Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antydepresanty a energetyki


Gość CórkaNocy

Rekomendowane odpowiedzi

Czy energetyki można bezpiecznie pić biorąc antydepresanty? takie jak np. wenlafaksyna, mirtagen czy inne leki typu chlorprothixen? Czy wchodzą w jakieś interakcje, może coś z sercem czy wątrobą po nich być?

Zdarza mi się ostatnio popijać czasem red bulla czy inne podobne i nie wiem czy to bezpiecznie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę paroksetyne i piłam duuużo energetyków. Nie mam pojęcia czy wchodza w jakies interakcje, ale przez jakieś dwa miesiące ostatnio piłam po 3-4 puszki dziennie i nie zauważyłam aby coś się działo. Co prawda odstawiłam je ale dlatego że wiem, że one same negatywnie wpływają na organizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kofeina to wątroby nie załatwi chyba

 

energy drinki na pewno lepsze są od kawy bo zawierają wit B itp więc tyle się nie pozbędziesz witamin co po kawce

przy wenli to ciśnienie może skoczyć

 

oj mi się wydaje że od kawy one lepsze nie sa....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, mimo wszystko uważaj z nimi, staraj się codziennie nie pić. Łatwo się do nich przyzwyczaić, do tego chwilowego kopa. Wiem co mówię, bo sama właśnie jechałam na nich. Rano bez śniadania tylko kawa i fajki. Potem w trase (pracuje jako przedstawiciel handlowy). No i oczywiście jak energii brakowało to energetyk i fajki - i tak do popołudnia aż wróciłam. Dopiero wieczorem jadłam obiadokolacje. I wcale w dzień mi się jeść nie chciało, energetyki dodawały energii a do tego lubię ich smak. I ciężko było przestać. Ale się udało, także uważaj, zaczniesz od jednego dziennie, w końcu może CI brakować i tak to się zaczyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys wyczytalem ze po energetyku faktycznie jest kop ale nie dlugi i ma szybkie zejscie ktore w polaczeniu z bardzo duza iloscia cukru ktorego jest mnostwo w tych napojach zamula po czasie. Cos w tym jest. Z kolei kawa stopniowo powoli rozbudza oraz stopniowo schodzi. Jesli nie ma sie problemow z nadcisnieniem i zdrowy zoladek mozna pic do 4-5 kaw dziennie bez problemu. Pomijam problemy ze snem bo jeden moze isc spac po kawie a ktos inny nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×