Skocz do zawartości
Nerwica.com

AGOMELATYNA (Agolek, Agomelatine Adamed/ G.L.Pharma/+pharma, Agomelatyna Egis, Lamegom, Sedival, Symago)


lucjan01

Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

46 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy agomelatyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      17
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, jak valdoxan wpływa na żołądek? Mnie męczą różne dolegliwość układu pokarmowego. Lekarz tweirdzi, że to nerwica. A ja sobie myślę, że jak wezmę lek, który siada na wątrobę, to sobie jeszcze bardziej zaszkodzę.

Czy mieliście jakieś dolegliwości żołądkowe stosując valdoxan???

 

I czy jest sens brać ten lek w sytuacji gdy z moim snem nie jest źle? Czy nie spowoduje bezsenności, skoro ze spaniem u mnie ok?

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłaś u gastrologa? Jak ni masz problemów ze snem to po co ci ten lek? On działa tylko na receptory melatoninowe aktywując je. Działa też na receptor serotoninowy 5-ht2C blokując go ale to działanie jest znikomo małe (Ki-700nM). Dla porównania Prozac (fluoxetyna) antagonizuje 5ht2C kilka razy silniej bo Ki= 100-400nM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evona, ja brałem Valdoxan 25mg przez 2 miesiące i żadnych większych problemów zdrowotnych nie doświadczyłem. Pomijając fakt, że wcale po nim dobrze nie spałem, a właściwie gorzej niż przed braniem. I dość sporo osób ma takie problemy, w szczególności te u których nie było wcześniej problemów ze snem. Natomiast powinien ten lek być pomocny jeśli występują u Ciebie zaburzenia snu, jak wybudzanie się, płytki sen, zmęczenie po przebudzeniu itp. Co do wątroby, to bym się zbytnio nie przejmował. Problemy mogą się pojawić tylko u niektórych osób i po długotrwałym stosowaniu, dlatego zaleca się kontrolne badanie krwi po 3-6 miesiącach. Miesiąc to zbyt krótki okres żebyś miała mieć powody do obaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

depas dziękuję serdecznie za odpowiedz która troszkę mnie uspokoiła. Jestem po 1 tabletce, spalam nawet dobrze, miałam tylko dziwne sny, ale to chyba przez to ze strasznie przezywam wszystko,a najbardziej ludzkie cierpienie. Widmo wojny wiszącej na włosku doprowadza mnie niemal do rozpaczy.Oby lek choć trochę pomógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się bałam wybuchu wojny jak były jakieś konflikty na świecie, teraz na wenli mam tak wyrąbane na wszystko, że się nawet tego nie boję, bo mi to wisi, chyba na tym też polega ten efekt przeciwlękowy wenli, może i znieczula, ale za to też normalnie przejmowałam się aż za dużą liczbą rzeczy, teraz mam wiele rzeczy w dupie, nawet jak zdarzały mi się na tej wenli jakieś przykre bardzo dla mnie rzeczy to miałam wrażenie, że docierało to do mnie częściowo, nie jestem taka emocjonalna, ale to i nawet dobrze, bo nie rozpaczam tak jak dawniej z powodu samotności, mam to gdzieś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, zdecydowanie popieram.

 

Co do leku, pozwólcie że opisze Wam jak się czuję, może komuś się to kiedyś przyda.

Spałam dużo gorzej niż zeszłej nocy, już bez takich wyrazistych snów. Jestem za to nerwowa. Czułam też lekkie kłucie pod żebrami z prawej strony.

Byłam też na badaniu krwi (ALAT - próby wątrobowe) zlecone przez mojego psychiatre. Mam na krew chodzić co tydzień, więc moje obawy o wątrobę wróciły....ale bez paniki :)

Ogólnie nie czuję poprawy, ale to troszkę za wcześnie. Ponoć lek zaczyna działać po 5 dniach,a u mnie ledwie 2 minęły.

 

Miłego i spokojnego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramanujan, cena jest kosmiczna. Mało na serce w aptece nie zeszłam jak usłyszałam ile za to chcą! W przeliczeniu na złotówki 220zł...tutaj nie ma refundacji leków, tylko są "poziomy". Jak w danym roku osiągniesz pułap 900dkk(520zl) to za kolejne leki na których lekarz dopisze zniżka płacisz 50%. Pozniej za 1500dkk - 75%. Tak czy siak drogo za ten lek. Z pewnością nie będę kontynuować leczenia Valdoxanem. W kolejce czeka już wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evona, lekarz miał ponoć od jakiegoś przedstawiciela medycznego. :mrgreen: Dzięki temu brat brał przez ten miesiąc za darmo, a mamy w domu jeszcze 3 opakowania. :mrgreen:

 

Z wenlafaksyny uciekam, jeden z gorszych leków które brałem, ale może Tobie pomoże. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evona,

 

Przeczytałem kilka Twoich postów. Dlaczego odstawiłaś fluoxetyne? Pisałaś że dużo Ci pomogła. Mialaś jakieś uboczne skutki czy poprostu nadszedł czas zakończyć terapie? Brałaś fluoxetyne aż 60mg. Jak długo odstawiałas ten lek / schodzilaś z dawki do 0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, flouksetyne brałam kilka miesięcy. Skończylam brac w grudniu 2012, i przestałam brać za zgodą lekarza bo czułam się fantastycznie. Niestety po odstawieniu przybyło mi w 4 tygodnie 12kg z powietrza. Nie schodziłam z dawki, zwyczajnie przestałam brać z dnia na dzień. Jedyne skutki uboczne jakie miałam podczas brania to ujemne libido. Chętnie wróciłabym do fluo, ale widmo przybrania na wadze kiedyś tam sprawia ze rezygnuję. Już teraz wyglądam jak pulpet (167cm/79kg) i strasznie ciezko jest zrzucic choc z 1 kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xanonymous, zaczelam byc znowu bardziej nerwowa, wszystko mnie zaczelo dobijac, wiec stwierdzilam ze czas sobie znowu pomoc, wiec szukam czegos po czym nie przytyje. Niestety juz wiem ze Valdoxan nie bedzie tym lekiem. Wenfla albo sertralina, tylko co lepsze :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evona, musisz spróbować żeby sie przekonać, ludzie bardzo różnie reagują na leki niekiedy. Oba te leki które wymieniłaś są moim zdaniem naprawdę dobre i dla wielu osób skuteczne. Wenlafaksyna w szczególności jest dobra na stany lękowe, sertralina być może nieco lepiej działa na nastrój. Oba te środki z reguły w jakimś stopniu wpływają pozytywnie na napęd, często też zmniejszają łaknienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×