Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

cos mnie przefazowalo i nie moge zasnac, pewnie dlatego ze jutro mam na 6 wstac bo do pracy ide. Pewny nie jestem no ale co innego? Ja zaatakuje ta lamotrygine, jak mi pomoze to piwo wam postawie:), chociaz wiem ze niespecjalnie mi odpisujecie, ale i tak was lubie. No co, moze glutaminian sie burzy lamo go przyblokuje i bedzie gitara. Cholercia szkoda ze nie moge zasnac, teraz sie to troszke nakrecilo:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depresyjny, dołączam do pytania....bo moje wahania sięgaja zenitu...

 

moje zdanie jest takie:

1) lamotrygina nie wpływa na emocje (choć może przejściowo zaburzać funkcje poznawcze i powodować rozkojarzenie)

2) lamotrygina nie działa szybko - może wywołać poprawę stanu, ale pełna stabilizacja zajmie przynajmniej kilka miesięcy (to i tak lepiej od litu, którego skuteczność ocenia się po kilku latach)

 

przy bardzo silnych zmianach nastroju (zwłaszcza okołomaniakalnych czy psychotycznych) lepiej storpedować się depakine, po jakimś czasie dołożyć lamotryginę i odstawić depakine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja sie troszke zainteresowalem tym lekiem bo sam fakt ze zmniejsza glutaminian gdzies tam, (tylko nie wiem czy mam to rozumiec ze wyregoluwuje glutaminian?) to juz mnie nurtuje: Bo duzo glutaminianu podobno odpowiada za wstyd, a ja jak mnie nabuzuje dyskomfort wsrod ludzi to robie sie czerwony, wogole moze to uczucie ma cos zwiazek ze wstydem. Druga sprawa ze raz na depakinie jak bralem solo to przez 1 dzien widzialem swiat w bardzo kolorowych, pieknych barwach, percepcja sie wyostrzyla, to trwalo krotko ale skoro to zapamietalem znaczy ze bylo dobrze. Pozniej sie juz zamulilo, no ale dla tego 1 dnia warto bylo ja brac:) Zastanawiam sie czy ten lek nie pozwolil by mi sie dobrze czuc wsrod ludzi, bez tego cholernego dyskomforto/pobudzenio/wsydo/bolu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, dokładnie, 3,20 niezależnie od dawki, a jeśli jest problem z otrzymaniem tego zamiennika, to polecam zamówić na stronie doz.pl, a oni wysyłają lek to wybranej przez nas apteki. To samo zalecam odnośnie Sertraliny - Sertralina Krka to najtańszy odpowiednik, kosztuje 6zł z groszami za 100mg. (z natury nie lubię dawać zarabiać koncernom farmaceutycznym, więc zawsze biorę najtańsze odpowiedniki :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, nie słyszałam o tym, podobno niczym się nie różnią, równie dobrze w droższym, może nie oryginale też by mogłyby być jakieś toksyny. jakieś źródło masz tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niczym się nie różnią, brałem kilka generyków (lamictal, trogine itp.) i mają dokładnie ten sam skład

jedyny myk jest taki, że lekarz rodzinny raczej na pewno na wszelki wypadek przepisze lamotrix, w bo w tych ich tabelach tylko ten generyk jest wymieniony jako refundowany na ChAD (oczywiście refundacja dotyczy wszystkich marek, ale rodzinni pękają nad tym)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, nie słyszałam o tym, podobno niczym się nie różnią, równie dobrze w droższym, może nie oryginale też by mogłyby być jakieś toksyny. jakieś źródło masz tego?

 

Poprzedni lekarz udzielił mi takiej informacji. Widocznie albo się mylił, albo zależało mu wypisaniu konkretnego leku, bo miał

z tego jakieś profity.

 

-- 12 wrz 2013, 08:25 --

 

Czy zwiększanie dawki lamotryginy(biorę 100 mg razem z wenaflaksyną i tradozonem) ma w ogóle jakiś sens i może przynieść jakieś efekty?Na początku trochę ustabilizowała mi nastrój ale z powrotem wrócił chaos i silne wahania nastroju

 

Mnie lekarz zalecił docelowo 150mg lamotryginy do wenlafaksyny, którą obecnie biorę. Z tym, że ja nie mam wahań nastroju, a depresje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby lamitrin 25 mg po niespelna dwóch tyg przynosił poprawę? Bo odnoszę wrażenie że to jego zasługa, z drugiej strony to trochę dziwne, bo to krotko i mała dawka na razie, ale lekarz mi kazał zwiększyć dopiero za tydz. Pozdrawiam!

Ladywind- a to ciekawe, że ci dał lamitrin bez wachań nastroju. Może chodzi o impulsywność? Czy to też Ciebie nie dotyczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lamotrygina bywa stosowana jako dodatek do leków antydepresyjnych (nie jest to jakaś powszechna praktyka, ale zdarza się)

 

25mg lamotryginy w teorii jeszcze nie działa, leczenie zaczyna się od tej dawki, bo ze względu na ryzyko słynnej lamotryginowej wysypki trzeba ją zwiększać bardzo powoli - no ale jeśli nawet po tak małej porcji czujesz poprawę, to można się tylko ucieszyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny lek. Zero wahań nastroju. Lamotrygina pomogła mi przetrwać tą jesień całkiem dobrze. Dawniej zwyżki nastroju kończyły się mocnym zjazdem. Teraz to wszystko jest wyrównane. A spodziewam się, że np. za 2 miesiące jeszcze bardziej ten lek rozwinie skrzydła. Biorę 200mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×