Skocz do zawartości
Nerwica.com

Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?


tomakin

Rekomendowane odpowiedzi

Ale wiesz, że suplementy pomagają tylko do pewnego stopnia? Nikt, kto na przykład siedzi 24/7 przed komputerem nie będzie zdrowy, ile supli by nie jadł :D Tak przestrzegam, zapewne niepotrzebnie, ale przypuszczam, że sporo osób które powinny po prostu coś zrobić ze swoim życiem - z lenistwa będą próbowały suplementów. Jeśli jednak żyjesz +/- OK i masz objawy, to suple są dla Ciebie.

 

Ja mam wielką ochotę żyć, po prostu, normalnie, tak jak większość ludzi, zdrowo, aktywnie tylko moje samopoczucie często mnie w tym wszystkim ogranicza. Czuję, że jakby suple dały mi poprawę chociaż w 60-70% to dalej już bym dał radę i poszerzał horyzonty ;) Bo w te dni, że tak powiem "wolne od nerwicy" ciężko mi usiedzieć w domu, od razu jakieś zajęcia sobie znajduję, mycie auta, zakupy, rower itp.

 

Aha z tymi niespokojnymi nogami to też coś mam, czasami czuję w nogach jakiś dziwny niepokój, coś mnie w nich drażni, nie potrafię spokojnie siedzieć i rozluźnić nóg, takie dziwne nieprzyjemne uczucie w nich mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, są tacy co przez ten cały zespół niespokojnych nóg nie są w stanie w ogóle zasnąć przez kilka godzin, to dopiero jest męczarnia :D I źle, i dobrze że takie coś masz - źle, bo takie coś ZAWSZE jest objawem jakiegoś schorzenia czy niedoboru związanego z układem nerwowym (więc pewnie i z nerwicą), dobrze - z tego samego powodu, bo skoro jest schorzenie / niedobór, to można je wyleczyć. Tylko trzeba w nie utrafić. Przyczyn zespołu niespokojnych nóg są dziesiątki, począwszy od takich banałów jak niedobór żelaza czy magnezu, poprzez początki cukrzycy, skończywszy na stwardnieniu rozsianym.

 

Nikt nie wie, skąd to się naprawdę bierze, mógłbym teraz rozpisać przykładowe zaburzenie cyklu metylacji prowadzące do obniżenia poziomu żelaza i tym samym do upośledzenia regeneracji mieliny (w zespole niespokojnych nóg stwierdza się niski poziom żelaza i zanik mieliny), ale w takie coś uderza się już złożonymi, dość drogimi terapiami, w ten sposób robi się przy np stwardnieniu rozsianym. Przy zwykłej nerwicy, jak te nogi nie dają się mocno we znaki, nie ma chyba sensu pakować w to tyle kasy.

 

Tak czy tak możesz te nogi traktować jako wskaźnik. Wszystko niemal można sobie wmówić, ale jeśli ktoś ma zespół niespokojnych nóg, to na 100% ma jakieś zaburzenie które da się zmierzyć i zbadać - jakiś niedobór, wysoki albo niski poziom jakiegoś hormonu, coś w ten deseń. Jak Ci ten objaw nie zniknie, to znaczy że nie naprawiłeś sobie do końca mózgu. Ale nie pytaj mnie jaki jest mechanizm powstawania tego, bo nikt nie wie. Ja jedynie mam parę dziwnych teorii, ale na 90% są błędne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam coś takiego ale generalnie póki co mi to wcale nie przeszkadza. Dokucza mi to tylko najbardziej jak sobie robię właśnie jakiś trening relaksacyjny i zamiast sobie siedzieć spokojnie i się rozluźnić to nie mogę bo chwilę mam nogi w bezruchu i już czuje przymus żeby nimi poruszać ;D ale zasypiam z tym bez problemu, nie odczuwam bólu tylko takie dziwne uczucie niepokoju w nogach i nie mam tego często więc jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy tak, skoro takie coś masz - ciężko wyczuć, czy nie masz jakiegoś dodatkowego schorzenia.

 

Zastanawiam się cały czas, na ile mam rozwijać terapię rozpisaną na stronce - są na przykład ludzie, którzy mają niedobory B12 i nie reagują za dobrze na cyjanokobalaminę, ale za to super im się poprawia po metylokobalaminie (aktywna forma, którą organizm dopiero musi zrobić jeśli dostanie formę cyjano). Tyle, że to jest droższa zabawka, 50 zł taka witaminka kosztuje, a zwykłą można mieć za 20 zeta. Z jednej strony sugerując metylo mogę narazić ludzi na koszty, z drugiej - jeśli ktoś ma akurat walnięty cykl metylacji tak, że jego organizm nie wytworzy odpowiedniej ilości tejże witaminki - może sobie brać wszystkie suple a i tak nic mu nie pomoże, póki nie spróbuje metylo~.

 

I owszem, są na to testy, ale one kosztują dużo więcej niż suplement :D

 

W ogóle muszę siąść i wrzucić na stronkę to, co mam na forum - żeby było w jednym miejscu.

