Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Dark Knight ja brałam w dawce 10mg co drugi dzień + 5mg escitalopramu codziennie przez ok 1,5miesiąca i nic. Teraz dopiero biorę codziennie od paru dni i w sumie jest ciut lepiej, ale to zależy od danej chwili. Rano mam swoje chore jazy w mózgu,w dzień jest trochę lepiej, ale szału nie ma. Może jeszcze za krótko. Nie wiem czy na lęki pomaga, w sumie nie wiem czy ja mam jakieś lęki, jesli te fantazje to jakiś rodzaj lęków to nie pomaga. Ale odbiór leku to cecha osobnicza, nie mozesz się sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie lekarz niechcial przepisać fluoxetyny bo powiedzial żę są po niej skutki uboczne (tak jakby inne leki ich nie miały). A możę akurat ja bym ich nie miał. Różnie sie na leki reaguje , co człowiek to inny przypadek. A wy jakie uboki mieliście po tym leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psychicznie nadal czuję się do dupy, fizycznie natomiast oprócz mega, że się tak wyrażę, zatwardzeń i suchości w jamie ustnej, która skutkuje teraz bólem gardła nie mam żadnych skutków ubocznych. Ja ogólnie na te leki dobrze reaguję, nie licząc oczywiście efektu "pierwszej tabletki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A boli Cię coś w klatce piersiowej jak próbujesz nabrać pełen oddech? Ja ostatnio też myslałam, że porabało mi się coś od leków, bo bardzo bolało mnie w klatce, tak jakby ktoś mnie obręczą ściskał. Okazało się, że to bóle od siedzenia -przy kompie przez 18h/dobę w mojej ulubionej pozycji, czyli bardzo niezdrowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jedynie serucho mnie trochę boli, tak to nic. Przez ostatnie dni większość dnia spędzałem zasuwając na budowie, więc miałem "tylko" duszności, dzisiaj mam wolne, więc pewnie wiekszość dnia przesiedzę przed kompem i pewnie użalając się u nas na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekpoznan, Prosze...

 

Częste: bóle i zawroty głowy, niepokój, senność lub bezsenność, nietypowe sny, uczucie osłabienia, zmęczenie, pobudzenie, euforia, nudności, wymioty, dyspepsja, biegunka, suchość błony śluzowej jamy ustnej, zaburzenia smaku, wysypka, świąd, wzmożona potliwość, zaburzenia widzenia, częstomocz, zatrzymanie moczu, zaburzenia czynności seksualnych, priapizm, mlekotok. Niezbyt często: trudności z koncentracją i myśleniem, mania, napady paniki, splątanie, depersonalizacja, drżenia, ataksja, tiki, drgawki, niepokój psychoruchowy, ziewanie, rozszerzenie naczyń krwionośnych, niedociśnienie ortostatyczne, zapalenie gardła, duszność, pokrzywka, łysienie, reakcje nadwrażliwości, dreszcze, nadwrażliwość na światło. Rzadko: krwawienia, wybroczyny, hiponatremia, nieprawidłowe wydzielanie hormonu antydiuretycznego, objawy płucne (w tym stany zapalne o różnej histopatologii i/lub zwłóknienie), zaburzenie czynności wątroby, idiosynkratyczne zapalenie wątroby. Bardzo rzadko: omamy, zespół serotoninowy, bóle stawów, bóle mięśni, martwica toksyczna rozpływna naskórka. Po odstawieniu fluoksetyny – zespół odstawienny (osłabienie, parestezje, bóle głowy, niepokój, nudności). W pierwszych tygodniach leczenia zwiększa się ryzyko popełnienia samobójstwa. Leczenie objawowe i podtrzymujące; brak swoistego antidotum.

Ciąża i laktacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pójdę do mojej dr., zobaczymy co ona powie, chociaż cudów się nie spodziewam. Co do Fluo to musze przyznać po 2,5 miesiąca brania, i jakiś 2-3 tyg na zwiększonej dawce:

 

- baaaaardzo długo u mnie się wkręca, ale działa jak narazie ok - chociaż licze nadal na poprawę

- najdłużej trwają poranne lęki, do nich muszę być wyjątkowo cierpliwym :(

- ma na prawdę ( u mnie) duże skutki uboczne, silne myśli s....., obecnie odpuściły

- no i na chwilę obecną duszności, które pozostają zagadką czy to ubok czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja straszne... łącznie z myslami s....czymi, w pewym sensie nie wiedziałem czy to co się dzieje ze mną to efekt choroby, czy leku.

 

W ulotkach pisze ze leki mogą na poczatku nasilać myśli samobojcze jesli sie je ma. TY ich w ogóle nie miałeś i od leku dostałeś m.s.?

A inne straszne skutki uboczne to jakie konkretnie?

 

A z tymi dusznościami to ty powinieneś wiedzieć najlepiej od czego je masz. Jeśli ich wczesniej nie miales to kiedy sie pojawiły. Możę to też być spowodu odstawienia jakiegoś innego leku jęsli braleś dluższy czas coś przed fluoxetyną.

 

Ja kilka razy tez mialem rozne skutki i myslalem ze to od nowego leku a to na 99,9% bylo spowodu przerwania kuracji lekiem poprzednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem w sumie antybiotyk, konsultowałem to z lekarką, po jego odstawieniu się pojawiły duszności. Ale nie było przeciwskazań do jego stosowania.

