Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Masz nasilenie początkowych efektów ubocznych, które powinny minąć wkrótce. Nie ma potrzeby robić tomografu bo nie ma do niego wskazań, na takie badanie kieruje lekarz jak widzi potrzebę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 marzę o tym żeby to minęlo

 

-- 10 wrz 2013, 15:36 --

 

Czyli psychiatra jakby widział potrzebę to by skierował mnie na takie badanie ????może sama powinnam podsunąć ten pomysł ? Ale pewnie znów mi powie ze niepotrzebnie się nakręcam i dostane zyebki....................... Ale chciałabym sprawdzić czy wszystko z głową mam w porządku pod tym kątem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podejrzeń CHAD to jak jednemu lekarzowi powiedziałem, że nie mam stanów hipomanii to powiedział, że mogą się ujawnić nawet za 5 lat. Tak więc czekam na to z utęsknieniem :mrgreen: A tak na serio to myślę, że CHAD bez drugiego biegunu (sama nazwa - choroba afektywna dwubiegunowa) czyli stanów podwyższonego nastroju i manii to zwykła depresja a dorabianie do tego teorii CHADu jest wygodne dla lekarzy którzy nie potrafią trafić z odpowiednim lekiem. Poza tym gdy ktoś ma CHAD to wysokie dawki leków przeciwdepresyjnych powinny wywołać jakąś reakcję organizmu.

 

zgadzam się w zupełności; są tu ludzie z diagnozą lub podejrzeniem ChAD skarżący się na duże wahania nastroju, których opis odpowiada stanowi mieszanemu i którzy twierdzą, że nie mieli epizodów maniakalnych - tymczasem stan mieszany występuje obok epizodów manii i depresji, do diagnozy nadal potrzebne jest stwierdzenie przynajmniej jednego epizodu manii lub hipomanii

 

czasem się zastanawiam, czy BPD u mężczyzn nie jest rozpoznawane jako właśnie ChAD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem, czy takie akcje jak rozwalanie pieniędzy o jednej godzinie a potem mega depresja z tego powodu kilka godzin później, to podchodzi pod chad czy pod pierdzielnięty charakter :mrgreen: Jak mam kasę, a nie mogę jej wydać tego samego dnia, to nie mogę usiedzieć w miejscu, jestem nakręcony, niespokojny i tylko myślę, jak całą kasę rozwalić :P Samemu ze sobą jest ciężko ;) Tak samo przypadkowe nieprzemyślane kontakty seksualne, przez które potem się dostaje depresji. To nie jest miejsce na osobiste wywody, ale i takie akcje mi się zdarzały w tym roku, mimo że sam jestem przeciwnikiem tego i w kwestiach damsko-męskich jestem trochę staroświecki, taki mamut ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, a mnie ciągnie jak mam takie skoki super nastroju. Teraz mam jednakowy, cały czas dobry, ale momentami to kosmos ;) Wtedy mnie mocno ciągnie do takich przygód. A jak kosmos mija, to sobie myślę "jak ja mogłem chcieć takich przygód".

Wiesz, ja mam ChAD, więc dostaję z refundacją... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×