Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

też coś na ten temat wiem, dlatego ''uzależniłam'' się od wchodzenia na ten dział, lubię czytać i dyskutować o lekach, przynajmniej mniej truję najbliższym którzy się na tym nie znają :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, jest spoko, nastrój ok, nie mam specjalnej anhedonii, odczuwam radość, dobrze się bawię i przy okazji nie mam żadnych lęków :) nie czuję też bardzo zmęczenia, jest tak normalnie

 

-- 27 sie 2013, 13:56 --

 

a u ciebie jak leci? jaką czujesz różnicę na 300 mg? mega dawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, o to fajnie, że nie masz lęków, ja bym się obawiała takiej dawki, bo jestem bardzo wrażliwa na noradrenalinę, która u mnie indukuje lęki, już przy 187,5 je miałam

ale za to z kolei jak mam mało NA to mnie muli, zmęczenie jest, teraz jest optymalnie, nie chcę znowu fajerwerków jak na wellu, wolę stabilizację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj opisałam Wam moje skutki uboczne przy 50mg Sertraliny. Jednak moj niepokoj i strach co do duzej dawki okazał sie nie bez przyczyny. Miałam spotkanie z moim psychiatrą i zakazał brania większej dawki.Leczenie bedzie oparte na 25mg. Skomentował ,ze mam bardzo czuły organizm i lepiej nie ryzykowac.

 

Przynajmniej bede mogła zjesc jak człowiek :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żegnam się z zestawem z mojego podpisu. Zostaje mała dawka sertry i lamotrygina, na razie mam dojść do 100 lamo a potem dopiero się okaże co dalej. Jestem obserwowany pod kątem ChAD. Neuroleptyka nie dostałem, pewnie dlatego, że manii jako takiej nie mam. Sam nie wiem, mało co rozumiem z dzisiejszej wizyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, miałem po tym zestawie górki. Dziś rano też byłem niezdrowo pobudzony i gotów na różne rzeczy, nie będę tu pisać szczegółów. Takie stany przeplatają się ze stanami depresyjnymi, w których występują myśli s. Właściwie tak odbijam się od jednej skrajności w drugą, nie ma żadnego stanu pomiędzy depresyjnym a tym, kiedy z radości z życia mam ochotę przebiec maraton. Póki co jestem pod obserwacją lekarza. Chyba nie mam aż takich stanów hipomanii, skoro nie dostałem neuroleptyka. Ufam mojemu lekarzowi, bo jest doświadczonym i uznanym specjalistą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma duży potencjał. Wczoraj wyłączyłem internet na cały dzień i miałem siłę, żeby nad sobą pracować. Nie było to żadne sztuczne pobudzenie, tylko jakaś wewnętrzna chęć na wyjście na zewnątrz, cieszenie się przyrodą, muzyką, relaksem. Żadne leki tak szybko nie zaczęły u mnie działać na depresję jak połączenie miansy z sertraliną. Na dodatek nadzwyczaj szybko odczułem, że i natrętne myśli zaczęły znikać. No i lęków zero. Również duża poprawa jak chodzi o derealizację. Ale cóż, widać za dobrze mi nie mogło być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, zwiększałem zgodnie z zaleceniami.

ladywind, może lekarz jest po prostu ostrożny, te skoki nastrojów nasiliły się dopiero w ostatnim czasie (alb wcześniej ich nie zauważałem i po prostu nazwałem to "lepszymi chwilami", nie wiem) i ciężko wywnioskować czy to typowy chad, dlatego w ciągu najbliższego miesiąca muszę się bacznie obserwować. Słyszałem też o czymś takim jak "spektrum chad", nie wiem czym to się różni od normalnego chad, nie wiem kompletnie nic na ten temat ;) Po prostu objawy mam chadowca, ale pewnie za miesiąc się dowiem trochę więcej. Tą diagnozą nie jestem załamany, choć się jej bałem i dosłownie (!) śniła mi się po nocach ;) Ale skoro mam się lepiej czuć to niech będzie i leczenie w stronę chad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, też wkręcałam sobie, że mam objawy chad, bo mi pasowało i jeden lekarz też mówił, że to takie stany maniakalne.

Ale obecny powiedział, że widocznie mam taki temperament, że cieszę się życiem tak szczerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to nie do końca jest takie wkręcane. Ja wręcz byłem przerażony na myśl, że mogę mieć chad. Ale przypominając sobie niektóre epizody od momentu zachorowania na depresję, pojawiają się typowo maniakalne/hipomaniakalne elementy, o których pisać nie będę, bo to są bardzo osobiste sprawy. W każdym razie to co robiłem, bardzo często było przeciwne mojej naturze, rujnowało moje życie osobiste itp.

ladywind, przypadek opisany na końcu artykułu pasuje do mnie jak najbardziej. Tyle że np. ta impulsywność tam opisana była u mnie bardziej skrajna. Nie chcę pisać o innych aspektach życia osobistego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina ma tą zaletę że jeśli nawet nie ma znaczącego klinicznie wpływu na DA to nie zwiększa poziomu prolaktyny.

Dziś kolejny dzień na 200 mg sertry,na noc biore pramolan 100mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×