Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

jolkaj

jestem na dawce 75.nastanie taki dzień wierz mi.u mnie też tak było że najpierw poczułam lekką poprawę a potem znów źle.po prostu efectin jeszcze nie działa.nie czekaj nie wsłuchuj się w sibie z myślą kiedy będzie wreszcie dobrze.to sie po prostu stanie samo.

a poza tym sama dobrz wiesz że się nakręcasz:)

moim zdaniem na efekty trzeba jeszcze czekać.

oczywiscie może sie zdarzyć że lek jest niedopasowany i nie wiele pomoże.zale nie zrażaj się że jeszcze nie pomogło.czasem trzeba dwóch miesięcy żeby zaczeło działać.więc spokojnie.wszystko będzie dobrze.tylko musisz zacząć tak myśleć.

 

Wera[/b] napisz co u tego laryngologa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam i lartyngologa kazał mi zażywać ten lek, któey przepisał mi lekarz rodzinny i bilibil oraz zlecił 10 zabiegów ale mam wrażenie, że mnie zbył powiedzial, że może szumieć miesiąc, dwa. ale ten lek co mi przepisał rodzinny nasila mi szumy, więć go odstawiłam i zażywam betaserc może on pomoże, niestey mi się kończy więc znowu muszę isć do lekarza w poniedziałek ponadto cały czas zażywam środki uspakajające, które słabo pomagają, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to nawrót choroby

 

czasem objawy wracają. Może jeszcze za krótko bierzesz. U niektórych efectin działa dopiero po 10-12 tyg. Ale i tak po dobrym samopoczuciu może pojawić się tydzień z objawami. Nie ma reguły. Ja biorę 75 sr. Poobserwuj się, jak nie będzie ok, to może trzeba by zmienić lek.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do leczenia to różnie to bywa ale słyszałem że nerwice chwile trzeba poleczyć(zelezy od stanu).Ja biore już 4 miesiąc Efectin i jest znaczna poprawa.Oczywiście nastroje są zmienne raz jest ok a raz troszke gorzej, ale ogólnie lek na duży +

Ostatnio nie moge spać w nocy,kładząc się spać budze się w środku nocy po 2-3h snu i dalej nie czuje snu, w ciągu dnia jestem lekko zmęczony,mam ten stan od 2 tyg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została mi zwiększona dawka na 150 i do tego dostałam jeszcze Xanan 0,25 trzy razy dnia po połówce. Miałam na noc Lerivon i latego to Pani doktor zlikwidowała i dała Xanan w zamain. Zobaczymy co to będzie. Najberdziej mi dokuczaja te duszności bo wydaje mi się za zaraz zabraknie mi tchu. A powiedzie czy na efekt przy podwyższeniu dawki też się czeka 2 tygodnie nie chciałabym już zmieniać tego lekarstwa pokladam w nim duże nadzieje że mi pomoże. Nie moge się przestać wsłuchiwać w swoje ciało ciągle coś mi dolega. Nie wiem czy to lekarstwo tez mi na to pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wera ja tez od jakiegoś czasu czuję się źle. Jestem taka osłabiona nic mi się nie chce. Po prostu szkoda gadac. Ciagle tylko płacze, mam już dosc tej choroby nie wierze w to ze z tego wyjde ani w to lekarstwo. Nie wiem 5 dzień jak zazywam zwiekszona dawke i nie wiem kiedy bedzie widac jakies efekty. Nie wiem jak to ludziom odrazu po przyjeciu przez kilka dni Efectin pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolkaj nie wydaje mi się żeby komuś efectin pomógł w kilka dni. to niemożliwe.a to po jakim czasie pomaga to zależy od organizmu i nasilenia choroby. na pewno potrzeba cierpliwości i wiary w to że to pomoże. bo ten lek naprawde bardzo pomaga.ja biore już 2 miesiące i czuje się całkiem zdrowa.mimo ze teraz mam trudną sytuację w życiu.nawet zaczełam już wszędzie chodzić jeździć co wcześniej było niemożliwe.dzięki temu lekowi wierze że tą chorobę można wyleczyc.i ty tez musisz w to wierzyc. zająć się czymś i przestać się wsłuchiwać w reakcje swojego organizmu. bo inaczej nawet najlepszy lek nie pomoże.przestan o tym myślec a zobaczysz ze zaczniesz zauwazac pozytywne zmiany.ja tak zrobiłam.a najważniejsze to miec jakies zajęcie to pomaga zapominać o nerwicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety po trzech miesiącach abstynencji ZAPIŁEM hahaha. Dla wszystkich alkoholików => po efectinie nie ma objawów abstynencji. Chodzi głównie o potworny dół i bardzo silne stany lękowe. Łapy latają jak zwykle ale to jest mały MIKI. Nie chce pić ale teraz jeszcze bardziej się waham chyba trzeba będzie znowu się przejść na AA pozdrawiam w sumie nie wiem po co to napisałem jeszcze mam kaca :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

alventa (venlafaxinum) to odpowiednik efectinu- to dokładnie to samo (pytałam mojego lekarza) tylko inny producent i co za tym idzie- inna nazwa. Ja biorę od tygodnia jako przeciwdepresyjny, więc na razie trudno powiedzieć jak działa. Wejdź na temat efectin tam znajdziesz dokładne informacje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już prawie pół roku z Efectinem, ciągle dawka 225.

