Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ataki (jak wyglądają, jak sobie radzimy)


cicha woda

Rekomendowane odpowiedzi

o ja dawno nie mierzylam juz! ale problem mam, bo musialam wziąć baterie z cisnieniomierza do myszki :) a do sklepu po nowe nie bardzo sie rwe.. ;)

W ogole wiecie jaką akcje mam w sklepach - ze biore zawsze najwiecej 2 produkty (no max. 3, ale to jak dobry dzien mam) :D a jak chce cos wiecej kupic, to kupuje 2, a potem niby mowie, ze jeszcze zapomnialam czegos i wchodze jeszcze raz na market i biore kolejne dwa ;)))) Bo jak mam wiecej to juz mam stresa przy kasie.

 

-- 06 wrz 2013, 22:35 --

 

(*dawno nie mierzylam = ze 3 dni :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nerwa, w ciągu 3 dni, to ja zdążyłam dokładnie 25 razy zmierzyć :P (zapisuje każdy wynik) wynik 25 to mój ciśnieniomierz, a u mamy pewnie jeszcze z 10 dodatkowych pomiarów by się znalazło :) ooo...i wczoraj raz u znajomej :P

boże...jakaś newrica natręctw chyba jeszcze do tego :)

ale mam schiza z tym magnezem...wzięłam 2 tabletki w odstępach ok 11h ;) i patrzcie co sie dzieje z moim mozgiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dusznomi, nie no, z tym magnezem to naprawde nie ma szans, zeby cos zlego sie stalo - nawet jakbys cale opakowanie zjadla :)

 

Ja to niezla schize zalapałam, jak wenlafaksyne wzielam (pierwszą dawke - i ostatnią zresztą). Bałam się całej kapsułki wiec wysypałam polowe tych kuleczek i połknelam. Potem stan był tragiczne i nagle.. uswiadomilam sobie, ze to wolnouwalniajacy się lek a ja polknelam bez kapsulki wiec zamiast uwalniac sie np. 12 czy 24h one mi sie od razu rozpuscili w zoladku. I bylam PEWNA, ze w takim razie na pewno mam efekt przedawkowania bo cała dawka na 24 poszla na raz! Bozeee, co ja wtedy przezywalam! atak paniki od razu, zimne i gorące poty, tabletki z węglem znalazlam i nałykałam się ich (zeby zniwelować skutek). I juz widzialam siebie, jak trace zaraz przytomnosc i mam mega zatrucie organizmu (ja wzielam wtedy 15mg a ludzie biora po 150mg na raz :D) A potem... wyczytlalam na necie, ze te małe kuleczki to mozna wysypywac z kapsulki bo one same w sobie sie wolno uwalniaja i to nie szkodzi jak sie zje bez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałam niedawno zapalenie krtani, dotałam antybiotyk i wzielam 1 tb., juz go bralam tyle razy w zyciu, ale usralams obie ze mam uczulenie na penicyline i pewnie WLASNIE DZIŚ...TERAZ ... JUZ ono sie ujawni, ciul...ze 10 razy wczesniej wybralam po calym opakowaniu tego samego leku i nic mi nie bylo, zapalenie musialo minac samo :D bo ja umieralam :D nie biore nic, czasem jakies przeciwbolowe tylko, magnez, i kalmsy. Jak mialam wysypke od detergentow pijąc wapno dostałam ataku :)

człowiek stary i głupi!

 

-- 06 wrz 2013, 23:59 --

 

właśnie wpadłam na genialny pomysł...napije się coli, ona wypłukuje magnez, więc nadmiaru sie pozbędę :D:D:D:D sama z siebie sie juz smieje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)))) ja mialam podobnie z antybiotykiem!!! Tez sie balam, ze mam uczulenie na penicyline, i nawet wrocilam do lekarki i powiedzialam, ze co jesli mam? A ona, ze nie to nowa generacja leku i ze spoko. Boze.... jak to byl rytual przed wypiciem! rozpuscilam w szklance, i siegalam ręką, ale dochodzilam do wniosku, ze nie.. nie moge, bo mi sie cos stanie. Potem znowu mnie wszyscy przekonywali "piiiijjjj!!" a ja dalej to samo. W koncu wypilam i tylko czekalam az sie dusic zaczne. Ale bylo ok ostatecznie :) To byl chyba jedyny antybiotyk jaki bralam w przeciagu 10 lat.

W ogole tez nie lubie leków, po paracetamolu jakies takie akcje mialam, jakbym pijana byla, i tez wyczytalam, ze to moze byc uczulenie i nie biore z 10 lat! Tylko ibuprom, i czasem aspiryne.

