Skocz do zawartości
Nerwica.com

Filmy i seriale


Magnolia

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po seansie "Nasza klasa"

 

Joosep - syn wojskowego - jest introwertykiem o milczącym usposobieniu. Nie podoba się to jego kolegom z klasy, którzy pozwalają sobie na ordynarne żarty w stosunku do niego. Jedyną osobą, która postanawia się za nim wstawić staje się Kaspar - jeden z byłych oprawców. Gdy poziom poniżeń przekracza próg tolerancji Joosepa i Kaspara, chłopcy postanawiają coś z tym zrobić.

 

-- 07 wrz 2013, 09:05 --

 

"Pieta" Kim Ki-Duka

 

z tego filmu cierpienie psychiczne i fizyczne wylewają się z ekranu. Główny bohater zmaga się z emocjonalnie pustym życiem i brzemieniem wywołanym specyficzną pracą.Pieta to potwornie ciężki i wyjątkowo smutny obraz. Film ma ponury klimat tworzony przez jesienno-zimową aurę, koreańską codzienność pokazaną w szarych barwach i nastrojową muzykę. Reżyser prawie nie pokazuje optymistycznych scen w filmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie już "na trzeźwo" myślę na temat ostatniej sceny - chyba pierwszy raz stwierdzam, że coś w tym serialu nie miało sensu :D Żeby nie spojlować za bardzo - podczas akcji w ostatniej scenie nikt nie został nawet ranny (jak narazie) - WTF? Co nie zmienia faktu, że i tak nie mogę się doczekać następnego odcinka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyrr,

odczas akcji w ostatniej scenie nikt nie został nawet ranny (jak narazie) - WTF?

Przyznaję niechętnie, że mnie również to bardzo raziło. Taka tania, długa strzelanina z kiepskich sensacyjniaków :? Najbardziej dziwne było, że Hank i Gomie nic nie wyłapali. No i chyba przeładowań za brakło, ale nie chcę mi się liczyć wystrzałów, więc mogę się mylić. Szczerze mówiąc, ta druga połówka ostatniego sezonu podoba mi się jednak najmniej z całej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

druga połówka ostatniego sezonu podoba mi się jednak najmniej z całej serii.

 

Mi się podoba, nawet bardzo. Jedynie ta właśnie scena nie trzyma się kupy..

Do końca 3 odcinki, tylko albo aż 3 odcinki. Więc wątpię w to, że ta scena skończy się bez przelewu krwi (jeśli tak się stanie będę zawiedziony). Ktoś tam zginąć po prostu musi :smile:

Z jednej strony szkoda, że tak zajebisty serial się kończy, z drugiej lepiej teraz gdy jeszcze trzyma poziom niż przeciągać na siłe tak jak to ma miejsce z np. Dexterem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie już "na trzeźwo" myślę na temat ostatniej sceny - chyba pierwszy raz stwierdzam, że coś w tym serialu nie miało sensu :D Żeby nie spojlować za bardzo - podczas akcji w ostatniej scenie nikt nie został nawet ranny (jak narazie) - WTF? Co nie zmienia faktu, że i tak nie mogę się doczekać następnego odcinka :)

Czyli było dość realistycznie. Wcale nie jest tak łatwo trafić kogoś w czasie strzelaniny jak by się wydawało z filmów. Szczególnie z karabinu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The Walking Dead, czyli serial opowiadajacy o probie przetrwania grupki ludzi podczas apokalipsy zombie. Wciaga jak cholera. Najbardziej mi sie podoba ta zmiana ludzi pod wplywem nieustajacego zagrozenia (zombiakow), a co za tym idzie - musza posuwac sie do trudnych decyzji, itp, itd. :P

 

-- 17 wrz 2013, 20:17 --

 

bo lori w końcu umarła?XD

Ze co? Prosze grzecznie-wypad z takimi spoilerami, bo ukatrupie. Wlasnie zaczynam 3 sezon...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masked_Man,

Nie kumam fenomenu tego serialu. Dialogi płaskie, aktorstwo lipne, realizacja słaba. Na trzecim odcinku poległem, pod naporem naiwności scenariusza i płaskich i nierealistycznych postaci. Same zombiaki budziły moje politowanie zamiast strachu. Z grą na podstawie tej serialiny jest podobnie. Miała być super przygodówka, a dostałem dialogi do wybierania i zero zagadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul, włacha, z biegiem czasu stracił u mnie ten serial wiele. Bardzo lubię tematykę zombie, ale tego wątku nie można długo ciągnąć, a w 3 sezonie to już chyba rok mija, a zombie sobie chodzą jak gdyby nie było zimy, wilgotności itd. Bohaterowie w więzienu zamiast przebijać głowy jakimś prętem tych zombie, które podchodzą do siatki, to sobie je obserwują. Głowy zombie wykonane są poza tym chyba z masła, brak armii, a jak już się pojawia to szybko zostaje wystrzelana jak kaczki przez amatorów, zombie niby są jakimś tam zagrożeniem, ale kilka ciosów nożem w głowę i horda przestaje istnieć...

 

I jeszcze ta książka, wydana tylko po to, żeby uwierzytelnić fabułę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×