 

Pomógł ten lek.

 

hej, ja tez do 225 sie przymierzam. Nie do konca wiem czy 150 mi pomaga. Lek jest ogolnie super.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:23 pm ]

A jak u was z potencją panowie na Efectinie bo u mnie nie za ciekawie :( niestety coś za coś a jeszcze dawke na 150 zwiększyłem to jeszcze gorzej z potencją.

 

neal -- podobno max dawka to 225 tak pisze na ulotce z leku.

 

 

 

Jest to jedyny z lekow ,po ktorym nie mam klopotow z pot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiedzcie mi zażywam 8 tydzień Efectin w tym 3 na dawce 150, czy mog byc jeszce jakieś dobre strony tego lekarstwa. Nadal mam takie dziwne uczucie duszności, dziwne nogi i ciagle mi zimno. Nie wiem czy to lekarstwo to zniweluje czy bedę musia zmienić. Czuję jeszcze takie wewnętrzne napięcie i niepokój. Jak dlugo tzreba go zażywać żeby to calkkowicie znikło.?? Czasami mam wrażenie że to nigdy nie puści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odstawić bezpiecznie efectin dawkę 75?

 

Już nie wytrzymuję z tymi szumami w głowie i uszach naprawdę można zwaryjowac. Chi\odziłam od lekarza do lekarza i nikt mi nie może pomóc. Moja lekarka przyjmuje dopiero w poniedziałek więc nie mam znią kontaktu na razie. Dzisiaj nie zażyłam dawki efectinu chcę zobaczyć czy to ten lek powoduje. Nie weim jakie konsekwecje będą zaprzestania zażywania tego leku może nic się nie będzie działo choc zazywam go już około 3 miesięcy, pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

powiedzcie mi zażywam 8 tydzień Efectin w tym 3 na dawce 150, czy mog byc jeszce jakieś dobre strony tego lekarstwa. Nadal mam takie dziwne uczucie duszności, dziwne nogi i ciagle mi zimno. Nie wiem czy to lekarstwo to zniweluje czy bedę musia zmienić. Czuję jeszcze takie wewnętrzne napięcie i niepokój. Jak dlugo tzreba go zażywać żeby to calkkowicie znikło.?? Czasami mam wrażenie że to nigdy nie puści.

Jeśli lekarz zaleca, to nie rezygnuj z leku. Ja biorę 225 już blisko pół roku i czuję, że to daje efekty. To nie jest tak lekko, jak z tabletkami na ból gardła, że przestanie boleć po dwóch dniach. Ja biorąc każdą kolejną kapsułkę efectinu czuję, że to jest moja droga wyjście z sytuacji, więc ze spokojem łykam. Bez konsultacji z lekarzem nie odstawiaj. Wierzę w Ciebie i w to, że będziesz czuć się dobrze :) Pozdrawiam ciepło :)

 

 

jak odstawić bezpiecznie efectin dawkę 75?

To chyba jeszcze nie jest tak strasznie duża dawka, żeby były większe problemy z odstawieniem. Nie jestem lekarzem, więc ciężko powiedzieć, może na początek do drugi dzień. Skontaktuj się z lekarzem, który przepisał Ci efectin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Kiedy zachorowałam na depresję, psychiatra zamienił mi cipramil 10mg (brałam od 2 lat, w związku z atakami paniki) na velaxin właśnie (75mg na dobę). Biorę go od półtora miesiąca, na początku na pewno pomagał, teraz już sama nie wiem, znowu czuję się dość depresyjnie, ale muszę przyznać, że miałam okresy naprawdę dobrego samopoczucia.

 

Co do skutków ubocznych: własciwie miałam niewiele, ale może dlatego, że wczesniej brałam ten cipramil, który działa dość podobnie, więc organizm chyba zdążył się przyzwyczaić. Przez pierwszy tydzień miałam lekkie mdłości jakiś czas po połknięciu tabletki i...rozszerzone źrenice :) Nawet psychiatra się zdziwił, ale wyczytałam w ulotce, że takie coś może się zdarzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×