A myśli samobójcze miałem największe przez pierwsze kilka dni po nawrocie choroby i po zwiększeniu dawki. Oprócz tego pocenie się, ataki paniki, niepokój, lęki ogromne.... Mase dolegliwości. I charakterystyczne dla mnie "poranne lęki" :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera wie. Może to być niedoleczona grypa (odstawienie antybiotyku) albo powikłanie po niej. Czasami przy grypie jesli ma sie dusznosci daja jakies wziewne leki na rozszerzenie oskrzeli i zmniejszenie stanu zapalnego - tak jak w astmie albo ihalacje jakims innym lekiem na ulatwienie oddychania. Jeśli to by pomogło to moze od grypy. W skutkach ubocznych fluoxetyny też piszą o duszności i jakiś objawach płucnych http://bazalekow.mp.pl/leki/doctor_subst.html?id=326, skutki uboczne leku mogą się też objawiać przy zwiekszeniu dawki mimo ze przy mniejszej dawce ich nie bylo.

Może wskazana była by wizyta u pulmonologa (spirometria - badanie pojemnosci plucnej czy badanie poziomu dotlenienia krwi - to sie sprawdza przez dotkniecie opuszka palca czujnikiem), prześwietlenie klatki piersiowej, posłuchanie płuc stetoskopem (sluchawkami lekarskimi). Jeśli fizycznie z płucami wszystko w porządku bedzie to albo fluoxetyna albo z powodu stanu psychiki/niepokoju/leku, napiecia nerwowego/ emocji. Zależy jak odczuwasz te dusznosci czy jako spiety oddech, zbyt plytki oddech, uczucie braku powietrza, tchu, "zamierania" oddechu, zapieranie dechu/tchu itp. Znasz siebie i swoje dolegliwosci na ktore sie leczysz, czy to moze byc nerwicowe czy nie - ta dusznosc, kiedy dusznosc sie nasila, czy ustepuje na dluzej czy trwa caly czas.

 

Przeczytałem kilka twoich poprzednich postów i pisałęś żę masz gule w gardle , na przeponie jakiś dyskomfort. Często nerwy sie objawiają własnie w tym miejscu gdzie przepona ale moze to też być od żołądka (zołądek jest miedzy klatka piersiową a pępkiem gdzie przepona), helikobaktera/ zgagi itp. NIe nasila ci się to po zjedzeniu wiekszego posiłku? Przy fluoksetynie pisze też o dyspepsji http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyspepsja Ja mialem kiedyś zgage- takie uczucie palenia w plucach (a to bylo w przelyku chyba od zoladka), taki tępy ból w klatce piersiowej i tez czesto nie moznosc glebszego oddychania. Ale miawalem tez z nerwicy zatykanie tchu, sciskanie w klatce pierwsiowej przy wchodzeniu po schodach czy schylaniu sie po coś. Mialem tez wtedy nerwice ale jedno niewyklucza drugiego. Lekarze niektorzy mają tendencje do zwalania jednej dolegliwosci na drugą jesli nie mają pomyslu co to moze byc innego.

 

MOja mama ma niewydolnosc serca i czesto miewa obrzek pluc i dusznosci - chlupanie w plucach przy oddechu czy kaszlu. Ale miewala tez zapalenie oskrzeli i pewien lekarz kardiolog osluchowo odroznil jedno od drugieo powiedzial ze slychac jakies zmiany w plucach ale to nie jest od serca czy obrzeku tylko od zapalenia oskrzeli. A w naszym szpitalu cokolwiek sie mamie dzieje to maja tendencje do zwalania na serce, raz ja tak silnie odwodnili (robi sie to przy obrzeku pluc/ wodzie w plucach) ze az skurczy lydek dostala amimo caly wieczor i cala noc miala dusznosi i kaslala.

 

Nie jestem oczywiscie lekarzem, ale myśle że wyczerpałem temat:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem sobie morfologię, TSH (tarczyca) i wszystko wyszło w porządku, USG też. Chciałem zrobić Rentgen płuc, ale moja lekarka rodzinna stwierdziła, że to na 150% objaw nerwowy, mimo, że nic nie wspominałem o chorobie.

 

Mam taką jakby blokadę jak wezmę głęboki oddech to puszcza i czuję ulge. Rano mniej to czuję potem się to nasila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że na płuca to raczej nie działa, bo niby jak? Płuca nie mogą boleć to raz. A dwa, bardziej zastanowiłabym się nad pracą serca i wpływem na nie leków. Nie od dziś wiadomo, że antydepy mogą powodować zmiany w pracy serca. Może dla spokoju powinieneś zrobic sobie EKG? Badanie bezbolesne, a jednak może rozwiać wątpliwości. Poza tym chyba w tym wątku pisałam o swoich bólach w klatce piersiowej, też myślałam, że to od fluo. Przyczyna jednak leżała po stronie mojego trybu życia. A moze poprostu za bardzo wsłuchujesz się w swoje ciało i na siłe szukasz skutków ubocznych? Ja też czytam namiętnie ulotki leków, ale to przez to efekt "pierwszej tabletki" kiedy to po pierwszej tabletce z wenlafaksyną za przeproszeniem rzygałam dalej niż widziałam i miałam drgawki :P Stąd wolę wiedzieć co może mnie czekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×