Skocz do zawartości
Nerwica.com

dusznosc - refluks


kizzzzu28

Rekomendowane odpowiedzi

witam, calymi dniami towarzysza mi dusznosci, a mianowicie takie jakby ktos sciskal mnie w okolicach mostka, kiedy probuje wziac glebszy oddech to nie moge i czuje bol w plecach i ogolnie jakbym miala zacisniety caly zoladek. to wgl mi nie mija, mam to odkad sie budze przez caly dzien, juz od prawie roku, wszyscy stawiali na nerwice, ale to nie jest to, bo sie nie denerwuje. najgorzej jest po alkoholu zreszta nie tylko, bo ostatnio to sie caly czas nasila. ma ktos podobnie i udalo mu sie tego pozbyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kizzzzu28,

 

Oj przeszło 10 lat, pol roku temu złapało na całego...tak nie mogłam oddychać codziennie, na ulicy w domu...Teraz mam leki i czekam..

 

-- 04 wrz 2013, 15:29 --

 

nie moglam nic jesc , ponieważ od braku oddechu żołądek mi sie dziwnie skurczył...

 

-- 04 wrz 2013, 15:30 --

 

miałam kłopoty z przełykaniem..straszne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o Boze.. 10 lat.. moja znajoma ma to od urodzenia, tylko ze ja to lapie czasem po alkoholu czy ciezszym jedzeniu, wezmie tabletke i jej mija.. a ja to mam non stop.. pocieszam sie, ze nikt u mnie w rodzinie tego nie ma i jezeli mam to jakos patologicznie z nerwow, to mi to jednak minie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lykalam na to helicid, bo ja z poczatku mialam ogromne pieczenie, i po helicidzie mi przeszlo, ja dopiero teraz doszlam do tego, ze od refluksu moge miec dusznosci, bo wszyscy ,mi mowili ze nerwy nerwy, a ja nigdy nie bylam zdenerwowana, pilam normalnie w wakacje, jadlam fast foody i co prawda mnie dusilo, ale mowilam sobie ze nic mi nie bedzie bo to glupia nerwica, ale jak teraz sb mysle, ze to od refluksu i mm tak miec do konca zycia, to mam ochote popelnic samobojstwo. ja nie potrafie z tym funkcjonowac. to mnie okropnie meczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na refluks sa leki..przebadaj sie dokladnie..

 

-- 04 wrz 2013, 15:45 --

 

Do charakterystycznych objawów refluksu należy zgaga odczuwana jako pieczenie lub palenie w górnej okolicy przełyku, za mostkiem lub w dołku podsercowym. Sok żołądkowy drażni delikatną ścianę przełyku, powodując uczucie pieczenia. Czasami pieczenie może by tak bardzo silne, że do złudzenia jest kojarzone z bólami wieńcowymi. Typowy dla refluksu charakterystyczny gorzki smak w ustach. Najczęściej przyczyną występowania choroby refluksowej jest nieprawidłowe działanie dolnego zwieracza przełyku. Ciągłe narażenie błony śluzowej przełyku na kontakt z kwaśną treścią pokarmową powoduje zmiany zapalne zwane refluksowym zapaleniem przełyku.

 

-- 04 wrz 2013, 15:46 --

 

Miód Manuka ponoć bardzo pomaga na refluks..wypróbuj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz mialam gastroskopie rok temu i wyszedl mi refluks, moja lekarka mi powiedziala, ze on mi minie i przepisala helicid i kazala pojsc do psychiatry po leki na uspokojenie, bo wtedy jak mi sie zaczal bylam narawde w ciezkim stanie psychicznym i potrafilam sie u niej rozplakac, ale teraz juz z glowa lepiej, a z refluksem jeszcze gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kizzzzu28,

 

Nie wiadomo czy teraz to u Ciebie refluks , czy nerwy puściły..i Twoja psychika sama sie nakręca...

 

-- 04 wrz 2013, 15:52 --

 

kizzzzu28,

 

Jakis byl powod , ze bylas u psychiatry , nasza choroba jest paskudna..Chyba , ze postanowisz jeszcze raz sie przebadac..

 

-- 04 wrz 2013, 15:57 --

 

kizzzzu28,

 

Mam 33 lata, wieku się nie wstydzę ...u mnie nie stwierdzili refluksu , lecz nerwice lekowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powiedz jak tomoze byc wytwor mojej wyobrazni skoro czuje ze ledwo nabieram powietrze? jedynym moim marzeniem jest to zeby moc brak powietrze pelna klatka piersiowa i cieszyc sie zyciem, a nie dzien w dzien budzic sie z mysla, ze nie chcialabym juz zyc, a kiedy widuje w szkole ludzi, ktorym nic nie jest i pija oraz jedza wszystko po czym ja bym sie "udusila" to naprawde.. i nie maja zadnych zmartwien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to musi byc refluks bo autentycznie czuje, ze mam zacisniete cos jak oddycham w okolicach zoladka. jak chce wziac gleboki oddech to tak jakby mi sie to rozrywalo ale i tak nie chce sie rozerwac i nie moge go wziac, jak cos zjem i siedze to mi sie czasem tak odbija, ze mam taki odglos mega jak ludzie kiedy wymiotuja.. to nie jest normalne. od nerwicy nie ma czegos takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to w chwili obecnej ciezko mi to stwierdzic, bo nasililo mi sie to nawet kiedy nie cwicze, ale cwiczylam w wakacje, czasem wychodzilam biegac i w sumie roznie, wiem, ze przycwiczeniach mi sie dobrze oddychalo, a czasem pamietam, ze przy bieganiu mialam wszystko zacisniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn eh to jest tak, ze myslenia juz nie mam takiego jak rok temu typu "mam dusznosc, zaraz sie udusze i umre" albo ze ni potrafilam niczego zaplanowac czy jechac do miasta, bo balam sie, ze umre. ale teraz tez jestem troche nerwowa, no ale jak kazdy. nie da sie nigdy nie denerwowac. czasem mam tak, ze siedze i nagle z daje sb sprawe, ze jestem cala napieta. ale powiem Ci, ze jak mam dusznosc i sie poplacze to wydaje mi sie, ze jest mi po prostu lepiej. nie mija dusznosc w 100%, ale jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×