Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

, bezbronne wystawione na laskawe oko zbieracza.

bezbronne??? dobre .

jebuśkie tak schowane w kępach traw ,że na kolanach z lupą powiększającą i cierpliwością ( jakiej raczej żaden świr nie uświadczy w sobie ). w 2010 roku zjechałem rowerem okolo 250 kilometrów, przez około2 miesięcy ( POWAZNIE!) i były tylko 2 łaczkach , Razem 57 sztuk w sezonie( i tak jestem/ byłem zadowolony).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84 i reszta kompanii na SSRI + miansa: nie wiem jak u Was, ale u mnie na depresję póki co ten zestaw nie działa, mam ochotę tylko leżeć w łóżku cały dzień i nie wychodzić z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, dziekuje ze ktos chociaz troche odpowiedzial mi.

bralam 5 lat temu parokstetyne, dzialala ale przytylam. pozniej cital tez dzialal. pozniej nie musialam nic i znow powrot.

DZISIAJ JEST KATASRTROFAAA zaczelo mnie uciskac w glowie nic mnie nie cieszy dretwieja mi konczyny na wadze plus 4 kg i ciagle chce mi sie jesc czuje ze puchne lekarz napisal mi zebym nie brala i w pn przyszla do niego pewnie bedzie zmiana lekow

i wiecie co jest najgorsze??? że wydaje mi sie ze choruje na jakas powazna chorobe psychiczna ze mam schizofrenie ..................a przeciez por roku temu albo jeszcze pare miesiecy temu bylo wszystko ok nie musialam byc na lekach wszedzie mnie bylo pelno... no ale wtedy bylam szczesliwa jeszcze nie rozpadl sie moj zwiazek :((( mam uczucie ucisku w glowie i wrazenia jakbym miala zaraz zrobic cos glupiego krzyczec wiginac rece...nie wiem czy to normalne???czy to objaw schizofreniii ???? wiem ze w tamtym roku mialam cos podobnego gdy mialam nerwice tez cos wtedy sie stalo dziwnego i te wrazenie plus objawy somatyczne.......... pomozcie :(:(:(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, najbardziej pobudzające z SSRI działa fluoksetyna. Jak się nie powiedzie może spróbuj sertraline zastąpić właśnie fluo. Przez swoje dodatkowe dzialanie na 5ht2c dużo lepiej sprawdza się w połączeniu z mianseryna, lub mirtazapina.

Nadto jeśli nie masz energii może zrezygnuj z mianseryny na rzecz mirtazapiny. Jest mniej sedatywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W szwajcarii lsd leczą z powodzeniem choroby i zaburzenia psychiczne a samo lsd jest pozyskiwane

 

Chętnie zjadłbym kwacha z Tobą Kasiu . Może byśmy odkryli , co dzieje sie za Kurtyną naszych Teatrów i Kto pociąga za sznurki ;),,,tylko czy byśmy wytrzynmali Ciśnienie?,,,,MOCY Wszechświata i spadających Gwiadz :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzejmson a ile czasu bierzesz sertraline?

U mnie podobnie jak u Ciebie....całe dnie w łóżku lub przed tv, zero motywacji, niechęć do wysiłku fizycznego, anhedonia czuję się odcięty/wyłączony. Pojawiło się za to działanie przeciwlękowe.

 

-- 24 sie 2013, 20:17 --

 

Lęk społeczny wyraźnie się zmniejszył ale za to mam niechęć do kontaktów ze znajomymi, obcowanie z ludźmi czy rozmowa nie sprawia mi przyjemności i męczy, rozmawiam na siłę tak żeby tylko coś powiedzieć, w słowach nie ma żadnych emocji, no i mam mocno osłabiony afekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, krótko, dopiero około 2 tygodni, a miansę trochę dłużej. Liczę na ten lek, bo chciałbym od października wrócić do studiowania. U mnie też anhedonia, ale jest działanie przeciwlękowe. Jak ten mix okaże się klapą, to wrócę do wenli, wysokiej dawki. Bo innych pomysłów nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżejmson, fluoksetyna też działa przeciwlekowo. Z tą różnicą że w pierwszym okresie może je bardziej nasilac. A czemu zrezygnowales z wenli? Jest bardo dobra na lęk uogolniony.

 

-- 24 sie 2013, 20:25 --

 

Po prostu musisz dopasować sssri/snri. Gdyby mianseryna działała na ciebie przeciwlekowo to wtedy coś aktywizujacego. Jeśli miansa nie ma tych właściwości, to może escitalopram? W każdym razie połączenie SSRI+miana/mirta jest chyba najlepsze z możliwych. Nic skuteczniejszego na depresję chyba nie wymyślili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z wenli, bo nie działała u mnie na ZOK i bardzo marnie na lęki. Póki co 2 tygodnie to za mało, żeby poczuć pełny przeciwlękowy potencjał sertry. Za 2-3 tyg powinno być lepiej. No i za jakiś czas pewnie wskoczę na 150mg. Poza tym ze względu na moje ostre wahania nastrojów, które mam na każdym leku, planuję dołożyć też lamo. Chciałbym, żeby zestaw sertra-miansa-lamo wypalił. Jesień coraz bliżej, a to u mnie krytyczny okres depresji, dlatego chciałbym przed jej początkiem mieć ustawione leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk, tak, ale musiałem zrezygnować z powodu tycia na mianserynie. Teraz mam głównie problem z lekami więc nie zależy mi na działaniu aktywizujacym.

 

-- 24 sie 2013, 20:44 --

 

Dżejmson, trzymam kciuki. Faktycznie dwa tygodnie to za mało, zwłaszcza jak masz również zok. Ale na depresję to połączenie powinno już powoli zaczynać działać.

Nie tyjesz na mianserynie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tiktalk, nic mi nie wiadomo, by była to depresja endogenna.

 

elfrid, zestaw sertra i miansa biorę nawet niecałe 2 tygodnie, więc nie ma co mówić na razie o jakimś konkretnym działaniu. Poza tym martwią mnie pojawiające się co jakiś czas stany kilkugodzinnej coś jakby hipomanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×