Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam fioła na punkcie zwierząt !!!


Gość toya75

Rekomendowane odpowiedzi

koszykova, to co piszesz to takie powszechne przekonanie rodem z mądrości osiedlowego pana Mietka.

 

Napisałam wyraźnie, że to moje zdanie. Chyba czytelnie na forum jest napisane ;)

 

Psy to inteligentne stworzenia, ale niektóre bywają nieprzewidywalne. O wiele łatwiej jest "utrzymać" psa, który ma założoną kolczatkę - mówię tu o zwierzaku większych rozmiarów. Co prawda mój pies nie reaguje na koty, inne psy, dzieci, itd. ale mimo to wolę uważać. Pies idzie przy mojej nodze, krzywda mu się nie dzieje. Lepiej żeby nie stała się nikomu krzywda, ani człowiekowi, ani innym zwierzętom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszykova, wiem że to Twoje zdanie, a ja napisałam że takie zdanie ma też dużo osób które spotykam na osiedlu.

 

Nie można na 100% przewidzieć reakcji psa, ale to nie znaczy że trzeba go traktować jak jakiś odbezpieczony granat i wsadzać na kolczatkę bo jeszcze kogoś skrzywdzi. Jeśli traktujesz tak nieufnie psa tylko dlatego że jest zwierzęciem i dlatego że nie chcesz/nie potrafisz go wychować tak, by był przyjazny dla otoczenia i choć w 95% odwoływalny, to weź świnkę morską. I żeby nie było, mam dużego psa, 70 cm w kłębie, wyprowadzam też schroniskowce i żaden tam nie chodzi na kolczatce, a mało który potrafi chodzić na smyczy. Wszyscy ludzie i inne zwierzęta cali i zdrowi. Tylko niestety trzeba chcieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, chcesz oceniać mnie jak wychowuje psy po dwóch postach? Proszę Cię... Ta gadka jest bezsensu. Wyprowadzaj swoje pieski jak chcesz, jesteś za nie odpowiedzialna, ale innym daj spokój. Ja wolę uważać nawet i na te 5%, swoje w życiu widziałam i doświadczyłam. Jak wspomniałam psu nie dzieje się krzywda, nie ma o co dymić. Może jak kiedyś komuś się coś stanie to będziesz inaczej do tego podchodzić.

bo jeszcze kogoś skrzywdzi.

dla mnie to "jeszcze" jest akurat ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie wkleić:

 

Kolczatka powodując ból wzmaga irytację psa, a poprzez warunkowanie pies zaczyna kojarzyć ból z tym, co widzi, kiedy ból się pojawia. Pies widzi innego psa, chce do niego podejść, więc ciągnie na smyczy (bo nikt wcześniej nie nauczył go chodzenia na luźnej smyczy), człowiek szarpie kolczatką, żeby pies przestał ciągnąć… a pies? A pies czuje ból w chwili, kiedy intensywnie jest zainteresowany innym psem. Łatwo kojarzy, że widok innego psa powoduje ból szyi. Więc aby szyja nie bolała i nie było szarpania nie może być w pobliżu obcych psów. A zatem, kiedy pojawi się na horyzoncie jakikolwiek pies, nasz pies w kolczatce zaczyna szaleć, szczerzyć zęby, skakać i miotać się na smyczy. To wszystko po to, aby wystraszyć obcego psa i aby ten zniknął. I nasz kolczatkowy pies przy pomocy swojego opiekuna kretyna osiąga efekt – opiekun kretyn szarpiąc psa kolczatką ucieka w spokojne pozbawione psów miejsce, a na spacery zaczyna wychodzić w nocy, kiedy nie może spotkać innych psów. I tak właśnie sam właściciel psa używając kolczatki doprowadza do agresywnych zachowań swojego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu skończcie już o tych kolczatkach bo to zaczyna być już nudne i irytujące. Jedna i druga strona ma swoje zdanie i będzie go bronić, poza tym skoro mamy tu tyle miłośników zwierząt to może zacznijmy jakiś bardziej konstruktywny temat w którym wspólnie możemy coś zrobić.

