Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mam ochotę coś komuś zrobić.


Gość Auman

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin ale chcesz to zrobić z tego co mi wcześniej pisałeś

więc nn to nie jest

ale nn też masz inaczej się ono objawia masz nadmiar dopaminy

a z powodu tego że Cię ludzie nie akceptowali np w szkole brak serotoniny

co tylko bardziej nakręca układ dopaminergiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale chcesz to zrobić z tego co mi wcześniej pisałeś

więc nn to nie jest

ale nn też masz inaczej się ono objawia masz nadmiar dopaminy

a z powodu tego że Cię ludzie nie akceptowali np w szkole brak serotoniny

co tylko bardziej nakręca układ dopaminergiczny

Nie tyle chcę, co czuję że muszę. To się kłóci z moją moralnością, ale czuję że muszę to po prostu zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie chcesz czujesz się winny za te myśli?

zastanawiasz czy jesteś zły?

Nie podobają mi się te myśli, ale czuję że muszę je zrealizować. Czy jestem zły? Raczej nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby uznała Cię za niebezpiecznego niż żeby zlekceważyła Twoje 'odczucie, że musisz komuś coś zrobić'. Bo jeśli faktycznie to zrobisz to zniszczysz sobie życie i nie jest powiedziane, że cokolwiek Cię usprawiedliwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejmie rozsądną decyzję, dobierze pewnie lepiej leki, w tym coś doraźnego kiedy silniej Cie dopadają takie myśli, poradzi Ci co robić w sytuacji kiedy czujesz, że nie wytrzymasz i poddasz się tym myślom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, czemu szpital odpada? miałbyś z głowy, lekarze byliby wtedy odpowiedzialni za Twoje czyny, komfortowa sytuacja, przestałbyś się bać, że coś zrobisz

Sytuacja mi nie pozwala na pójście do szpitala. Rodzice nawet nie wiedzą o mojej psychozie, a jakbym poszedł do szpitala, to na pewno by się dowiedzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin20.04, a co jak się dowiedzą? czemu to ukrywasz? może by Ci pomogli? ktoś powinien Cię jakoś sprawdzać, w sensie czuwać nad sytuacją, jesteś chory a musisz sobie radzić ze wszystkim sam, ciężko tak

Bardzo by im się to nie spodobało. To odstępstwo od normy, a oni tego nie tolerują. Z resztą najprawdopodobniej uznali by że odwalam z nudów, a nie że jestem chory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakbyś dostał skierowanie do szpitala to by musieli ten fakt uznać, może jakiś lekarz przetłumaczyłby im, że potrzebujesz pomocy? to przykre, że jesteś z tym sam, może zapisz się do jakiejś grupy wsparcia?

Jakbym dostał skierowanie do szpitala, to po prostu by mi zabronili tam się udać. Doktor na pierwszej wizycie bardzo chciała zadzwonić do nich żeby ich poinformować o moim stanie zdrowia, ale nie podałem jej numeru, bo moje leczenie zakończyło by się od razu jak by się dowiedzieli o mojej chorobie. Z resztą już kiedyś taka sytuacja ze skierowaniem do szpitala była, z tego samego powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×