Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej hej hej

Dziś chyba 3 tabletka z rana poszła. Moje oczy były czystą czernią - jakbym się przećpała mialam tak wielkie zrenice chyba skutek uboczny. Nie wiem jak sie czuje. Bole mnie zoladek, cala lewa strona moze to chyba od antybiotykow ktore biore dodatkowo na uklad moczowy.

Wam dolegaly jakies bóle podczas brania tego leku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten motyw z oczami się czasem zdarza na początku, bez obaw, w końcu mija. Ból żoładka również może być spowodowany przez sertralinę, ale tak samo przechodzi z czasem. Równie dobrze może to być zasługa antybiotyku. Sam żadnego bólu biorąc ten lek nie doświadczyłem, jedynie niezbyt przyjemne pobudzenie i nerwowość przez kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już przechodzi ten okrutny lęk który towarzyszy przy wprowadzaniu leku, depresja nadal trzyma mocno, 95% czasu z doby spędzam w łóżku, zaniedbałem higienę osobistą, wycofałem się całkowicie z życia, mam nadzieje że z miansą i w wyższej dawce sertralina da jakieś ukojenie, przy poprzedniej kuracji sertraliną było słabo ale też dawka była mała 50mg i dałem jej tylko miesiąc czasu.

Jednak ssri działają najlepiej za pierwszym razem, przy kolejnych podejściach zazwyczaj trzeba większych dawek lub więcej czasu nim będzie jakaś pozytywna odpowiedz na leczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem sertraline od 6 dni biorę, miansy nie mam muszę iść do lekarza tylko nie jestem w stanie umówić się nawet na wizytę, nie robiłem żadnej przerwy między wenlafaksyną a sertraliną mając nadzieje że zaskoczy szybciej w ten sposób bo przecież mechanizmy działania podobne.

 

A Ty w jakiej dawce stosujesz paroksetyne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marimorena, Może w takim razie warto dołączyć stabilizator, żeby zminimalizować te wahania i żeby utrzymać działanie leków przeciwdepresyjnych.

 

-- 03 wrz 2013, 19:03 --

 

40 mg, ale pocieszę Cię, że też jestem mało funkcjonalny teraz :) miejmy nadzieję, że złe dobrego początki ;)

 

Jak od razu zaczales od 40mg to nic dziwnego. Lepiej wprowadzać stopniowo, podnosić nie częściej niż co 5 dni.

Nie chciałeś się przekonać jak zadziała 20mg paro z mianseryna? Może te 40mg za bardzo Cię wyciszy, a przecież masz problemy z anhedonia. Może lepiej podbij mianseryne do max dawki. W koncu Byłeś zadowolony z dzialania mirty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałam 100 mg-było ok.,miałam motywację. biorę od 2óch dni 150mg coby przejsc po 4tym dniu na 200mg. odkąd wzięłam dawkę 150 mam niewyobrażalnego doła i najchętniej tylko leżałabym i spała.

 

-- 03 wrz 2013, 18:05 --

 

czy to możlwie ze mniejsze dawki wykazuja bardziej lecznicze działanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima, to normalne że w pierwszych paru dniach masz nasilone objawy. Jak chcesz tego uniknąć to zwiększaj o 25mg co tydzień i po problemie. Dla mnie przejście z 50 na 100mg było dramatem, ale po paru dniach było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×