Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o setaloft to ja nie mam zbyt dobrych doswiadczen. w sumie bralam go 3 miesiace, czulam sie po nim fatalnie, ciagle mdlosci (schudlam 8 kilo), drzenia rak, do tego zrobilam sie agresywna i nerwowa, a pozytywnego dzialania leku sie nie doczekalam. teraz powoli go odstawiam i zmieniam na coaxil. ogolnie mnie setaloft zupelnie nie pomogl ale na kazdego dziala ci innego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore setaloft juz 3 dzien, na razie po pol tabletki.skutki uboczne sa znosne, w dzien czuje sie w miare dobrze, w nocy tylko niedobrze mi troche i nie moge wcale zasnac a jak juz mi sie uda, to mam jakies koszmary.a rano ciezko wstac z lozka.apetyt mam normalnie, bez zmian, tylko jak zjem cos to wtedy pozniej mi niedobrze.mam nadzieje ze to szybko minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Biorę zoloft od 2 tygodni i szczerze mówiąc czuję się coraz gorzej. Wcześniej brałem seroxat i też nie pomagał. Mogę wręcz powiedzieć, że po odstawieniu seroxatu czułem się lepiej. Nie wiem co mam myśleć. Wydaje mi się, że na mnie leki działają odwrotnie jak powinny. Czy mam jeszcze poczekać? Co robić? Mam fobie społeczną i jest mi naprawde ciężko. Każdy bezpośredni kontakt z innym człowiekiem to dla mnie tragedia. Leczę się od pół roku na początku brałem rispolept(neuroleptyk) i pomagał zajebiście ale tylko przez pierwsze 3 tygodnie przy tym kolosalne objawy uboczne(senność, otępienie).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, od dosc dawna biore asentre w sporych dawkach i niestety konczy mi sie ostatnie opakowanie, przeprowadzilam sie to Pnia niedawno i nie wiem, gdzie moge szukac niedrogiej asentry, dodam tylko ze w moim rodzinnymm miescie udalo mi sie znalesc apteke w ktorej jedno opak. kosztowalo 5zl...

Czy mozecie mi poradzic gdzie moglaby znalesc a. w podobnej cenie?

Bede bardzo wdzieczna ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, Jola nie odpowiem Ci na to pytanie, ale powiem Ci co się stało u mnie, tak jak ty biorę jedną rano, teraz mija 3 tydzień, w trakcie 2 tygodnia poszłam na jedno piwo, nie było żadnych skutków ubocznych więc zachęcona kolejnego dnia wypiłam już 3. przyszedł weekend a ja zachowałam się tak jakbym zapomniała o tym, że biorę psychotropy... wypiłam 5 piw

tak jak psychiatra mnie ostrzegała kac był okrutny, ale zgoniłam to na ilość alkoholu a nie fakt zażywania asentry. w perspektywie pojawiła sie kolejna impreza na której wypiłam 6 piw (impreza trwała cała noc) i jak się domyślasz skończyło się to tragicznie :(

następny dzień był pełen ataków lęku, histerii, miałam wrażenie, że przygniótł mnie sufit, co chwilę dzwoniłam do kolejnych znajomych i ryczałam im w słuchawkę (zaczęłam się dopytywać o byłego, co tylko pogorszyło sprawę bo okazało sie że znalazł sobie nową pannę..)

stan depresyjno-lękowy minął dopiero po 2 dniach, tak bardzo osłabiłam działanie leku..

tak więc, ja nie polecam picia, ja na pewno już nic nie wypiję dopóki nie skończę leczenia

zdaję sobie sprawę, że pytasz się o 1 piwo, ale ja tez zaczęłam od jednego a potem momentalnie przestałam nad tym panować :/

 

ehh pewnie zaraz posypią się na mnie gromy (wiem jestem idiotką, ale już mnie wszyscy, którzy o tym wiedzieli, zdążyli opierdzielić więc proszę o wyrozumiałość)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz posypią się na mnie gromy

 

no co ty? ja też spożywam i też nie sa to małe ilości. Wiem, że na drugi dzień moga pojawić się lęki, ale jakoś od czasu do czasu trzeba gdzies wyjśc i się czegoś napić. Przecież nie trzeba się zaraz upijać.

A na drugi dzień, jak jest źle, biore xanax i witaminki. Jakoś żyję.

W kazdym razie nikogo nie namawiam do picia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Do tej pory nie udzielałam się na forum ale chętnie Was podczytywałam :smile:

