Skocz do zawartości
Nerwica.com

Leki na eliminowanie emocjonalności


zomfg1234

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Chciałbym stać się emocjonalnym warzywem, proszę mi nie prawić kazań, że emocje są dobre, etc. po prostu tak chcę, i prosiłbym o podanie jak najtańszych leków, które pomogą mi osiągnąć. W skrócie moja emocjonalność przeszkadza mi bardzo w pracy, i nie mam ochoty, siły ani czasu poprawiać to poprzez różne śmieszne techniki. Proszę tylko o nazwę lekarstwa, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie zobojętnia emocjonalnie wenlafaksyna i sprawia, że nawet gdy opowiadam na terapii o najgorszych dla mnie rzeczach mówię to tonem jednostajnym i nie jestem w stanie zmusić się do jakichkolwiek emocji, mimo że wcześniej byłam wrażliwa, potrafiłam płakać po 5 razy dziennie, teraz nawet jak myślę o moich problemach nie uronię łzy

a jeszcze bardziej zobojętnia paroksetyna, ona chyba najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zamierzasz dalej? Kojarze Twoja osobe i wiem ze tantydepresanty jak wenla/paro powoduja u Ciebie w/w skutki a leki typowo pobudzajace/motywujace jak wellbutrin indukuja lęki...Masz tylko depresje? Nie dochodza do tego jakies problemy osobowosciowe? Chociaz z drugiej strony dystymia to w sumie choroba osobowosci...Co psychiatra na to wszystko? Bo skoro nie ma odpowiedzi na leki to cos trzeba dalej robic bo obudzisz sie za kilka lat z niczym ..moze z wyjatkiem kolejnych kombinacjii lekow jak co poniektoryz na tym forum doświadczyli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, to było do mnie??

 

nie mam problemów osobowościowych, raczej traumę sprzed wielu lat, którą mimo tego, że ją wypieram, ma na mnie wpływ, na to jak teraz reaguję

chodzę na terapię 3 razy w tyg. póki co mam wpisane przez psycholog mieszane zab. depresyjno-lękowe, zab. osobowości wykluczone, no i teraźniejsza diagnoza brzmi lepiej niż dawna ciężka depresja

 

w tej chwili najbardziej dokucza mi lęk społeczny, który indukują u mnie leki na noradrenalinę

serotoninowce mulą, ale za to zmniejszają lęk i regulują sen

a najlepiej na nastrój działają leki na dopaminę

 

a ty co teraz testujesz i jak się masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do Ciebie do Ciebie:)

 

Pytam o zaburzenia osobowosci bo po prostu nie potrafisz sobie dopasowac leku a dwa chodzi o te sprawe z emocjami...ze nie wiesz co czujesz i zmniejszony afekt ale byc moze jest podobnie i w zaburzeniach lękowa depresyjnych.Zaburzenia osobowsci sa wedlug mnie ciezsze niz depresja bo leczyc mozna tylko terapia ..w sumie farmakoterapia tez ale to tylko przeciw najbrdziej dokuzliwym objawom....

 

Ja jakos zyje...ze wskazaniem na jakoś,,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, ja zmniejszenie afektu mam wyłącznie po lekach typu wenla czy ssri, bez nich byłam emocjonalna aż za bardzo.

Też uważam, że są cięższe, i cieszę się, że ich nie mam

a jeśli chodzi o dopasowanie leku, to nie to że jest to dla mnie problem, bo znam sprawę - poprawę nastroju mam głównie po lekach dopaminergicznych, a indukują mi lęki te na noradrenalinę

ale tak poza tym to wiem co czuję, mam zmniejszoną emocjonalność znacznie po wenli, ale wiem, że np. teraz jestem trochę zdołowana, tylko nie umiem tego wyrazić, rozpłakać się, raczej jestem apatyczna, po tych ssrajach i pochodnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emocje co najwyżej przytłumisz, ale one i tak będą występować, bo tak naprawdę to ty je wywołujesz, twoja osoba, świadomość, podświadomość. W ten sposób ból nie minie tylko będzie mniejszy, ale jeszcze bardziej będziesz się zastanawiać czy ze wszystkim nie skończyć.

Tak myślę głównie na podstawie tego co wyczytałem na forum i własnych doświadczeń. Oczywiście mogę się mylić. Niestety ty też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zomfg1234, musisz zaplacic cenę- za brak emocji np.przymulenie. Chyba za duzo oczekujesz.

Emocje da sie skasować lekami. Tylko nie wiem jakie u Cb beda najlepsze. Moim zdaniem tradozon wypiera z uczuć.

 

-- 13 wrz 2013, 22:04 --

 

vifi, chyba masz zle leki skoro myslisz o tym jak ze soba skończyć. na lekach nie da rady o tym myslec. po prostu jest blokada.

 

-- 13 wrz 2013, 22:06 --

 

ps. leki nie przytlumiają emocji- one je eliminują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×