 

-- 06 wrz 2013, 23:07 --

 

no tylko te benzo pozostaja doraznie....

 

a magnezu nie wypłukuj!!i tak masz pewnie niedobory jak my wszyscy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak kiedys z silnym atakiem wyladowalam na pogotowiu i dostalam domiesniowo relanium, uspokoilam sie, ale na czas powrotu do domu tylko...bo w domu pomyslalam, a co jesli moje serce teraz bedzie za wolno bic, zaczne sie dusic, nie dojade tam 2 raz? i co..2 atak..po relanium!!! po hydroksyzynie zasnelam jak dziecko, obudzilam sie po jakiejs godzinie i atak...bo co...bo przeciez jak ja moglam zasnac, tak szybko, nieee.... to pewnie cos sie stalo. Pamietam jeszcze, jak raz wzielam tbl. na sen, bo nie spalam juz ze 3 noce i usnelam, a rano atak...myslalam ze zemdlalam czy cos, ze to nie sen mnie zmozyl...jakie to glupie, az smieszne! tragikomedia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dusznomi, :))))))))) to jest dopiero wyczyn, ataki po uspokajaczach :D

Ale ja tez jak wezme wiecej benzo to jakos sie nieswojo czuje i wrecz bać się zaczynam.

A kiedy dawno lekarka przepisala mi barbiturany, mowiac, ze to cos podobnego do validolu, i jak sie tego nałykalam, to po chwili lezalam na łózku i nie bylam w stanie się w ogole ruszyc!!! (bo one sa w anestezjologii stosowane), az sama sie dziwie, ze nie wpadlam wtedy w panike! (ale moze to juz nawet nie bylo mozliwe w takim stanie ;) )

 

jeszcze jak dentysta znieczulenie mi robi to zawsze mam stracha, ze moze uczulona jestem i zaraz cos sie stanie :) (dlatego zazwyczaj bralam bez znieczulenia jednak).

 

Ehhh... dzisiaj chyba powinno się dobrze spac po takim dniu! trzeba odespac tą całodniową nerówkę! :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje czasem byc zmeczona po ataku :/ I wtedy zaczynam myslec, ze jak w trakcie drogi do pracy mnei złapie i wykonczy fizycznie, to jak ja w pracy bede siedziec? a co wazniejsze... jak wroce?! Ta wizja zmeczenia mnie przeraza zawsze. Chociaz potem i tak okazuje się, ze zmeczenie jest, ale az tak w funkcjonowaniu nie przeszkadza.. :)

 

a po magnezie to chyba odwrotny efekt wlasnie - takiej energii wiecej, a nie zmeczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maciekpoznan, ja mam w ogole dziwna akcje ze spaniem w ciagu dnia. Nie jestem wstanie sie zdrzemnąc, tzn. moze i bym byla, ale jak tak przysne nawet na pare minut, to jak sie obudze to mam totlane roztrzesienie, nie wiem co sie dzieje, serce mi wali i potem z 10-20min dochodze do siebie. Do tej pory nie wiem skad ta akcja i dlaczego....

(co wiecej, ja to nawet mialam jak nei mialam wcale nerwicy!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi gorzej z tym biciem serca.. wiecie, tak to czasem miałam nieregularne bicie serce miałam, a teraZ NON STOP, powaznie, po prostu caly czas, przez co teraz to nawet 5 minut zwyklego spaceru i juz ledwo oddycham, powaznie, 100 m drogi , a ja bardzo zmeczona, przez co znowu prawie ciagle siedze w domu, nawet sily pracy nie mam podjac

albo spie 10 godzin i nadal jakbym nic nie spala

po prostu cały czas bije nierówno, nie w rytmie, juz nie pamietam kiedy mialam dobry rytm, bo cały czas jest zły, nierówny

uzbierałam na Holtera i niedlugo go zrobie

ja te leki venlectine juz jakos ponad 3 miesiace biore i nie piję alkoholu.. wystarczy mi to co mam bez alkoholu.,. po nim na pewno bym czula sie jeszcze gorzej., lepiej nie pic przy lekach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mika211, ja też miałam wrażenie, że mi serducho bije nierówno, byłam na holterze- w sumie z przypadku, wyszło mi 5 incydentów częstoskurczu nadkomorowego...i to był nóż w moje znerwicowane plecy !!! dopiero zaczęłam szaleć na tym punkcie, ale... poszłam do apteki i kupiłam ciśnieniomierz, który mierząc ( przy okazji) tętno, "pika" jeśli wyczuje, że z serduchem jest coś nie tak, teraz jak mam uczucie, że coś się dzieje, że jest nierówna akcja, za szybka lub za wolna, mierze ciśnienie...nie pika...uspokajam się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×