Skocz do zawartości
Nerwica.com

W co wierzycie?


hasacz

Rekomendowane odpowiedzi

1234qwerty

 

Ponieważ wciąż szukają dowodów na nieistnienie Boga..Jeżeli szukają dowodów na nieistnienie Czegoś w co niby nie wierzą to czego szukają i co chcą nam udowodnić?

 

-- 24 sie 2013, 01:08 --

 

1234qwerty

 

Czy widzisz , gdzieś tutaj zdanie o Jezusie? Po prostu dziwny przykład podany i może bolec ludzi wierzących..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, są takie dowody? :mhm:

 

-- 24 sie 2013, 01:10 --

 

hania33,

Czy widzisz , gdzieś tutaj zdanie o Jezusie? Po prostu dziwny przykład podany i może bolec ludzi wierzących..

No ja napisałem zdanie o Jezusie, a wcześniej go zacytowałem. Dlaczego cytowanie Jezusa miałoby kogoś zaboleć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, kwestia słów. Równie dobrze można: próbują dowieść sprzeczności tezy świadczącej o istnieniu istot nadprzyrodzonych. Można dowieść że światło jest włączone, ale też można dowodzić, że nie jest wyłączone. Jak ja nie lubię tej całej logicznej argumentacji. Logika ma swoje miejsce, ale też ma ograniczenia. Mnie doprowadziła do rozsypki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1234qwerty

 

Nie ma...dowodów na to , ze Bóg nie istnieje, lecz istnienie Boga jest w ludzkich sercach, tak , jak i w moim..

 

Idźcie i głoście ewangelię

 

:)

 

Nie bardziej ten uśmiech na końcu....

 

-- 24 sie 2013, 01:19 --

 

1234qwerty

 

Ja nie ufam kapłanom , ponieważ nieraz się nadzielam , lecz w Boga wierze.

 

-- 24 sie 2013, 01:21 --

 

monk.2000

 

Nie tylko Ciebie doprowadziła do rozsypki.Lecz , jeżeli już jest taki temat o czym tutaj pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1234qwerty, w buddyzmie zen rozwiązuje się tzw. koany. Są to zagadki mające doprowadzić logiczny umysł do sprzeczności i pomóc człowiekowi osiągnąć jasność patrzenia, która jest niemożliwa gdy umysł mieli jak tłoki Diesla.

 

Myśląc tylko logicznie zaniedbujesz drugą połowę mózgu odpowiedzialną za intuicję, emocje, wrażliwość. Mistrzem logiki jest komputer, a mimo to kiepski z niego przyjaciel, czasem większy z kota albo psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi bóg dawał jakieś specjalne bonusy to nadal bym w niego nie wierzył, a wiedziałbym po prostu, że jest. Poza tym to chyba nie wierzę w nic, bo nie będę wierzył w coś o czym wiem, że dzieje się w taki a nie inny sposób. To trochę puste, bo mocna wiara (bez znaczenia w co) to najpotężniejsza broń w rękach człowieka. Coraz bardziej posuwam się w kierunku ignostycyzmu w kwestiach istnienia/nie istnienia boga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałbym napisać że wierzę w siebie, ale to nieprawda to chyba nie wierze w nic, może poza tym że wierze że jestem skazany na życie w beznadziei.

 

-- 24 sie 2013, 09:23 --

 

chciałbym napisać że wierzę w siebie, ale to nieprawda to chyba nie wierze w nic, może poza tym że wierze że jestem skazany na życie w beznadziei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monk.2000,

w buddyzmie zen rozwiązuje się tzw. koany. Są to zagadki mające doprowadzić logiczny umysł do sprzeczności i pomóc człowiekowi osiągnąć jasność patrzenia, która jest niemożliwa gdy umysł mieli jak tłoki Diesla.

Nie interesowałem się nigdy buddyzmem, ale sprawdziłem na wikipedii co to są koany.

Może autor tej notki wybrał jakieś słabe przykłady, ale szczerze mówiąc nie widzę w odpowiedziach na te pytania żadnej sprzeczności.

 

Ale mogę swoje odpowiedzi zamieścić na forum.

Jak wygląda twoja twarz przed narodzeniem twoich rodziców?

Nie wygląda. Nie było moich rodziców przed ich narodzeniem, a co dopiero mnie.

Mnich podszedł do Zhaozhou i poprosił: "Właśnie wstąpiłem do klasztoru. Proszę poucz mnie".

Zhaozhou spytał: "Czy zjadłeś już posiłek?"

Mnich odpowiedział: "Tak, zjadłem".

Zhaozhou rzekł: "Umyj miskę".

Pewnie ma to jakieś drugie dno, którego nie widzę. Jak dla mnie to pouczająca historia o tym, żeby myć naczynia po jedzeniu :P Nie widzę tutaj nawet pytania, więc na nie nie odpowiem, ale zapewne to jest metafora czegoś i pytanie też powinienem zgadnąć.

Jaki jest dźwięk jednej klaszczącej dłoni?

Wiem jaki jest jej dźwięk, bo potrafię klasnąć tylko jedną dłonią, o ile to można nazywać klaskaniem ;P

A jeśli chodzi o sytuacjie w której jedna dłoń klaszcze o drugą, to dźwięk pierwszej jest taki sam jak tej drugiej i na odwrót.

Wyobraź sobie pokój. Okno w pokoju jest otwarte. I wyobraź sobie byka za oknem. Byk przechodzi przez okno. Przeszedł cały poza ogonem. Dlaczego ogon nie przeszedł?

Może dlatego, że byk stoi z zadem przy oknie i ogon wystaje? :)

 

Pewnie znasz jakieś lepsze.

 

 

 

Myśląc tylko logicznie zaniedbujesz drugą połowę mózgu odpowiedzialną za intuicję, emocje, wrażliwość. Mistrzem logiki jest komputer, a mimo to kiepski z niego przyjaciel, czasem większy z kota albo psa.

Myślenie w sensie konstruowania sobie jakiś zdań w myślach i takiego mówienia w głowie odbywa się właśnie na płaszczyźnie logicznej, bo zdania się składa tak, żeby się "trzymały kupy".

To, że odczuwamy emocje i mamy swoją wrażliwość w żaden sposób nie kłóci się z logiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusje katolików z ateistami zawsze się kończą tak samo jednak :mrgreen:

Katolicyzm - Wdeptujesz w gówno, bo jesteś grzeszny

Islam - Jeśli wdepnie się w gówno to jest to wola Allacha

Hedonizm - Jeśli wdepniesz w gówno - raduj się

Judaizm - Dlaczego w to gówno wdeptujemy właśnie my?

Ateizm - Nie ma w co wdepnąć

Agnostycyzm - Może jest w co wdepnąć, a może nie

 

Należę do ostatniej grupy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×