Skocz do zawartości
Nerwica.com

ogłupienie na lekach przeciwpsychotycznych


salvorin

Rekomendowane odpowiedzi

a jeśli o mnie chodzi to jest super biorę amisan ( amisulpryd) 300 - 0 - 200 , i jest git w porówanniu z rispoleptem to nie ma o czym gadać

chce mi się spiewać interesuje mnie telewizja muzyka i wszystko a na rispolepcie to nic mi sie nie chciało amisulpryd jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli o mnie chodzi to jest super biorę amisan ( amisulpryd) 300 - 0 - 200 , i jest git w porówanniu z rispoleptem to nie ma o czym gadać

chce mi się spiewać interesuje mnie telewizja muzyka i wszystko a na rispolepcie to nic mi sie nie chciało amisulpryd jest super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja po dłuższej przerwie. W końcu dostałem jako dodatek do Wellbutrinu, małą dawkę leku przeciwpsychotycznego jakim jest Sulpiryd, bardzo podobny to polecanego tu Solianu. Na razie przyjmuję zaledwie 50mg. Ten lek miał w ogóle nie ogłupiać w takiej dawce, a jednak przez pierwszy tydzień trochę ogłupienie mi dokuczało, chociaż powoli malało z każdym kolejnym dniem. Siódmego dnia dostałem chyba lekkiej hipomanii, potem powoli słabło działanie przeciwdepresyjne, ale utrzymuje się na pewnym poziomie. Prawdopodobnie będę miał niedługo zwiększoną dawkę, bo tej już prawie nie czuję, to zdam kolejne relacje - może się komuś przyda. Po ponad 2 tygodniach już w ogóle nie czuję ogłupienia, aczkolwiek chyba po prostu się do niego przyzwyczaiłem, co wnioskuję po różnych codziennych sytuacjach, gdy trzeba było coś szybko skojarzyć. Moim zdaniem neuroleptyk nie byłby neuroleptykiem, gdyby nie ogłupiał choć trochę. W każdym razie takie lekkie ogłupienie bywa bardzo korzystne i chyba czegoś takiego właśnie potrzebowałem. Czuję się generalnie lepiej - mniej bujam w obłokach, bardziej skupiam się na tym co tu i teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero po odstawieniu przeciwpsychotycznych zdałem sobie sprawę, że przez pół roku byłem niewrażliwy na cholernie dużo bodźców. Wspomniane

mniej bujam w obłokach, bardziej skupiam się na tym co tu i teraz
było jedynym pozytywnym aspektem.

Najbardziej 'zamulał' i ogłupiał rispolept (ten lek to koszmar, mimo 4, 40 minutowych treningów w tygodniu, rezygnacji ze słodyczy, przez miesiąc przytyłem 3 kg + częste zawroty głowy i nudności), kwentiax wieczorem bardzo usypiał ale w dzień było ok, dzięki candeli codziennie wieczorem włączał mi się wkurw na cały świat (ale też dodawał troszkę energii i praktycznie eliminował myśli odnoszące).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do autora wątku. Mógłbyś napisać u jakiego lekarza się leczysz, w jakim miescie? I co wlasciwie zdiagnozowal lekarz?

 

TO oglupienie to pewnie wynik tego ze ketrel ma znaczne wlasciwosci przeciwhistaminowe i mozliwe ze bedziesz sie czul oglupialy po innych lekach majacych ta wlasciwosc przeciwhistaminową. Ja np. nietoleruje takich lekow ale innym to podchodzi.

 

Czasem lekarze daja male dawki neuroleptykow (leki silnie uspokajajace) jako alternatywa dla uzalezniajacych benzodiazepin. Nierozumiem jednak w jakim celu lekarz chcial u ciebie zwiekszac co tydzien dawk ketrelu o 1 tabl. to tak jakbys mial jakas manie albo psychoze (tymbardziej ze juz na malych dawkach czules sie zle to na wiekszych bedzie jeszcze gorzej).

 

-- 04 paź 2013, 14:16 --

 

Neuroleptyki glownie blokuja oddzialywanie dopaminy na receptory dopaminowe (co moze skutkowac anhedonią, depresja, brakiem checi do dzialania itp. nadmiernie wytlumiac emocje, zahamowac czlowieka) Wellbutrin zwieksza ilość dostepnej dopaminy i noradrenaliny w mozgu. Przyzwyczailes sie do tego a teraz jak wezmiej okruszek ketrelu i zablokujesz receptory dopaminowe to mocniej to odczuwasz niz wczesniej.

 

A co z tątwoja podejrzliwoscia o ktorej wspomniales, co miales konkretnie na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×