Skocz do zawartości
Nerwica.com

PERAZYNA (Perazin, Pernazinum)


Gość

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      36
    • Nie
      12
    • Zaszkodziła
      10


Rekomendowane odpowiedzi

ja to mam brac doraznie, w sumie badziej dziala na drudzi dzien. W tym sensie, ze jestem bardziej wyluzowany i wiecej rzeczy mam gdzies.

 

-- 13 wrz 2013, 19:38 --

 

Czy jest ktos z wawy kto pozyczylby mi do poniedzialku ze 3 tabletki parmezyny? Wlasnie przed chwila odkrylem ze opakowanie ma tylko jedna zgrzewke a msysalem ze sa dwie. W poniedzialek oddam jak kupie.

 

-- 13 wrz 2013, 19:58 --

 

alarm odwolany, znalazlo sie cale opakowanie. ale ulga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biore jedną tabletkę 25 mg na noc, ale mam też lek nasenny. Ten zestaw czasami tez nie odrazu zadziała. Wtedy czytam książke, przed 3 w nocy

zawsze udaje sie zasnać. W sumie wolę to brać niż benzo na sen. Na mnie działanie leku jest takie, ze wsztkie wielkie problemy i stresy

za dnia wydaja sie być mniejsze, daje jakises tam uspokojenie, ale nie jest to lek docelowy załatwaiacy problem nerwicowy. Przynajmniej dla mnie.

 

Wieslaw

 

-- 14 wrz 2013, 17:18 --

 

LATEK1962, A jak na Ciebie dziala Anafranil? I na co go bierzesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas biorę Anafranil 37.5mg i Sedam 6mg na nerwice/depresje... sam nie wiem czy mi on coś pomaga, choć na początku brania jego miałem lepszy humor, on tak wdaje mi się... jetem po nim mniej drażliwy no i mam ochotę zwiększyć dawkę Anafranilu do 75mg a Sedam powoli odstawić.Benzo to kurewstvo powiem Ci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Pytam dlatego że dawno temu przepisano mi ten lek ale brałem go jak cukierki, mniej niż zero efektów. Jednak z biegiem lat, tego typu leki zaczęły na mnie działać i to bardzo pozytywnie, także zastanawiam się nad powrotem do perazyny.

Dobrze że Tobie służy, powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja wiem ze mocny to on nie jest i w zasadzie mnie pomaga tak,ze sie trochę dystansuje. Biore teraz parogen pol i cwiartkę taletki.

Wczasniej brałem pówke, pożniej zwiekszyłem dawke do całej tabletki. Objawy sie nasilily. Paroxetyna chyna juz nie dziala na mnie tak

jak dawniej. Najbardziej męczą mnie napięcie i odrelanienia. Szukam innego leku. Próbowaleś z paro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm a ja będę musiał odstawić specyfik. Nie wiem czy to akurat po tym, ale w życiu chyba jeszcze takich dołów nie miałem. Normalnie już szukam sobie byle jakiego zajęcia, żeby tylko nie usiąść i nie zacząć płakać. Poza tym strasznie psuje pamięć, czasami wychodzę do sklepu i zapominam po co do niego poszedłem. Szkoda, bo lek widocznie działa relaksująco na ciało i do tego hamuje agresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie działanie ma jeszcze perazyna? Wycisza, uspokaja myśli? Bo w sumie do tej pory wspomagałem się hydroxyzyną ale ona jedynie trochę uspokaja nic poza tym, może perazyna w moim przypadku by się lepiej sprawdziła bo mam czasem derealizację i jakieś błędne myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala mniej wiecej tak jabys napil sie piwa i nie byl pijany. po prostu uspokaja, dziala na ciało i dystansuje to problemu. Co sie tyczy derealizacji to nie wiem,

bralem zawsze tylko na noc na sen. Mialem duza derealizacje po paroxetnie, zmnieszylem dawke i derealka teraz jest mniejsza. Jest osobny watek o derealizacji na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem brać po jednej na wieczór psychiatra przepisała 2x dziennie więc najwyżej dorzucę jeszcze.

Też brałem paroxetyne i też miałem po niej derealizacje, odstawiłem kilka miesięcy temu a nadal czuję jakieś dziwne jazdy w głowie tylko nie wiem czy to nerwica czy skutki uboczne ssrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem mega derealizację i musiałem brać duże dawki paroksetyny. A teraz jest wprost przeciwnie - im niższe dawki SSRI biorę to tym ta derealizacja jest mniej uciążliwa. Rzekłbym, że z mega ostrej derealki zostało mi jej może 10-20%. Dlatego chcę zejść na możliwie małą dawkę leku, jednocześnie mając na uwadze fakt, że moim największym wrogiem jest depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie miałem wcześniej derealizacji, może za dzieciaka pamiętam jakiś krótki epizod, że coś tam wtedy miałem ale nie wiedziałem nawet co to i jak to opisać, teraz wiem, że to było odrealnienie. Miałem ataki paniki i lęki, zacząłem brać paro bo 3 lata wstecz mi w miarę pomogła bez żadnych skutków ubocznych. Za drugim razem już tak nie podziałało, ataki paniki wyleczyłem ale była derealizacja i jakieś stany depresyjne więc odstawiłem ale to do końca nie zniknęło niestety. DD czasami tak mi miesza w głowie, że czuję jakby mi psycha całkiem siadła nie czuję się sobą, mega kijowe uczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbie mozecie napisac cos w watku drealizacja tym zalozonym na sztywno? Kompletnie nic sie tam nie dzieje.

Na mnie paro za pierwszym razem zadzialalo super, ale za drugiem dazem dalo mocna DD, jak zmnieszylem dawke to DD sie zmnieszyla do 20%.

Caly czas biore po tablekti paro. Watpie aby pernazyna miala jakiolwiek wpyw na DD w senise poztywnym jak i negatywnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie na mnie tak samo, za pierwszym razem wyciągło mnie z nerwicy pięknie, odstawiłem sobie sam bez żadnych problemów i skutków negatywnych. Za drugim razem jakiś czas działało ale potem nagle przestało działać i pojawiły się negatywne skutki i derealizacje więc odstawiłem ale problem jest nadal, zobaczę jak będzie po perazynie mam nadzieję, że trochę pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×