Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Hah :D ja nie mam z tyłu szyi :P za to tego węzła po lewej mam dużego i na końcu jakby z taką kropką czyli O. ale to chyba nie pakiet?? . W ogóle przed uszami mam taka gule skaczącą ,ale nie wiem czy to nie jest jakiś problem ze stawem skroniowym, bo jak otwieram szczęke to znika to coś..W ogóle czy na usg węzłów chłonnych nie powinno się widzieć czy węzeł jest zwłókniały czy nie? chyba gdyby były te moje zwłókniały, to wiedziałabym już o tym ? a nie szukanie dziury w całym..

Ja uwielbiam rozmawiać na tematy medyczne :D to jest moje hobby hah :D.

Na brak apetytu czasem cierpię, ale wtedy gdy się stresuję, czuję że w żołądku mam "żaby" z bezsennością jest tak samo..

Ja po prostu uwielbiam to forum ! :D Kocham Was wszystkich wariaty hah . ;D

Miro , a jakiej wielkości są Twoje węzły ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odkad nerwica powrocila to z jedzeniem jest ciezko...wieczorem potrafie cos nadrobic nieduzo ze tak zjem na luzie no i z bezsennoscia jest tak ze wczorajszej nocy zasnelam kolo 5 rano a to dlatego ze do godziny 3 nie moglam spac a zaraz po 3obudzila sie moja corka i zachcialo sie jej wariowac po lozku zamiast spac takze 2 godzinki z glowy a potem to juz switalo i w rezultacie przespalam 3 godzinki dzis licze ze bedzie lepiej...a co do wezlow to cos pod zuchwa czuje ale to jest male i ruchliwe no i mam tam zeba do leczenia i rosna mi jeszcze 8 takze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Duże są, po Relanium maleją, po tej rozmowie też jakby mniejsze. Ale nie licząc ślinianki która jest spora, reszta gdzieś max jak opuszek palca wskazującego, pewnie w osi krótkiej nie przekroczyły by centymetra. musisz zwrócić uwagę że jak macasz węzeł będzie większy niż w rzeczywistości ponieważ pod palcem czujesz także torebkę, skórę, i takie tam pierdoły ;)

 

-- 16 sie 2013, 00:52 --

 

Carols, ja mam tę gulę po jednej stronie, węzeł, dość twardy czyli stary.

 

-- 16 sie 2013, 00:56 --

 

Kn24, Tak, onkologiczny węzeł był by zrośnięty ze skórą, i jako pakiet byłby wielkości śliwki, czyli wystawał by jak diabli. Macie tu jaśnie państwo terminalnie chorzy węzeł ONKOLOGICZNY...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie nie maleją i są dość duże faktycznie, bo jak coś ma długośc 1,7 no to coś tam w tym musi być :D. Ja nadal nie jestem pewna,czy to ta ślinianka co wyczuwam , bo zdjęcie tego nie obrazuje, ale skoro też masz to na wysokości tętnicy tylko troszkę bardziej w bok, to chyba mamy to samo :D. A czujesz bardziej prawą niż lewą, albo odwrotnie? bo po prawej to czuję mega, mega, a po lewej na upartego się doszukam gdzieś czegoś podobnego :P.

Ostatnio nie mam problemów ze snem, bo już jestem taka zmęczona po całym dniu, że jak się walnę to w moment śpię, ale niekiedy w nocy się budzę ze strachem, czy aby na pewno się nie spociłam ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Zmień ręce przy szukaniu - podstawowa sprawa, tam czujemy gdzie mamy palec wskazujący, po lewej mój nowotwór jest większy, te trzy skaczące z kropką ;)

 

-- 16 sie 2013, 01:04 --

 

no to faktycznie golym okiem to widac ...

 

No, trochę widać, nie ulega wątpliwości... Ci z forum ziarnicy chyba by nas zjedli żywcem, oni tam cieszą się z każdego dnia, walczą, a my umieramy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezuniu.. to faktycznie to widać nieźle, myślałam że może u niektórych nie widać.

No właśnie też zauważyłam ,że jak macam się prawą ręką to jakoś wszystko inaczej czuję niż lewą..

W ogóle zaczęłam łykać leki na alergię, łykam od 10 dni ,myślicie ze węzły powinny już schodzić gdyby to była sprawka alergii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to faktycznie golym okiem to widac ...

 

No, trochę widać, nie ulega wątpliwości... Ci z forum ziarnicy chyba by nas zjedli żywcem, oni tam cieszą się z każdego dnia, walczą, a my umieramy :(

 

A zlot? My tu wszyscy z tego działu powinniśmy zrobić zlot w jakiejś klinice psychiatrycznej, taki kilkutygodniowy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah jakbyśmy się spotkali to nie wiem, z radości wszystkich bym Was OBMACAŁA jak 150 !!:D:D

