Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

Swoje gg możecie mi przysyłać , Fb nie mam zlikwidowałam...zawsze wzajemnie warto pomagać :D

 

-- 10 wrz 2013, 20:07 --

 

dusznomi,

 

Ja do Cibie tez...kontakt się nie zerwie...my nerwicowcy musimy razem się trzymać.. :D

 

-- 10 wrz 2013, 20:08 --

 

pimpek82,

 

U mnie nie działa :( Ale próbuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę pisać na fb, jak coś, bo jak pisałam nie mam gg, po prostu wolę fb teraz, mam nadzieję, że rozumiesz :)

Nie trzeba wcale urywać kontaktu jak nam się polepszy, zawsze jest wiele tematów, na które będziemy mogły rozmawiać. Ja się cieszę, że jest to forum, że jesteście Wy i kontaktu nie zerwę, jak jest miła, sympatyczna znajomość, to po co urywać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pimpek82, olej te skurcze, jak to mowi moja mama "boli, kluje, atakuje, kurcze łapią, to dobrze, wiesz ze zyjesz" ja juz sie przyzwyczailam do tych durnych akcji, jak sie cos dzieje to olewam...raz dziala raz nie. Czasem wychodze z domu, jakbym uciekala, chyba ze moja ukochana nerwica tak "wola na spacer"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TEż staram się tak myśleć, mimo że jak pisałam ta arytmia mi się teraz pogorszyła, więc jeszcze bardziej nieregularnie było, dodatkowe skurcze czułam silne, jedno po drugim, jeszcze częściej, w gardle itp. No, ale starałam się o tym nie myśleć i przez to mniej dokuczało, mimo intensywności. No, ale nie ma co ukrywać, to nie jest miłe uczucie. Jak zrobię tego holtera ekg to już będę miała wszystko jasne. A teraz staram się tak nie przejmować, bo co to da? Podchodzę do tego racjonalnie na zasadzie: zrobię holtera, jak będzie coś nie tak, to będę to leczyć.

 

Jednak nie będę się tym za bardzo przejmować, bo nawet jeśli mam jakąś ayrtmię, którą trzeba leczyć, to oprócz leków które wtedy być może będą musieli mi dać to ważne jest też pozytywne nastawienie. Myślę, że dobre mam myślenie :) Choć tak, jeszcze jakiś czas temu to jak przeczytacie moje posty to przejmowałam się jak szalona i codziennie bałam się panicznie, teraz dzięki lepszemu nastawieniu, udział na pewno też leki mają na nerwicę, dzięki temu boję się mniej, mimo tego że dolegliwości nadal są silne a teraz nawt silniejsze jak pisałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mika211, jestem pewna ze badania wyjda dobrze!!! Czytalam Twoje posty i widze jakie postepy robisz, czego ci gratuluje :) silna kobitka jestes, a serducho na bank bije dobrze, tylko znerwicowane troszke jest i tak ci sie wydaje. Masz cisnieniomierz w domu? Jak masz, to zierz cisnienie, jezeli zmierzy ci puls to znaczy ze serce bije rowno! gdyby serce bilo nierowno pojawi ci sie blad, albo glupi zapis ( jak u mnie np 450 uderzen an minute- co jest nierealne!!!)

 

-- 10 wrz 2013, 20:52 --

 

michalb, ja tak kurde analizyje swoje zycie i wydaje mi sie ze nerwice to mam od kad tylko pierwszy raz zobaczylam ten swiat!!! w sobote pedze na basen, ponoc plywanie pomaga przy tych zakichanych dusznosciach !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, to czy przesadzam- holter pokaże. Ja nie jestem osobą, co robi tysiąc badań, mimo nerwicy, więc mogę jakąś arytmię mieć, skoro to czuje. Po prostu rzadko coś wyolbrzymiam, jak coś czuję, to zazwyczaj tak jest, ale zobaczymy :)

Dzięki, że piszesz, że jestem silna :D Staram się :)

Ciśnieniomierza nie mam, tyle co czasem u babci zmierzyło, no i zazwyczaj właśnie ok 80,, np 83 ale wtedy właśnie byłam zrelaksowana, inaczej w chwili stresu. Nie wiem czy by pokazało arytmię, bo z tego co słyszałam, nawet jak ma się arytmię, to raczej ciśnieniomierz i tak pokaże wynik. To nie jest ciśnieniomierz z tych, co wykrywają arytmię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mika211, kurde to ja mam wlasnie taki co wykazuje i czasem az boje sie mierzyc...bo co jak zacznie PIKAC :P mi serce wali normalnie ciut ponad 60, czasem ( jak teraz ponad 80- bo sprawdzalam) a jaki ja mam stres jak mierze a tu np. 59, 52.... wtedy siekam po nogach ze zaraz stanie na amen! raz na EKG mialam 42 ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja teraz innego stresa podlapalam. Nieraz (w zasadzie czesto) jak zjem jakis duzy obiad, czuje lęk. Ale nie chodzi o zadna anoreksje albo cos (bo wlasnie wrecz chce przytyc!) chodzi bardziej o to poczucie pełnosci.. to we mnie budzi jakis lęk. Dodatkowo wlasnie wyczytalam na jakiejs stronie, jak ktoś pisał, ze może być niski poziom cukru we krwii i to dlatego :( kurde noooooo

 

-- 10 wrz 2013, 20:45 --

 

najgorzej, ze jak jestem glodna i poza domem, to tez mam lęk! ze głodna, ze zaraz zemdleje, ze niski cukier :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saraid, i nawzajem! :)

 

dusznomi, cholera no :( ja tylko pamietam, jak kiedys (pare lat temu) mialam wlasnie myslenie o cukrze, to nawet w momencie kiedy czulam taki ucisk w zoladku i tak sie czulam oslabiona jakbym miala jakis zły poziom cukru, to zmeirzylam sobie i bylo ok. Ale kurde.. nie wiaodmo nigdy. Mnie to wkurza, bo tak, rano zjem sniadanie (ale nie moge za duzo, bo potem mi niedobrze a do pracy trzeba) w pracy prawie nic nie jem, bo nerwy, i dopiero potem jak wracam to juz w domu na relaksie robie sobie porzadny obiad i na wieczor jem. Ale z kolei jak zjem tyle to potem znowu problemy... ehhh.

