Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy po przeminęciu stresu objawy nerwicą znikną?


stx

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

zauważyłem że u mnie jest tak, że np. na wycieczce szkolnej z dala od rodziców, domu, ''szkoły'', itd. po dniu lub dwóch jestem spokojny, nie mam 100 myśli na sekundę, bólu głowy, uczucia niepokoju itd.

 

więc tak myślę czy jeślibym na dłuższą mete oddalił się od rodziców itd to czy nerwica by mogła minąć? bo to właśnie w domu się najbardziej frustruje od zawsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? Mój kolega się wyprowadził w wieku 16 lat do dziadka. Miał ojca alkoholika. I czuł się miliony razy lepiej, udało mu się wyjść z fobii, choć po dziś dzień ma derealizację i stałe ryzyko nawrotu depresji. Mnie też namawia od lat na wyprowadzkę, ale mi się nie udało na dłuższą metę..

I też mam to samo. Jak jestem na wycieczkach, to jakiś chochlik we mnie wstępuję. Jestem w kółko uśmiechnięta, rozradowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stx, brak bezpośredniego kontaktu nie rozwiązuje w 100% problemu. toksyczni rodzice ,,wstrzyknęli,, Ci swoją toksynę, też jesteś nią zatruty. musiałbyś popracować nad sobą, swoimi uczuciami, emocjami, wspomnieniami, żeby było wszystko w absolutnym porządku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stx pogadaj ze starymi i powiedz co Cię boli, fakt, może to być trudne. Jeżeli teraz tego z siebie nie wyrzucisz to nawet wyprowadzka z domu nic nie zmieni. Chyba, że ukryjesz się przed rodzicami i światem, ale zawsze zostaną myśli i poczucie winy, że ich zostawiłeś. Tak, to twoje życie i wybory, ale czy jesteś na tyle dojrzały i niezależny finansowo, aby zostawić dom? Być może taką możliwość dadzą Ci studia, o ile będą w innym mieście i zaczniesz zarabiać na siebie. Pogadaj z rodzicami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×