Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Stwierdzam, że już mi nic nie jest, nie muszę brać leków (wtedy zmniejszam dawki rano), mam ochotę iść na podryw, wydać całą kasę na zakupy, dużo gadać, śmiać się, ale zawsze po paru godzinach taki stan kończy się myślami s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, pytam bo ja popełniłem całkiem niedawno błąd tzn. zwiększałem dawkę sertraliny, po każdym podniesieniu dawki na chwilę czułem się lepiej, można powiedzieć że wtedy miałem jakby honeymoon a po tym przychodziło poddenerwowanie akatyzja i kilka objawów lekkiego zespołu serotoninowego. Przy zwiększaniu dawki za każdym razem przechodzimy etap downregulacji receptorów i ja spróbowałem trochę z niewiedzy wejść na 200 mg sertry pewnie zrobiłem mocną downregulacje i ZS. Wtedy zrozumiałem że mając na poziomie chemii mózgu wszystko ok, bez endogennej przyczyny duże dawki ssri tylko mogą zaszkodzić.

 

Ale jak mi się wydaję warto dać po dupie receptorom przejść mocną downregulacje a później zejść do malej dawki jesli mówimy o nie endogennej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk, trochę się z Toba nie zgodzę , lekarz kazał mi z początku jechać na dużej dawce wenlafaksyny , miała homeymoon i te sprawy,później zdecydowalismy żeby zmiejszyc wenle z 225 na 150mg i po ok 1,5 miesiąca na zmmiejszonej dawce dostałam nawrotu i nie mam depresji endlgennej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladywind, nie miałaś trudnego dzieciństwa? masz w najbliższej rodzinie osoby podatne na stres?

No miałam trudne i znajdzie się w rodzinie taka osoba ale co to ma do rzeczy ? ;)

 

-- 24 sie 2013, 21:59 --

 

alez wy mieszacie te leki...czuje sie niedoswiadczona...

Ja tak tylko troszeczkę ,jestem zoltodziobem w tej kwestii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, zauważyłem przed chwilą, że w temacie California Rocket Fuel napisałeś 8 dni temu, że właśnie zacząłeś tego dnia sertralinę od 25mg, obecnie jesteś (w tak krótkim czasie) na 100mg - nie dziw się, że czujesz się do bani... z 25mg do 100mg i dopiero 8 dni, tu raczej nie ma prawa to działać. A już rozmyślasz nad wenlafaksyną. Żonglowanie kombinacjami różnych leków w krótkim czasie przynosi więcej szkody niż pożytku... niestety cierpliwość tylko może tu pomóc.

 

Ps. ja 6-ty dzień na swoim wellbutrinie czuje się totalnie do dupy... sam bym chciał, żeby już zaskoczyło bo czuje się roz.ebany na kawałki, ale kiedyś gdy człowiek dostawał swój pierwszy czy drugi w życiu lek to miał cierpliwość brać tygodniami ten jeden lek i czekać na poprawę, tylko teraz coś nam brakuje tej siły...żonglujemy kolejnymi combosami leków, zmieniamy je co chwila, narzekamy na brak efektów... karmimy się teoriami o receptorach, nakręcamy tym samym na kolejne testy, w praktyce wychodzi inaczej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk, ja też się interesuje całym tym biochemicznym mechanizmem oddziaływania leków, nieraz na długie godziny zagłębiam w najróżniejsze wywody - poniekąd to jakaś pasja zaciągnięta razem z rozpoczęciem kuracji lekami, lecz z drugiej strony chyba każdy zauważa pewną losowość w tymże działaniu, dużą indywidualność, tak jak każdy przypadek jest indywidualny. I choćbym się naczytał referatów i badań o danym leku, nie wiadomo jak nakręcając na jego określone i pożądane działanie, to jak lek ma zadziałać to zadziała, jak nie to nie. Często można się mocno zawieść, ale zdarza się też mile zaskoczyć ;)

 

-- 24 sie 2013, 22:43 --

 

ladywind, wiem, wiem... ja też ciągle szukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×