Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

ja biore Seroxat od 7 dni, tak jak przepisal mi lekarz czyli po 20mg co rano, pierwsze 4 dni to byl istny koszmar, obecnie czuje sie jzu troche lepiej, chociaz nadal prawie wogole nie moge jesc i mam spore problemy ze snem...no ale jak juz wiadomo dzialc zacznie dopiero po ok 2 tyg, wiec sie nie poddaje :) pozniej dojdzie do tego psychoterapia i mam nadzieje, ze wszystkie moje dolegliwosci (nerwica lękowa i chyba zabuzenia osobowosci) stana sie przynajmniej mniej uciazliwe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, biore seroxat 4 tygodnie. I nic. Zadnych skutkow ubocznych, no moze z tym seksem troche kiepsko. Zadnego dzialania, poza tym ze od pierwszej tabletki... przestalam plakac. ALe nie czuje sie przez to lepiej. Leki jak byly tak sa i to nonstop. Chyba dam sobie spokoj z seroxatem i w ogole z lekami, ile mozna probowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WItam. Mam taki problem właśnie skończył mi się Xetanor 20 mg biorę go na zaburzenia lękowe. Nie mogę w tej chwili iść do lekarza aby wypisał mi recepte. Mam od siostry jej niedokończony Seroxat 20mg (xetanor to jego zamiennik jak wiecie) i mam takie pytanko czy mogę wziąc ten seroxat w zastępstwie? jest ważny mam pudełeczko itd. Nie chcę zebyście pomyśleli że załuję pieniędzy albo coś ale naprawde nie moge iść do lekarza w tym momencie. Jutro rano wyjezdzam a jak nie biorę to mam straszne dreszcze. Może mi ktoś udzielić odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to już sporo tego brałaś Topa :/ że też tak trudno jest trafić na lek, który jest odpowiedni dla danej jednostki:( Lekarz zaproponował mi go zmienic Seroxat na inny lek, bo już 4 tygodnie minely i nic... Pozdrawiam:)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam po seroxacie czuje sie juz swietnie (minely 3 tyg), lęki praktycznie ustapily, humor b.dobry, a powera to mam takiego, ze ledwo co moge na tylku usiedziec... normalnie mnie nosi, do tego minelo praktycznie uczucie zmeczenia i braku sil, nie mam problemow z porannym wstawaniem, nauka, wychodzeniem gdziekolwiek :)

ogolnie byloby bosko, gdyby nie brak...orgazmu :/ (normalnie blokada psychiczna i koniec)

 

do leków od dzisiaj zaczelam terapie i mam nadzieje, ze wkrotce sie moja udreka skonczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore seroxat 2 miesiac i 2 dni temu zwiekszyłam dawke z połówki 20mg do 1 tabletki! poprostu koszmar! wczoraj było mi nonstop niedobrze!ciagle mam nudności!wczesniej wymiotowałam i miałam biegunke!ale ustapiło do wczoraj! ogolnie psychicznie czuje sie duuzo lepiej!nabrałam checi do działania,wychodze sama z domu, chodze po marketach itd....tylko te nudności...i takie fale goraca mam przy tym! aha i wstret do jedzenia ...głównie do miesa!!bleee!! ii miewałam kilka razy w nocy nocne pocenia , poprostu budziłam sie mokra! No i na seks tez nie mam ochoty...moge poprstu bez tego życ od kad przyjmuje ten lek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodano: Dzisiaj o godz. 12:26 am ]

Dzisiaj doktor zalecil mi zwiekszyc dawke z 20 do 40mg poniewaz dobrze znosze Seroxat. Czy komus pomoglo zwiekszenie dawki?

 

Topa i jak się czujesz po zwiększonej dawce? pojawiły się jakieś efekty?

 

I pytanie do wszystkich, po jakim czasie brania leku poczuliście, że działa pozytywnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yeti, dawke zwiekszalam stopniowo, wiec dopiero drugi dzien jestem na 40mg. Nic sie nie dzieje, skutkow ubocznych tez nie mam, zadnych nudnosci itp. Cisza. A ciebie na jaki lek przeniesli?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:51 pm ]

Ericaba,

Niby pisza ze nie powinno sie pic alkoholu przy seroxacie. Ja pilam male ilosci wodki, wina i piwa. Nic sie zlego nie dzialo, a humor oczywiscie sie poprawial :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciebie na jaki lek przeniesli?

