapytać lekarza ile razy dziennie mam brać ten lek . Może ktoś podpowie ? Zaczęłam od dawki 1mg. Tak kazał lekarz. Mam na imię Ewa i przeczytałam wszystkie dostępne posty i jak widzę nie jestem sama ze swoimi lękami. Może i dobrze bo zawsze lepiej pogadać jeszcze z kimś kogo ten temat dotyczy. Z góry dziękuję wszystkim którzy się odezwą!! Pozdrawiam serdecznie a z okazji NOWEGO ROKU życzę Zdrowia Szczęścia a przede wszystkim spokojnych dni na cały rok. Buziaczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×