Skocz do zawartości
Nerwica.com

Publikacja wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi


Gość Loris

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przez przypadek w prasie natknąłem się o informacje nt otwarcia nowego udziału zespołu lecznictwa psychiatrycznego.

Otwarcie odbyło się z tzw. wielką pompą (ksiądz, były wojewoda, kierownik zakładu itp, pokazane są na nich zdjęcia (sylwetki) osób pacjentów. Wg mnie jest to trochę niesmaczne i nieetyczne publikowanie wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi w tym za zgodą pomysłodawców całego przedsięwzięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano jest. Zwłaszcza obecność księdza, ale nie będę pisał więcej żeby nie obrażać uczuć innych, (już chyba i tak wiadomo, że stoję w pierwszym szeregu ateistów i po stronie ciemności)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przez przypadek w prasie natknąłem się o informacje nt otwarcia nowego udziału zespołu lecznictwa psychiatrycznego.

Otwarcie odbyło się z tzw. wielką pompą (ksiądz, były wojewoda, kierownik zakładu itp, pokazane są na nich zdjęcia (sylwetki) osób pacjentów. Wg mnie jest to trochę niesmaczne i nieetyczne publikowanie wizerunku osób z zaburzeniami psychicznymi w tym za zgodą pomysłodawców całego przedsięwzięcia.

 

To jest niezgodne z prawem .Twój wizerunek ,Twoja własność,potrzebna jest Twoja zgoda.

Zakładając ,że jej nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa jest też wypowiedź jednej z osób: "Nowa idea psychiatrii polega na odchodzeniu od izolacji na rzecz integracji z pacjentem" żyjemy od 13 lat w XXI wieku niedługo ludzie będą się osiedlać na Marsie a tu nowa idea powstała nie będzie izolacji (zamykania w szpitalach) tylko oddział dzienny łaskawcy :lol: .

 

-- Pt sie 23, 2013 1:59 pm --

 

http://www.miechow.pl/newses/news/_Dzienna_opieka_psychiatryczna_czynna_w_miechowskim_szpitalu/id=630

http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-miechowski/1281019-beda-mieli-dzienna-terapie-psychiatryczna.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykończony, Stygmatyzacja porostu Homofobia – "silna niechęć, nieufność, nienawiść, wrogość lub dyskryminacja" definiowane także jako "irracjonalny strach, awersja lub dyskryminacja" niechęć lub lęk (niekoniecznie homoseksualizmu) do odmienności ogólnie być może określenie nie całkiem trafione w tym przypadku.

 

Ja np spotkałem się z czymś takim w pracy nikt nawet nie wiedział iż jestem pacjentem i miałem gorszy dzień z określeniem przełożonego typu: "czy ty jesteś upośledzony? "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np spotkałem się z czymś w pracy jak nikt nie wiedział iż jestem pacjentem i miałem gorszy dzień z określeniem przełożonego typu: "czy ty jesteś upośledzony? "
face palm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo żyjemy w czasach przemiany ustrojowej itp są dwie grypy ludzi młodsi i starsi podejście się zmienia ale żeby odkręcić tą śrubę potrzeba zmiany pokoleń. Pracując w jednym z hipermarketów jako merchandiser spotkałem się z podejściem kadry zarządzającej rzucającej obraźliwymi stwierdzeniami wobec obcych ludzi "ten pedał" itp myślę że bycie wariatem byłoby świetnym pretekstem do kolejnych ataków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×