 

Pozwole sobie rzucić newsem, o którym część może już wie, otóż znana firma Royal Canin sponsorowała niedawno brutalne walki i szczucie niedźwiedzia psami. Sam niedźwiedź był torturowany i śmiertelnie przerażony. Link do artykułu : http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=274&Itemid=248

 

Zapraszam osobiście do bojkotu i nie wybierania produktów powyżej wspomnianej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszykova, uważam na tyle, że nie dopuszczam do niebezpiecznych sytuacji, raczej staram się przewidywać niż od razu budować mury i zasieki wokół psa i uznawać go za potencjalne zagrożenie na każdym kroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:))

zagłosowane:))

Ja kocham zwierzęta:)) mam dwie suczki: Sonia(mama) i Fana(córka). Oraz moją najukochańszą kotkę- Kitkę. Mam fioła na punkcie kotów. Ostatnimi czasy zostałam dumna posiadaczką figurki Bastet- bogini egipskiej, którą symbolizował kot:) Dla mnie moja kotka jest dużym wsparciem(mój awatar przedstawia moją Kitusię); nie ma to jak głaskanie lub zabawa z kochanym futrzakiem. Pomaga w nerwicy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Protesty przeciw masowemu mordowaniu bezdomnych psów w Rumunii. Dla mnie barbarzyństwo aż wstyd że jestem człowiekiem. Oczywiście przeciw mordowaniu a nie protestom. Sama bym poszła na protest, ale mieszkam w takiej dziurze że nie ma szans się ruszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebelia, no jasne, że można a nawet powinno się, tak działają fundacje, mają bazę domów tymczasowych, wiadomo lepsze to niż schronisko, psy z takich domów szybciej się adoptują bo są lepiej zsocjalizowane i można więcej informacji o nich napisać w ogłoszeniach, idea domów tymczasowych jest genialna, każdy kto ma psa czy kota mógłby mieć drugiego tymczasowego, zwierzęta się uczą żyć w stadzie, nie byłoby takiego przepełnienia w schroniskach. miałam już w sumie 7 szczeniaków tymczasowych i jedną tymczasową dorosłą labradorkę, szczeniory były u mnie max miesiąc i w tym czasie znajdowały się im domy. gdyby nie dom tymczasowy to by siedziały w klatkach w fundacjach lub gdzieś poupychane w schronach. w takim domu psy czekają na swój dom stały :) czemu mają czekać w złych warunkach?

oczywiście są też domy tymczasowe dla szczurów, myszek, królików i czego tam dusza zapragnie. zdarza się też, że jakieś laboratorium ma powiedzmy 20 szczurów po badaniach psychologicznych i są już niepotrzebne, więc je usypiają jeśli jakaś organizacja nie zdoła znaleźć im domów, nie znajdzie się stałych domów dla 20 szczurów w tydzień, domy tymczasowe ratują im życie.

a często się też zdarza, że fundacje pokrywają koszty utrzymania takiego tymczasowicza, dają karmę, zwracają za weterynarza, byle tylko klusek miał możliwość bycia w domu a nie gdzieś samotny w klatce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.E., to akurat jest nierozsądne, jak można psu łamać serce zabierając go na 2 miesiące do domu a potem odstawiając do schroniska?? nie rozumiem, to okrutne, one to przeżywają, zostają porzucone.

na tymczas bierze się takie psy, które nigdy nie były w schronisku i mają szanse tego uniknąć, a wyciąganie ze schronu psa ma sens tylko jeśli jest tak chory, że pobytu w schronisku nie przeżyje lub jeśli chce się go trzymać w nieskończoność w razie braku adopcji. jakby ludzie wyciągali psy ze schroniska do domu tymczasowego to te, które teraz są bezdomne trafiałyby do schronisk z powodu braku miejsc w domach tymczasowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

veganka, tu jest o tym informacja:

http://www.schronisko.org.pl/o-schronisku/aktualnosci/657-urlop-burka-i-kici.html

 

Jak dla mnie to zwiększa szanse na adopcję zwierzęcia. Bo jeśli zwierzak jest znaleziony i cały czas siedzi w klatce to tak na prawdę nic o nim nie wiadomo.

Przychodzi zainteresowana osoba i pyta, np. jak psiak reaguje na koty, czy ma lęk separacyjny, czy jest nauczony, żeby się załatwiać na dworze itp. itd. I odpowiedź na każde z tych pytań jest "nie wiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×