Najfajniej jest jak w domu siedze, jem sobie na spokojnie, co jakis czas posilki i wtedy ok.

 

Sztachne sie olbasem-oilem moze cos da.. :) (a co do tego Twojego ostatnio zakroplenia do nosa amolu - ja tez mam czasto tak, ze wdycham sobie i jakos wiecej sie wezmie, i tez neizle nos piecze :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwa, wiesz czemu tak jest. Posiłki o regularnych porach, jeść mało i często, nie łączyć ze sobą pewnych składników (np. do kanapek rano nie pić słodzonej herbaty czy kawy) i nie nadrabiać zaległości obiadowych wieczorem ;) Może sprobujesz przestawic sie jakoś podczas dłuższego urlopu? Chyba że powoli zaczniesz to regulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli też często czujesz pimpek82 nierówny rytm swojego serca, taki jakby utrwalił się, praktycznie non stop? Bo ja właśnie tak mam. No jasne, że warto się przebadać, lepiej mieć pewność, dlatego zrobię to badanie. Nie wykluczam, że to nerwicowe, bo na pewno będę dalej pracować nad nerwicą, ale lepiej się upewnić czy tylko nerwicowe, skoro tak mocno dokucza i odbiera komfort życia. Ja niestety bez leków to nie daję rady, dlatego biore venlectine na razie 75 mg, ale mam zwiększyć i 50 mg Hydroxyzyny na noc. Ze snem to nadal średnio, ale wiem, potrzeba czasu i niedługo już wizyta u psychologa. Także holter i psycholog to teraz dla mnie priorytet. W sumie jak sobie pomyślę, to moje ciało bez leków to tak ciało tak skakało wręcz na łóżku tak drżało, a teraz też drży, ale zawsze coś mniej. Silna ta moja nerwica ogolnie.

 

Ja też mam pcos, ja miałam za to o wiele za dużą insulinę, norma była chyba do 20, a ja miałam 124 chyba... lekarka mówiła, że chyba nigdy nie widziała takiego wyniku i że pewnie za parę lat będę miała cukrzycę. Od tego minęły jakieś 2 lata, brałam metforminę, starałam się mniej jeść itp, insulina uregulowała się, lekarka kazała odstawić metformax i w grudniu dopiero będę musiała się zapisać i zrobię badania czy nadal jest ok. No i też miałam dużą nadwagę. Brałam tabletki anty, ale odstawiłam, w sumie bez porozumienia z lekarzem, bo źle się czułam, chyba przyszła nerwica.. i po prostu zaczęłam się bać je brać. Także teraz tego PCOS już z 7 miesięcy nie leczę, wiem, że to źle, ale na razie nie chcę tabletek anty, a to w sumie chyba jedyna możliwość u mnie.. przez co niestety znowu wróciły nieregularne okresy co 3 miesiące mi.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myleen, ja jestem po urlopie ;) Kurde ale wlasnie ciezko tak, bo ja tak chodze do pracy na 12-13 a potem siedzie do wieczora samego... tam na obiad nei pojde, bo za duze porcje jak dla mnie, swojego nie biore bo nie chce mi sie socjalizowac z ludzmi w kuchni (tam zawsze ich pelno) ;) wiec jedyne co to na kanapkach jakichs jade. Eh... Musze wrocic w koncu do Polski to zaczne regularnie jadac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dusznomi, wiesz, to Ty masz zawsze lepiej, że mniejszy puls, bo serce wolniej Ci się męczy niż mi. Dlatego cieszę się, że nie dziwicie mi się, że zrobię holtera. Po prostu lepiej nie bagatelizować, zwłaszcza, że jak Wam pisałam na co dzień może i 80, ale czuję te nierówne bicie co lepiej zbadać, a i zdarzało się po 120-150, a próbowałam wtedy tej zimnej wody na twarz itp, nic nie działało, dlatego tym bardziej warto zbadać.

 

Przez to zdarzał mi się taki atak, że kilka ładnych godzin albo i pół dnia męczył mnie puls 120 i ciągle miałam uczucie mdlenia, mierzyłam sama sobie i wiem, że tyle miałam i stąd miałam właśnie uczucie omdlenia. To coś strasznego, okropne uczucie. Jak ktoś tu tak miał, to na pewno wie o co chodzi. Jeśli nie, to wierzcie na słowo.

 

A co do cukru, to ja mimo tej insuliny miałam i mam bardzo ładny cukier- ok 80, do 88 max na czczo. Tylko, że raz wujek mi zmierzył glukometrem i popłakałam się, bo wyszedł cukier po obiedzie chyba 220, co jest o wiele za dużo. Baliśmy się już że to cukrzyca.. a okazało się, że paski po prostu nie były zakodowane, czyli złe paski do glukometru, a wujek nie wiedział, to ja się pomyliłam z tymi paskami.. przez co wyszło, że niby mam cukrzycę, a nie mam, zfałszowało wynik. Także pokazało wynik z kosmosu, góra pewnie ok 110 miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×