Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

100 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      58
    • Nie
      25
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

ladywind sertralina ma niskie prawdopodobieństwo wystąpienia akatyzji,a wzrost dawki na logikę rzecz biorąc powinien jeszcze bardziej zmniejszać szanse na jej pojawienie się ze względu na rosnący poziom DA w mózgu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań, sry jeśli odp na nie już tu się pojawiły. Co daje podłączenie mianseryny do sertraliny? Lekarze nie są niechętni przepisywać oba, wszak nie zaleca się jej łączyć z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, czy nie tyjecie na mianserynie jedząc normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben wzmacnia działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe sertraliny. Lekarze nie są chętni przepisywać oba? U mnie w mieście to najczęściej zapisywana kombinacja leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lubudubu, wiem jak się czuję, w weekend czułam anhedonię, potem mi przeszła i teraz jest już normalnie, anhedonię miałam widocznie przez pierwsze dni brania wenli, kazdy wchodząc na jakiś lek ma ciężkie dni na początku. Teraz jest jak najbardziej dobrze, może lekko spłycone emocje - tzn. nie cieszy mnie wszystko jak na wellu, ale jest do przyjęcia, nie narzekam, potrafię też odczuwać radość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, nie, nie sądzę. bo brałam wcześniej wenlę z mirtagenem ok. pół roku i do momentu brania wellbutrinu miałam cholernie uporczywą anhedonię i mirta g...mi na to pomagała, tylko ładnie się spało

wellbutrin mnie wyciągnął w tej kwestii na prostą i teraz już tak nie narzekam na te problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, pewnie, że mam taki zamiar, o ile pozwoli mi to normalnie spać, bo od lat bez tabletek nie zasnę normalnie

zobaczymy? ja nie uważam podobnie jak ty, żeby mirta była boska, raczej jako upierdliwy dodatek po to, by spać jak człowiek i do tego podły zamulacz, nawet po długim czasie

wcześniej zdarzyło mi się ssraje brać same bez mirty i wtedy anhedonii nie miałam i teraz też nie będę miała, bo już wychodzę na prostą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz to szczęście brać SSRI bez anhedonii. Nie uważam by mirtazapina była boska jak to nazwałaś, ale jako jedyny lek który dał cokolwiek przypominające poprawę w moim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, a w jakich dawkach braleś?

 

-- 28 sie 2013, 17:25 --

 

No to masz to szczęście brać SSRI bez anhedonii. Nie uważam by mirtazapina była boska jak to nazwałaś, ale jako jedyny lek który dał cokolwiek przypominające poprawę w moim przypadku.

 

Miko mi się jednak wydaje że anhedonia po ssri nie jest częsta. To jednak leki przeciwdepresyjne a więc motywujace (może z wyjątkiem paro). Dla mnie z kolei ubokiem SSRI jest sztuczne pobudzenie. Musisz mieć pecha po prostu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, to ci zazdroszczę bardzo, że możesz bez niej spać, ile bym dała, żeby tak móc zasnąć normalnie bez pastylek i tego lekkiego ''kaca'' rano.

A jak bierzesz mirtę to jest ogólnie lepiej? dodałaś ją dlatego, że to jest takie połączenie czy żeby zmniejszyć anhedonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, w sumie to biorę ją tylko do wzmocnienia wenli. Ale ani jednego ani drugiego działania leku nie czuję . Anhedonia , zmęczenie ,dystymiczny nastrój nie pomagają już te leki .

Teraz będzie wellbutrin albo ssri z mianseryna .

 

Ty mi zazdroscisz spania a ja Tobie dobrego samopoczucia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, myślisz, że jak nie zaskoczyła wełna+mirta to zaskoczy SSRI+mianseryna? może spróbuj moklobemidu albo właśnie bupropionu lub reboksetyny. Z drugiej strony mianseryna/mirtazapina to też leki przeciwdepresyjne, więc może warto podnieść dawkę mirty do 30 lub 45mg.

 

-- 28 sie 2013, 18:53 --

 

Marek1977, chyba lepiej łączyć sertraline z mianseryna, mirtazapina niż pramolanem czy doxepinem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, kilka lat czekałam na dobre samopoczucie i szukałam leku, który by mi pomógł i teraz doceniam nastrój dobry, nawet z zamuleniem, byleby bez lęków

ale faktycznie przydałoby ci się wypróbowanie tego wellbutrinu albo moklobemidu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, na razie nijak, ale dopiero zacząłem. Z reguły wieczorem jest dobrze, gorzej za dnia.

A w jakich dawkach brałeś sertre i mianse?

Jak tam na lamotrygine?

 

-- 28 sie 2013, 19:41 --

 

Marek1977, ale pramolan to jednak trojpierscieniowiec, ma swoje uboki. Ja nie namawiam. Ale skoro już brać drugi lek, to chyba lepiej mianseryne (duża rozpiętość dawek). Dobrze robi na sen, apetyt i sex:P i te ssri'owe uboki niweluje. Sam dopiero zaczynam ale pamiętam, że miansa świetnie uzupelniala fluo, czuło się błogo.

 

-- 28 sie 2013, 19:43 --

 

Marek1977, zwłaszcza na te dolegliwości które opisales czyli pobudzenie i problemy ze snem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×