Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      41
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, samej tianeptyny nie brałam, brałam ją razem z mirtagenem i wenlafaksyną, jakoś niedawno, są wcześniej moje posty na ten temat. brałam ze 2,3 miesiące, czy dłużej trochę, nie wiem, nie pamiętam, mam problemy z pamięcią

ale lek był okej, pisałeś że słaby, ale dla mnie efekt dobry, choć trochę nie wystarczający, nie będę się powtarzać, przejrzyj co wcześniej tu pisałam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też, ciekawy lek. Spróbuję go wkrótce, refundowany polski odpowiednik kosztuje ok 13 zł, więc wychodzi 39 zł na miesiąc, dość akceptowalna cena.

 

CórkaNocy branie go z wenlą trochę się mijało z celem ale dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, nie mijało się z celem - branie coaxilu razem z wenlą znacznie zmniejszało mi senność w ciągu dnia, pozwalało się lepiej skoncentrować, myśleć i zmniejszyło zmęczenie - to wszystko co było wówczas wywołane braniem wenli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca przecież tianeptyna to wzmacniacz wychwytu zwrotnego serotoniny, więc działa w przeciwny sposób do SSRI. Jak bierzesz to z SSRI to SSRI hamują wychwyt zwrotny a tianeptyna nasila. Nie widzę najmniejszego sensu brania leków działających w przeciwne strony. Działanie tianeptyny polega na zmniejszaniu działania stresu przez zmniejszanie pobudzenia receptorów 5-HT2 przez serotoninę (ich pobudzanie zwiększa kortyzol i ogólnie nasila działania osi HPA). Zmniejszenie działania serotoniny na receptory 5-HT2c (które w niektórych depresjach są zbyt aktywne) powoduje zwiększone uwalnianie dopaminy. Lek pod kątem zmniejszania negatywnego stresu na organizm podobne do działania mirtazapiny (mirta blokuje receptory 5-HT2 w sposób bezpośredni) dlatego połączenie tych leków może działać synergicznie - przeciw działaniu stresu i pro-dopaminowo.

 

PS. Ja bym nie wiedział o co chodzi? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84,

 

PS. Ja bym nie wiedział o co chodzi? 

Chcialem Cie podpuscic :pirate::mrgreen:

Jak zawsze wielkie dzieki za rzeczowa informacje ;) To, co piszesz, teraz dobrze klei mi sie z tym:

Jednak jednoczesne stosowanie tianeptyny i fluoksetyna hamuje efekt tianeptyny on długotrwałe wzmocnienie w obszarze CA1 hipokampa . Uważa się to za argumentem przeciwnych skutków tianeptyny i fluoksetyny na wychwyt serotoniny. [3]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tianeptyna jest jedną z najciekawszych substancji działających psychotropowo jaką kiedykolwiek wymyślono.Problem jest jednak taki że wytwórca niewłaściwie określił dawkę dobową leku-jest zdecydowanie wg mnie za niska ,do tego wysoka cena czyni zeń substancje nieosiągalną dla większości chorych na depresje/nerwice i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NieznanySprawca podaje Ci strone najlepiej opisującą tianeptynę w całym internecie.

 

http://www.tianeptine.com/

 

 

pisze tam że-The actual therapeutic dosage range of tianeptine probably ranges from less than 12.5mg to as much as 300 mg daily; but these figures depend on "animal models" and the usual horrible experiments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale takie dawki nie są wskazane. Czytałem post gościa który dzwonił do Servier i pytał jakie dawki zalecają, a oni mówili, że ich zalecana dawka to 3x 1 tabletka. Działanie tego leku uwidacznia się z czasem, mimo, że jest coś odczuwalne od pierwszych dawek. Działanie na depresję jednak potrzebuje czasu. Chociaż dopaminowe działanie można poczuć na wyższych dawkach to tak jak napisał Marek1977 mało kogo stać na przekroczenie zalecanej dawki dziennej.

 

Servier to najbardziej innowacyjna firma farmaceutyczna na świecie. Mimo, że ich ostanie dziecko agomelatyna ma chyba niską skuteczność (jak wyjdą generyki to na pewno spróbuję) to ta firma wynajduje leki o zupełnie innym mechaniźmie działania. Inne głównie klonują eseseraje.

 

-- 16 wrz 2013, 14:40 --

 

Od jutra zaczynam brać tianeptynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezbyt często: wysypka grudkowo-plamkowa lub wysypka rumieniowata, świąd, pokrzywka. Rzadko: nadużywanie i uzależnienie od leku, w szczególności u osób do 50. rż. z uzależnieniem od alkoholu lub leków w wywiadzie. Częstość nieznana: podczas leczenia tianeptyną lub wkrótce po jej odstawieniu zgłaszano przypadki myśli lub zachowań samobójczych, trądzik. W przypadku przedawkowania leczenie objawowe i podtrzymujące.

Za: bazalekow.mp.pl

 

Ups, to chyba mnie wyklucza z grupy potencjalnych tianeptynobiorców... Ostatnimi czasy rozważałem zapytanie psycha na wizycie co myśli/czy się zgodzi włączyć mi tianeptynę, ale zważywszy że zna on dokładnie moje wieloletnie przeboje, chyba nie ma o co pytać. Może to i lepiej. Zasugeruję w takim razie topiramat lub gabapentynę. Twierdzi się, że stabilizatory są wskazane przy zab. osobowości. Moje 5-miesięczne doświadczenie z Depakine temu przeczą, ale kto wie, stabilizator stabilizatorowi nie równy. Nie mam za grosz zaufania do lamotryginy i karbamazepiny, ale topiramat/gabapentyna działają na układ gaba, czyli mój ulubiony. Zatem kto wie, trzeba spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ten wąski opis niestety mnie zawiera, także doktór zapewne nie przepisze mnie tego specyfiku. Jako szczera i prosta z natury osoba, wtajemniczyłem go we wszystkie swoje historie, nadużywanie wszystkiego co się da i więcej... Także, szanując jego autorytet i Wszechwiedzę, podejrzewam że nie ma sensu się pytać o działkę Coaxilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ten wąski opis niestety mnie zawiera, także doktór zapewne nie przepisze mnie tego specyfiku. Jako szczera i prosta z natury osoba, wtajemniczyłem go we wszystkie swoje historie, nadużywanie wszystkiego co się da i więcej... Także, szanując jego autorytet i Wszechwiedzę, podejrzewam że nie ma sensu się pytać o działkę Coaxilu...

 

ależ spokojnie pytaj, to są tak rzadkie efekty, że serdecznie wątpię, żeby lekarz coś miał przeciw

większość lekarzy ten lek traktuje jak cukierki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×