Miro ,znawco :D powiedz mi jeszcze, uspokój mą duszę :D czy wątroba wielkości 13cm może być? bo niby chirurg który wykonywał mi USG powiedział, że jest to odpowiednia wielkość, ale gdzieś w necie wyczytałam do 12cm koniec i kropka :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Też mam alergię, z resztą mógłbym podpiąć pod chłoniaka ponieważ czasem jak coś zjem to tak mnie koorewsko ręce swędzą, nawet puchną. Niestety mam tak z 10 lat i nie byłem z tym u lekarza. Ja nowotwory itp. leczę w domu, nie wiem jak będę leczył teraz jak odstawię benzo, ale jakoś to będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak czy siak w gronie zawsze razniej wiec nawet w jakiejs szpitalu byloby ciekawie, ja chcialam jechac ale troszke za daleko no i 2 maluchow mam z czego jedno ma 7 miesiecy i ciezko by bylo ale za rok pojechalabym razem z Wami najlepiej :) tak w ogóle to jestem Kaśka ;) i mam 27 lat a Wy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze mam siłę latać po lekarzach.. ostatnio zrobiłam sporo badań , w sumie po poniedziałkowej gastroskopii, pozostanie mi już chyba tylko kolonoskopia do wykonania , ale póki co nie planuję :D . Mam nadzieje ,że nie odnowi mi się faza na szpiczaka mnogiego ,bo wtedy znowu jakiś rezonansik :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Zależy co jadłaś, jeden dzień wątroba ma 10cm, w inny 16 i więcej. Nie wiem czy wiesz ale po obiedzie wątroba zostaje często uszkodzona, po czym regeneruje się już na następny dzień.

 

-- 16 sie 2013, 01:12 --

 

mirek 34 lata, jestem Hipochondrykiem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie jadłam nic w tamtym dniu chyba dość sporo, rano bułkę i popiłam sokiem , a później długo nic, chyba z kilka godzin-6.. dzień wcześniej miałam małą ucztę, wiec... ale na głodniaka taki wynik,to źle? niby mam napisane, że wątroba niepowiększona, więc nie wiem..

Ja jestem Karolina i mam 22 w październiku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Kiedyś bolał mnie brzuch, poszedłem do lekarza, stwierdził że najlepiej by było zrobić kolonoskopię. Od tamtego dnia po długiej i wyczerpującej ucieczce przed skierowaniem, zatrułem się tylko raz.

 

-- 16 sie 2013, 01:15 --

 

Carols, No to masz odpowiedź - uczta. A jakie leki bierzesz na nerwicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah!, Ja w ogóle paradoksalnie okropnie boję się chorób, ale tak samo okropnie wyników wszelkiego rodzaju badań, przed wynikami morfologii normalnie jestem jak trupiszon...

Anegdoda :D kiedyś pojechałam do szpitala symulując ból brzucha, bo nie miałam już kasiory na usg brzucha, a stwierdziłam, że koniecznie muszę zrobić. Efekt tego był taki, że nie zrobili mi USG , bo w tym szpitalu podobno nie było aparatu do robienia USG brzucha, za to zrobili mi lewatywę, bo lekarz stwierdził, że to od zaparcia hahahhha :D

 

Miro , a gdyby nie ta uczta, to myślisz że 13cm to za dużo ? bo skoro mam napisane, że niepowiększona, to może niepowiększona jednak ? :shock: nie wiem czy robić na nowo USG żeby sprawdzić, czy jednak zaufać temu niepowiększeniu :P

Nic nie biorę na nerwicę, okazjonalnie hydroxyzynę, ponieważ teoretycznie miałam rozpocząć starania o dziecko, ale ciągle to odkładam na za miesiąc :evil:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, 13 cm to normalna wątroba!

 

Kn24, Szpiczak... Brzmi groźnie

 

A moja anegdota związana z netem: Tą jak szukałem matce kropli do uszu i wyszedł nowotwór pisałem. Druga to jak szukałem po objawach i wyszło że mam raka piersi, a jak widać na obrazku - jestem facetem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahhahahaha :D:D

Miro,, ale piszesz ze to normalna wątroba bo chcesz mnie pocieszyć, czy dlatego że tak jest?:D bo nie wiem jakie ma mieć wymiary prawidłowa wątroba, serio :P

Hah. ja się wszędzie doszukuje jakichś kruczków...

W ogóle ciągle mam wrażenia po wizycie u lekarzy,że zapomniałam czegoś powiedzieć...a to mogło być ważne :P

I zawsze się potrafię wkopać, ze swoim ' bo wyczytałam w internecie " i ten wzrok lekarzy 0_o

 

Spoko! fazę na szpiczaka już miałam :D i na stwardnienie zanikowe boczne i boreliozę... także nie ma co :D miałam też faże jak pisałam wyżej na raka nosogardła, piersi, jajnika (wykryli u mnie wielką torbiel) jeszcze był też mózgu, kochane SM... kości wiadomo.. rak jamy ustnej- jako że cierpię na kliniczne przygryzanie policzków i zrobily mi się takie białe kreski z boku policzków :D. oraz sporo innych :D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, A no jak mnie chcą robić jakieś badania, to od razu robię "odwrót taktyczny" zazwyczaj podczas odwrotu taktycznego dolegliwości ustępują :mrgreen:

 

-- 16 sie 2013, 01:30 --

 

Carols, Masz: http://www.urologica.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=89&Itemid=144 jak pojesz dzień wcześniej to będzie większa bo się otłuści. Wszystko OK (napisane masz na dole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z jednej strony boję się badań ,wyników itd., ale z drugiej jak długo nie robię badań krwi, to znowu jestem przerażona każdym siniakiem ,że to może białaczka.. bo morfologii nie robiłam jakieś ha->2 miesiące :D Usg brzucha wciąż powtarzam , bo wiadomo jak to przy chłoniaku , wątroba, śledziona, węzły...

Ta wątroba ciągle mnie nęka , ale szkoda mi znów kasy na powtórkę :shock:

Wiem,czyytałam tą stronkę ale ja miałam chyba mierzoną w wymiarze gdzie powinna mieć poniżej 120 mm, a miała 130mm z tym że gdzieś indziej znazłam inf że może mieć 12-13 a nawet od 13-15 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×