Skocz do zawartości
Nerwica.com

Brzydota


owsik

Rekomendowane odpowiedzi

Kobiety nie mierzą nas inaczej. Musiałbym, to zobaczyć na własne oczy. Zresztą wystarczy otworzyć każdą książkę z psychologi społecznej, w której jest rozdział dotyczący atrakcyjności fizycznej i można się łatwo przekonać, że kobiety tak samo przede wszystkim oceniają naszą urodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik, zartujesz? Wezmy chociazby klasyke, "sekrety osobistego magnetyzmu": najwazniejsza cecha mezczyzny w oczach kobiety jest Twoja pozycja spoleczna, i dostep do zasobow, a prowadza do tego wszelkie cechy przetrwania, CECHY CHARAKTERU ;)

 

Jasne, kobiety maja tez pewnien statystyczny powiedzmy, preferowany typ urody, ktory wielu sie podoba, ale charakter jest na pierwszym miejscu. Jestem o tym przekonany, wlasnie z codziennych obserwacji relacji miedzy-plciowych.

 

Takze mozesz sie dolowac, albo mozesz zagrac o swoje zycie. Skonczyles studia, masz prace, wiec masz olej w glowie, przeciez to wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, co do zasobów. Współcześnie jednak cześć tych zasobów wynika także z wyglądu, dziedziczenia bądź wyjątkowych umiejętności. Nie posiadam żadnych z tych cech.

Sądzę, że nie mylę się, co do mojego wyglądu, skoro nawet na rozmowie kwalifikacyjnej był, to problem.

 

-- 17 wrz 2013, 21:06 --

 

W bajkach, no gdzie ci niby brzydale z pięknymi laskami chodzą? Bo ja jakoś ich nie widzę, a nie mieszkam w małym mieście. To jest taki mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

owsik, wiem co masz na mysli, ale- jesli Cie to interesuje- przeczytaj analizy psychologiczne ludzi sukcesu, bardzo wielu z nich, nawet tych okrzyknietych geniuszami, bylo zepulnie przecietnych umyslowo, za to extremalnie zdeterminowanych.

 

Wiesz, ze edison rzucil szkole w wieku 16 lat, bo sobie nie radzil, a nauczyciele mieli go za zero? Ukradl patent Tesli na zarowke, i udokonalil ja robiac chyba 5000 kolejnych propotypow, w koncu mu sie udalo, i to jemu zostalo przypisane wynalezienie zarowki :mrgreen:

 

Obczaj sobie ksiazke "optymizmu mozna sie nauczyc" Seligmana, to nie jest jakis idiotyczny poradnik pozytywnego myslenia, tylko 20 lat analizy nad tym, jak nasze mysli o sobie i swiecie wplywaja na nasze osiagniecia i zdrowie- zadziwiajace. Seligman doswiadczalnie wykazal, ze ludzie mniej zdolni, ale odpowiednio nastawieni, osiagali lepsze wyniki niz bardzo inteligentni/zdolni pesymisci. Czy to w sporcie, czy sprzedazy, czy nawet nauce. Dobra, wszystko ode mnie. Rob jak uwazasz ;)

 

-- 17 wrz 2013, 22:14 --

 

W bajkach, no gdzie ci niby brzydale z pięknymi laskami chodzą? Bo ja jakoś ich nie widzę, a nie mieszkam w małym mieście. To jest taki mit.

 

Ja Ci pisalem, ze widzialem to pracujac na sektorach dla Vip/SuperVip na koncertach/zawodach sportowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że ukradł ten pomysł. Tak samo jak wiem, co zrobił z prądem stałym itp. Wiem też jak wyglądają analizy wyglądu najlepszych menadżerów prezesów z list Forbesa czy Fortune 500. Ciekawe, ale nie ma tam, zazwyczaj ludzi niskich i brzydkich.

 

-- 17 wrz 2013, 21:17 --

 

Wolałbym na własne oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bajkach, no gdzie ci niby brzydale z pięknymi laskami chodzą? Bo ja jakoś ich nie widzę, a nie mieszkam w małym mieście. To jest taki mit.

Z tym się zgadzam. Zdarzają się wyjątki, ale takie coś widziałem może parę razy w życiu. Przeważnie są dobrani w pary ludzie z podobnej półki odnośnie wyglądu.

Wniosek z tego taki, że musisz się rozejrzeć za mało atrakcyjną dziewczyną.

 

 

Podawanie sławnych jednostek, które osiągnęły jakiś sukces uważam za pomysł całkowicie nietrafiony. Zamiast to pomagać, jeszcze bardziej deprymuje. Tacy ludzie mieli talent, świetne pomysły i tu nie chodziło o urodę. Ich jest garstka w porównaniu do morza szaraczków, którzy nigdy niczym się nie wybiją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko zazwyczaj, gra się przez całe, życie i przegrywa. Poza tym ja chciałbym się, tez takiej dziewczynie fizycznie podobać, a nie, że to wygląda na zasadzie. Ja jestem z Tobą, bo jesteś brzydka i dlatego mnie chciałaś, a ty jesteś ze mną, bo ja jestem brzydki i dlatego Ciebie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul, wlasnie mit talentu i geniuszu zostal wielokrotnie obalony. A taki Edison byl w pewnym okresie zycia podobnym wyrzutkiem, jak wielu tutaj z nas.

 

A ja nie mowie tu o robieniu milionow, tylko stanieciu twardo na wlasne nogi.

 

Wiem, że ukradł ten pomysł. Tak samo jak wiem, co zrobił z prądem stałym itp. Wiem też jak wyglądają analizy wyglądu najlepszych menadżerów prezesów z list Forbesa czy Fortune 500. Ciekawe, ale nie ma tam, zazwyczaj ludzi niskich i brzydkich.

To prawda, ale zroc uwage, ze menadzer to pracownik, wybierany m.in. pod katem doskonalej prezencji, podobnie glowny prezes duzej korporacji (bo jest ich tam wielu, i prezes jest wybierany droga glosowania-prosta odpowiedz, o co chodzi)

 

Natomiast specjalista w danej dziedzinie np. technicznej/rzemieslniczej/naukowej, czy typowy prywatny przedsiebiorca <.jemu uroda duzo nie pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko,że ja właśnie o ile można tak powiedzieć właśnie w tych dziedzinach mógłbym się jakoś rozwinąć. Technicznie jestem poniżej przeciętnej, naukowo średnio i to w dziedzinach niekomercyjnych. Co do własnego biznesu nie czuję tego.

 

-- 17 wrz 2013, 21:43 --

 

Bo wiem jak to działa, kocham kogoś, bo także mnie pociąga inaczej będzie to miłość platoniczna. Tylko, że to nie jest rodzaj miłości pomiędzy osobami w związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Rozumiesz. Czym różni się przyjaźń od związku, w tym drugim istnieje pociąg atrakcyjność seksualna obu partnerów do siebie. Dlatego ja mam koleżanki, potrafię rozmawiać z kobietami itp, ale nie mogę przejść na wyższy etap, bo właśnie przez swój brak wyglądu nie jestem pociągający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×