Przeniesli na lerivon, ale po jednej tabletce zrezygnowałam, bo byłam zawieszona i zaspana, ale głównie to bałam, że przytyje po nim... odtawiłam wszystko w dnia na dzień(to było głupie z mojej strony,nie wiem właściwie na co liczyłam to robiąc-nie radze nikomu), ale czułam się okropnie przez objawy odtawienne i wróciłam do dawki 20 mg seroxatu, narazie czekam na wizyte i porozmawiam z lekarzem co dalej... ja już chyba sama nie wiem czy ten lek działa czy nie... może ja za dużo bym chciała od niego wymagać... Pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra jestem 3 dzień na Rexetinie. Nie jest wcale tak źle jak sie obawiałam ;) Naczytałam sie na forach o skutkach ubocznych a ja prawie nic nie mam poza chodzeniem "jak nakręcona", osłabieniem rano i brakiem apetytu, lekkimi problemami ze snem i "cegłą na klacie". Hydroxyzynę brałam tylko 1 dnia, teraz wystarcza melisa. Zobaczymy co będzie dalej! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yeti ja poczulam ze dziala pozytywnie po jakis 2-3 tygodniach, chociaz mam tez gorsze momenty, ale o ile latwiej je zniesc :D

 

ericaba ja ostatnio skusilam sie na piwo (seroxat biore ponad miesiac) nic szczegolnego sie nie wydazylo, nawet nie spilam sie jakos szybciej itd... no ale lepiej ograniczyc picie do mninmum :)

 

a tak poza tym to poki co czuje sie po Seroxacie dobrze, jedyne skutki uboczne to bezsennosc (ale nie jestem jakos szczegolnie zmeczona w dzien) i brak apetytu a co za tym idzie duza i szybka utrata wagi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromna prosbę o informacje dot seroxatu. Brałam go pół roku. Stwierdzilam jednak ze chciałabym go odstawic.... i zaczeło sie. Mam chyba wszystkie efekty uboczne zwiazane z odstawieniem. Taki stan trwa juz ponad tydzien i nic nie ustaje , nudnosci, raz zimne raz gorace poty i tak bez przerwy.

 

Chcialabym jednak zapytac ile trwa mniej wiecej odstawienie tego leku i obecny stan. Wiem ze sa to kwestie indywidualne ale bardzo prosze osoby ktore maja doswiadczenie w tym temacie i ktorym udało sie odstawic ten lek . Nie chce juz do niego wracac, bo znienawidzilam ten lek do reszty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mikka,

 

Sorry, ja nie z porada, poniewaz caly czas biore Seroxat, choc, prawde mowiac, chce go odstawic, poniewaz biore go juz dwa miesiace (miesiac 20mg, miesiac 40 mg) i poprawy zadnej nie widze. Stad pytanie: jaki jest twoj powod odstawienia tego leku? Dlaczego rezygnujesz? Dzieki za odpowiedz, co do skutkow odstawienia, mam rowniez nadzieje ze ktos sie wypowie...

To moj dziewiaty lek, chyba zrezygnuje z farmakoterapii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj ToPa

 

Postanowiłam odstawic lek, poniewaz bralam go w zwiazku z lękiem przed burzami, których panicznie się boję , co zresztą pojawiło się u mnie dopiero w zeszłym roku. Teraz jest okres zimowy, więc lęk ucichł i stwierdziłam ze nie bede niszczyła sobie wątroby. Niestety nie spodziewałam się takich efektów po jego odstawieniu jakie odczuwam w tej chwili. Jest to dla mnie koszmar. Bradzo zle się czuje jest mi niedobrze, mam zawroty głowy, i inne objawy, które opisywalam w poprzednim poscie. Na początku kiedy zaczęłam brac Seroxat czułam sie naprawde dobrze, ale nie mogę powiedziec ze znacznie mi pomógł. Kwestia jednak jest taka, że leku tego wiecej nigdy nie chce widziec na oczy po tym jak czuję się po jego odstawieniu. Zdecydowanie radzę przemyslec jego zazywanie wszystkim, którzy tego nie zrobili. Mam żal równiez do mojego lekarza, który lekka reką wypisuje lekarstwa tego typu nie uprzedzając o skali występowania efektów ubocznych.

Aha wspomnę jeszcze, że faktycznie mialam jeden efekt uboczny podczas stosowania leku. Moje libido spadło diametralnie i to faktycznie jest ciężka sprawa poniewaz nie miałam praktycznie zadnej przyjemnosci z seksu.

 

Tobie Topa zyczę powodzenia i mam nadzieję, że jesli podejmiesz decyzje odstawienia leku to przejdziesz to bezboleśnie. Sądzę jednak, że jesli faktycznie nie czujesz specjalnej poprawy to lepiej zrobic to wczesniej poniewaz im dluzej lek sie zażywa tym gorzej reaguje organizm na jego odstawienie w związku z czym w moim odczuciu proces pozbywania sie tej toksyny z organizmu tez jest pewnie dłuzszy. Chcialabym jednak żeby ktoś kto odstawił ten lek napisał ile mniej wiecej męczył się z efektem odstawiennym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam. Schodze z 40mg po 10mg mniej co kilka dni. Nic sie nie dzieje, tzn. zadnych dodatkowych atrakcji, bo telepie mnie tak jak w czasie brania pelnej dawki, i jak przed braniem, i jak rok temu i jak.....

 

"Lecz pamietaj naprawde nie dzieje sie nic...

I nie stanie sie nic az do konca"(??????????!!!!!!!!!!!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×