 

-- So sie 24, 2013 6:28 am --

 

edit - uff, dorzuciłem 3 rozdziały do stronki, teraz wszystko jest pięknie i - mam nadzieję - duży czytelniej niż było do tej pory na stronce pod zakładką "jak wyleczyć nerwicę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, wyjaśnij mi w jaki sposób braki omega 3 są przyczyną borderline? To jest zaburzenie osobowości, więc ktoś od dziecka ma utrzymujące się na tym samym poziomie niedobory? A co jest przyczyną dajmy na to, osobowości unikającej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie trafiłeś/aś w sedno tym postem o numerze 666 (gratki haha), niedobory omega 3 są w zasadzie wrodzone - jeśli matka nie miała w diecie odpowiedniej ich podaży, mózg dziecka będzie miał problemy. Synteza w organizmie jest na tyle powolna a metabolizm na tyle ograniczony, że poziom jaki masz w wieku powiedzmy 20 lat zazwyczaj dość dobrze odpowiada temu, który był w momencie narodzin. Oczywiście niedobory nie są dokładnie na tym samym poziomie, podobnie jak borderline (cokolwiek to jest, bo chyba nikt do końca nie potrafi tego zdefiniować) potrafi pojawić się lub zniknąć.

 

Oczywiście lekarzom wygodniej jest powiedzieć, że to cecha i trzeba na nią brać tabletki (i oddawać im pieniądze, dużo pieniędzy), totalnie ignorując to, że ta niby "cecha" pojawia się i znika.

 

Kiedyś o bardzo wielu chorobach tak mówiono - "o, dopust boży, tak musi być", pewnie za kilkadziesiąt lat będą tak mówić o objawie niedoboru omega 3, jakim jest "borderline".

 

Oczywiście należy podkreślić, że są też ludzie którzy po prostu rodzą się poryci, ale to wyjątki, a nie reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, no jak dla mnie to co piszesz to już cuda wianki... To omega 3 wpływa na jakiś konkretny obszar mózgu odpowiedzialny tylko i wyłącznie za rozwój bądź nie bordera? Ktoś wyleczył się tym omega 3? No i powtórzę, w takim razie co wyjaśnia pozostałe zaburzenia osobowości? Bo nie wiem czym się leczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że noworodek zabrany z toksycznej rodziny i adoptowany przez idealną - wyrośnie na toksycznego psychola, a noworodek zabrany z normalnej rodziny i wychowany w skrajnie toksycznej - na normalnego człowieka? To nie wzorce, to geny. Genów nie przeskoczysz.

 

a zaburzeń są tysiące, więc nie można powiedzieć czym leczyć każdą z nich. Głupia infekcja toksoplazmozą całkowicie zmienia zachowanie człowieka, sprawiając że ma "inną" osobowość. Część rzeczy jest wrodzona, część jest efektem wyuczonych reakcji które można szybko i łatwo (albo powoli i z oporami) oduczyć i nauczyć się nowych, część jest efektem zaburzeń na poziomie organizmu - niedoborów, zatruć albo chociażby infekcji toksoplazmozą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin,

Ale wiesz, że noworodek zabrany z toksycznej rodziny i adoptowany przez idealną - wyrośnie na toksycznego psychola, a noworodek zabrany z normalnej rodziny i wychowany w skrajnie toksycznej - na normalnego człowieka? To nie wzorce, to geny. Genów nie przeskoczysz.

 

no gdzieś juz o tym czytałem 'Tabula Rasa, Spory o naturę ludzką'?

 

moim zdaniem zbyt skrajne stanowisko, noworodek zabrany z rodziny włoskiej i adopotowany przez polską rodzinę będzie myślał i mówił po polsku.

 

część jest efektem wyuczonych reakcji które można szybko i łatwo (albo powoli i z oporami) oduczyć i nauczyć się nowych

 

w jaki sposób? no myślę, że akurat zaburzenia osobowości dotyczą bardziej tej części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, ale jakie tysiące, zaburzenia osobowości można policzyć na palcach dwóch rąk. Więc to chyba nie problem wypisać co jest główną przyczyną każdego z nich. Moja wiara i przekonania nie mają tu nic do rzeczy, mogę nie wierzyć, ale sprawdzić. Na forum jest trochę osób z zaburzeniami osobowości, to by skorzystali. Toskoplazmozę to by musieli mieć od dziecka, poza tym przy infekcjach są fizyczne dolegliwości a nie tylko psychiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Majkel podziel się z ludźmi postępami, bo piszesz o nich na drugim forum, a tu ludzie nie mogą wyjść z nerwic i nie wiedzą, jak to szybko i fajnie działa :D

 

Jak będą zauważalne postępy i utrzymają się dłużej to na pewno się pochwalę i będę wszystkich zachęcał do tej terapii, póki co nie czuję się w pełni zdrów ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jetodik, weź przeczytaj jeszcze raz co napisałeś, nawet nie chce mi się na to odpisywać...