Od czerwca zażywam Asertin i w zasadzie do listopada było bardzi dobrze- dużo energii do działania i ogólnie dobre samopoczucie ale od kilki tygodni jest coraz gorzej - głownie brak energii, ciągłe zmęczenie, apatia. Nie wiem dlaczego mi się pogarsza - byłam u mojej lekarki i poroponowała zwiększenie dawki do 1,5 tabletki. Boje chce kiedys odstawic te leki. Nie wiem co robić ... :( Mam pytanie- czy zmniejszona ilość światła moze osłabiac działanie leku? w słoneczne dni które zdarzaja sie tak rzadko czuje sie lepiej.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak światła nie ma wpływu na działanie leków ale prawdą jest że pora jesienno-zimowa charakteryzująca się zmniejszoną ilością światła słonecznego niekorzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne. Stąd tez pojawiają się niekiedy objawy depresji sezonowej. W takiej sytuacji lekarze mogą zaproponować zwiększenie dawki leku przeciwdepresyjnego tak jak to było w Twoim przypadku. Jest jeszcze inna terapia alternatywna ale z tego co się orientuję to dostępna w prywatnych gabinetach psychiatrycznych mianowicie: naświetlanie specjalnymi lampami, tak zwana ''terapia światłem''. Ponoć jest to bardzo skuteczna metoda. Ale wybór oczywiście należy do Ciebie:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore zoloft 4 lata na lekach juz musze byc zawsze ,kazde odstawienie grozi natychmiastowym atakiem somatycznych objawów.na poczatku byłam jak na cudownym haju,niestety teraz juz tak nie działa .od czasu do czasu mam obnizenie nastroju ale nie ma leku.nie podnisłam dawki 50 mg .ale powinnam jeszcze beac neurotop ale nie biore bo jest ciezki na watrobe i nerki i uzaleznia ,pieprze go .jesli chodzi o zoloft po 4 latach nie ma zadnych problemów z waga nie tyje nie mam cholesterolu za wysokiego watroba cacy nereczki tez ogólnie jest o.ok tylko ze nie jstem do końca stabilna .trzeba tez uwazac z dawka co by nie była za duza bo wywołuje agresje ja pobiłam babe w sklepie bo mi sprzedała chorego piesia on zdechł tak jej dopi... ze mi wlepili grzywne ale nie załuje .alkohol tylko niskoprocentowy moze byc tak ze bedziesz dobrze tolereowac a czasem zle zalezy ja pije srednio 4 razy na rok ale sie nawale i ma dośc na 3 mies.lampka wina do obiadu czasem.wiem ze na niektórych ten lek nie działa bo on jest zasadniczo antylękowy .polecm ksiazki o depresji pomagaja zrozumiec temat a wogóle to trzba miec dystans no raz jest lepiej raz gorzej .pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzięłam ten lek dwa razy po ćwiartce i po drugim przyjęciu wylądowałam w szpitalu pod kroplówką. Źle na mnie podziałał. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Do tej pory jak brałam inne leki uspokajające czy przeciwbólowe to nie miałam aż takich reakcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

ja biorę 1/2 asentry rano. Ogólnie biorę od sierpnia.

Generalnie jest lepiej ale sa dni kiedy mam ochote ratowac sie afobamem.

Zauważyłem ze u mnie stres objawia sie napiętymi mięśniami brzucha i później zaczynam sie źle czuć.

Rano jest mi najlepiej jak wstanę a od około 16 do wieczora, czuję ta cała nerwice w okolicach brzucha czasem ciężko mi sie oddycha.

Wydaje mi sie ze tak juz byc musi, muszę sie do tego przyzwyczaić i żyć z tym:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Asentrę prawie 5 miesięcy.Z początku miałam silne lęki,nie mogłam wstać z łóżka.Codziennie miszył mi dałam ataki.Niedawno lekarz zwiększył mi dawkę Asentry.Bioę dwie dziennie.Dobrze się czuje.Teraz chciałabym brac tańszy lek. Troche jestem senna po tym leku.A wy? pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy asentrę mogę sama odstawić, czy powinnam skonsultować się z psychiatrą? kończę we wtorek drugie opakowanie, jest ze mną dobrze, jak nie bardzo dobrze (ok, przydałoby mi się trochę pokory...) i tak się zastanawiam czy jest sens dalej ją brać.. tym bardziej ze wyjeżdżam na 4 dni w góry i wiadomo co się tam będzie działo... a jak już się przekonałam, kac po asentrze jest okrutny

 

jaka jest wasza opinia? i jakie były wasze reakcje po odstawieniu?

jak już pisałam, wcześniej, ja nie mam żadnych skutków ubocznych, lęki i paranoje minęły, czuję się tak jakbym wyszła z tego (rozstanie z facetem). boję się, że to może wrócić po odstawieniu albo pierwsze dni bez będą straszne..

 

pomóżcie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej camelia

Radzę ci żebys sama nie odstawiała Asentry.Skonsultuj się z lekarzem.Lek trzeba odstawiać pamału zmniejszając dawka.Nadal biore asentre ni wiem czy sĄ OBJAWY ODSTAWIENNE.Jak dlugo bierzesz asentrę? Zawsze jest ryzyko że po ostawieniu po jakimś czasie objawy mogą powrócić.Nie martw się i spytaj psychiatry.

:P:P Iwona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zaryzykowałem i od 4 dni nie biorę Asentry.

Nie widzę jak na razie żadnych skutków ubocznych odstawienia asentry.

Wydaje mi sie że nawet lepiej sie czuje, nie mam stanów lekowych:)

wczesniej jak sie rano budziłem serce waliło jak oszalałe, od czasu odstawienia wszystko jest w normie.

Czy to normalne??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×