Skocz do zawartości
Nerwica.com

MIRTAZAPINA (Auromirta ORO, Mirtagen, Mirtor, Mirzaten, Remirta ORO)


yoan22

Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

169 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy mirtazapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      122
    • Nie
      37
    • Zaszkodziła
      31


Rekomendowane odpowiedzi

miko84, teraz jestem na seronilu i od wczoraj biorę na sen 10 mitrazapiny, ale już dziś czuję ogromny apetyt, którego nie mogę pochamować. Cały czas w głowie jedna myśl-co by tu zjeść. Co z tego że śpię po niej jak psychicznie pod tym względem jest kiepsko. I tak już jestem otyły, chodzi też o to że jak tyję to strasznie źle się czuję. Jak zacząłem brać 10mg seronilu, apetyt zmalał co mnie bardzo cieszyło, ale tylko dorzuciłem to gówno to apetyt wzrósł, a co będzie jak pobiorę to trochę czasu. Na początku brałem właśnie seronil ale z mianseryną. Pomóc pomogło tylko tak jak wyżej nadmieniłem. Po jakichś 8 miesiącach brania seronil przestał działać a od mianseryny pojawiło się 30kg do przodu. . Setralinę brałem miesiąc czasu( po tym czasie można już okreśłić czy lek pomaga) jedyne co na niej czułem to ogromne pobudzenie a lęki jak były tak były. Po wenaflaksynie czułem się fatalnie (lek nie dla mnie) po paroksytynie z kolei czułem się też nie dobrze. Wywnioskowałem przez ten okres brania tych leków że najlepszym rozwiązaniem jest dla mnie coś na pobudzenie(fluoksytyna zadziałała na mnie dobrze za 1 razem, za drugim liczę że zadziała też dobrze), i na wieczór coś co mnie wyciszy będzie współgrało z seronilem, ale nie będe AŻ tak po tym tył. Brałem też ponad rok TRITICCO, działał dobrze ale zacząłem mieć ogromne problemy z koncentracją i myśleniem. Postanowiłem brać hydroksyzynę (która też wzmaga apetyt ale nie aż tak) i było dobrze do czasu radioterapii którą miałem miesiąc temu....I od cała moja historia

 

A ja jestem w szoku. Mam prawie całe opakowanie mirtazapiny, której mija termin ważności. Wziąłem wczoraj 15mg zamiast mianseryny i nie czuje dzisiaj nadmiernego apetytu. A taki wilczy głód pojawia się już na 10mg mianseryny. Poza tym mianseryna bardziej otumania.

 

miko czy z SSRI do połączeń z mianseryną, mirtazapiną nie jest najlepsza fluoksetyna? Kiedyś chyba coś czytałem na ten temat, ale nie pamiętam dlaczego. Moim zdaniem ma najmniej skutków ubocznych i dobrze motywuje. Może spróbuj połączenia fluoksetyna+mianseryna. To podobno klasyka. Inna świetne połączenie to fluoksetyna z olanzapiną. Na Zachodzie jest już lek zawierający te dwie substancje czynne.

Mi coś sertralina nie leży bo jest strasznie lękotwórcza. Nabieram przekonania, że dla mnie będzie lepsze połączenie mirtazapiny z fluoksetyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączyłem początkowo miałem takie zalecenia, ale jakoś nie wspominam tamtych czasów dobrze :P Mam nasilenie lęków i niestety zwiększenie anhedonii podobne do tego jak na samym SSRI :? . Nie wiem czemu tym razem mirta nie zadziałała tak jak w zimie, czyżby to się potwierdzało, że kolejne podejścia do tego samego leku są gorsze?

 

-- 23 sie 2013, 18:26 --

 

Aha, czytałem na zagranicznych forach o paru osobach które zwiększyły dawki mirtazapiny bo na mniejszych miały zwiększenie apetytu i na tych wyższych dawkach tego nie było. Mirta chyba mocniej działa na noradrenalinę, albo to że słabiej działa na H1 robi swoje w kwestii apetytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu tym razem mirta nie zadziałała tak jak w zimie, czyżby to się potwierdzało, że kolejne podejścia do tego samego leku są gorsze?.

 

na stronie crazy meds piszą, że niestety efekt poop-out często się pojawia przy zażywaniu mirtazapiny, częściej niż w przypadku SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hania33, wcześniej bralam ze 2 mmiesiące i ostatnio też ok 2 miesięcy będzie ,ale teraz już nie działa jak wcześniej z resztą wenla też .

 

-- 23 sie 2013, 19:57 --

 

barsinister, to się tyczy raczej wszystkich leków ,które po jakimś czasie tracą swoje działanie bo się uodparniamy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko 84 lekiem który łączy w sobie silną inhibicje serotoniny i antagonizm 5HT 2a,c jest klomipramina.Po co brać dwa leki jak można jeden który spełnia te same warunki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×