 

abra, doczytaj o toksoplazmozie, bo herezje prawisz straszliwe. Doczytaj też o tym, jak rozwija się mózg człowieka i kiedy zachodzi w nim 99% zmian, jak wygląda metabolizm kwasów tłuszczowych, a pewnie zrozumiesz, jak kluczowe znaczenie ma odżywianie się matki, a także dlaczego określone niedobory pokarmowe mogą utrzymywać się przez dziesięciolecia - a mimo wszystko reagować na odpowiednią suplementację. Ja prawdę mówiąc czuję się, jakbym miał się z czegoś tłumaczyć.

 

Poza tym nie bardzo rozumiem, skąd ta dyskusja. Jesteśmy na subforum ataków paniki, a Ty mnie pytasz jakie niedobory powodują jakie zaburzenia osobowości. Masz, skoro nie chciało Ci się wyszukać sam to zrobię - w temacie bipolar

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10232294

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21721919

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15960565

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, :D no co, tak jak języka, dziecko uczy się wchodzenia w relacje z innymi ludźmi i światem zewnętrznym.

 

geny tworzą predyspozycje w obrębie których dopiero kształcą się wzorce zachowań i tu może być w zależności od doświadczeń, bardzo różnie.

 

nie musi tak być, ale już nie pisz, że to wielce nieprawdopodobne, ok koniec offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, aha czyli jak czytam o toksoplazmozie, przynajmniej tej wrodzonej, że jest wodogłowie, możliwa ślepota, uszkodzenie wątroby, to to są herezje a nie żadne fizyczne objawy. A niedorozwój umysłowy to raczej nie do końca zmiana osobowości. W takim razie widać to wiedza tajemna i oddam głos komuś kto ma do niej dostęp.

 

Co do leczenia zaburzeń osobowości, przecież nie będę zakładać tematu na jeden post, możesz wrzucić tu. No i nie pytałam o chad, a o zaburzenia osobowości, przecież to kompletnie co innego, więc nie wiem po co mi wrzucasz te linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, no właśnie czemu miałbyś nie wrzucić odpowiednich supli do różnych typów zaburzeń osobowości? byłby bardzo pokrewny wątek.

 

ja i pewnie wiele osób pomimo sceptycyzmu od razu bym wypróbował, myślisz, że bym nie chciał witaminami w miesiąc tego zlikwidować?

 

-- 07 wrz 2013, 19:04 --

 

tomakin, a chociaż asertywność da się suplementami wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abraxas, no nie doczytałaś, pała z zadania domowego

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Crazy_Cat_Lady_Syndrome

 

i faktycznie, pomyliłem borderline z bipolar, tu są badania z borderline

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12505817

 

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23870722

 

asertywność w dużej mierze zależy od poziomu testosteronu, który z kolei można regulować odpowiednią suplementacją, ale najpierw warto zbadać jego poziom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomakin, fakt, patrzę na najpopularniejsze symptomy, a nie artykuły które trzeba wygrzebywać. Co nie zmienia faktu, że toksoplazmoza nie zmienia osobowości, a daje objawy psychiczne. Naprawdę jest różnica między przebiegiem zaburzenia osobowości a schizofrenią, adhd czy chadem i wystarczy ogólny wywiad by to wyłapać. Mam wrażenie że wkładasz wszystkie zaburzenia do jednego worka.

I znów: o borderline już wiem, że tam trzeba omega 3, a pytam o inne zaburzenia osobowości, np. zależna, unikająca, schizotypowa, antyspołeczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde, trochę to przypomina pytanie, jak leczyć blond włosy albo szerokie kości policzkowe :D

 

kto powiedział w ogóle, że te zaburzenia są faktycznie zaburzeniami, a nie po prostu cechami?

 

kto powiedział, że to w ogóle tak powinno się dzielić? może ktoś zwraca uwagę na nie te cechy co trzeba przy ocenie - i na przykład grubasa nazwałby osobą z zespołem powolnego biegania? może ta cała osobowość unikająca to po prostu objaw nasilonego lęku, tak jak powolne bieganie to objaw otyłości? u innej osoby taki sam lęk da inne objawy.

 

zadajesz niewłaściwe pytania, jeśli występuje zaburzenie - i faktycznie jest to zaburzenie - to trzeba je dokładnie określić, wykazać co jest zaburzone. Jeśli ktoś jest silnie aspołeczny, to jest jakaś tego przyczyna - podobnie jak jest jakaś przyczyna wolnego biegania. Nie ma suplementów na "wolne bieganie", tak jak nie ma suplementów na "aspołeczność", bo nie ma takiej choroby jak aspołeczność ani takiej choroby jak wolne bieganie. Podobnie jak kaszel też nie jest chorobą do wyleczenia, ale objawem czegoś głębszego. Jeśli ustali się przyczynę - o, wtedy można już coś pomyśleć. Ale do czasu ustalenia, leczenie "zaburzonej osobowiści" to jak leczenie "zespołu gwałtowego wydechu" (naukowa nazwa dla kaszlu), nie sprawdzając, czy to wynik zapalenia płuc, suchego powietrza, astmy czy może raka przełyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×