Skocz do zawartości
Nerwica.com

weganie i wegetarianie z forum - łączmy się!


libertynka

Rekomendowane odpowiedzi

mnie ostatnio jedna babka sprzedająca na bazarze zapytała co znaczy mój tatuaż, wyjaśniłam jej i skomentowała: "fajny".

ale muuusi być coraz lepiej, jest internet, powszechny dostęp do wiedzy, już nie trzeba lecieć do biblioteki po słownik wyrazów obcych, coraz więcej młodych ludzi jest wykształconych, a ci bez wykształcenia czują presję żeby jako tako się oczytać i nie odstawać. takie przynajmniej odnoszę wrażenie :roll:

 

-- 08 sie 2013, 19:19 --

 

Czytam Was i mnie to przeraża. Już się tak bardzo nie dziwie że moja znajoma uparcie twierdzi że kiedyś ludzie umierali na kołtun. Co tu dopiero mówić wege.

kołtun :mrgreen: padłam :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie ostatnio jedna babka sprzedająca na bazarze zapytała co znaczy mój tatuaż, wyjaśniłam jej i skomentowała: "fajny".

ale muuusi być coraz lepiej, jest internet, powszechny dostęp do wiedzy, już nie trzeba lecieć do biblioteki po słownik wyrazów obcych, coraz więcej młodych ludzi jest wykształconych, a ci bez wykształcenia czują presję żeby jako tako się oczytać i nie odstawać. takie przynajmniej odnoszę wrażenie :roll:

W Warszawie świat wygląda inaczej. ;) Prawda że ludzie są coraz bardziej wykształceni teraz nawet na wsiach połowa coś studiuje ale nie idzie za tym jakiś znaczny przyrost wiedzy czy elokwencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wsiach też mają internet i siłą rzeczy jakieś informacje ich po oczach walą, chociażby artykuliki na onecie. przecież Polska nie jest AŻ takim ciemnogrodem :shock: chyba

Mają ale siedzą na fejsie, portalach randkowych czy typu pudelek, lub na youtube puszczają teledyski i śmieszne filmiki. Raczej nie posądzałbym ich o czytanie poważnych artykułów czy używanie wikipedii, ale może się mylę.

 

Polska nie jest ciemnogrodem bo w innych krajach bywa jeszcze gorzej. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja jestem jakaś dziwna bo codziennie coś czytam, szukam informacji, a w dzieciństwie lubiłam czytać encyklopedie :D

Ja to samo, encyklopedia a także wszystkie atlasy się rozpadły od używania. No ale dziś już to niepotrzebne, bo wszystko jest w necie. Wszyscy się dziwią co tak długo robię w tym świecie wirtualnym, zwłaszcza że praktycznie nie korzystam z fb czy innych komunikatorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji polecam Wam fajną stronkę http://www.akademiawitalnosci.pl/ zaglądam tu często, autorka zawsze podaje przypisy, wygląda to bardzo rzetelnie i ciekawych rzeczy można się dowiedzieć.

 

-- 08 sie 2013, 19:54 --

 

carlosbueno, miałam swój ulubiony słownik wyrazów obcych i czytałam jak książkę, pamiętam granatową okładkę :D albo siedzenie w bibliotece i przeglądanie książek, to były czasy :D

ale dobrze, że jest internet, dostęp do badań, publikacji naukowych, materiały ze wszystkich kierunków studiów na chomiku można znaleźć, każdy kto jest głodny wiedzy może ten głód bezpłatnie zaspokoić. szybko i bez wychodzenia z domu. kiedyś się patrzyło na rok wydania książki i szukało czegoś nowszego. teraz jesteśmy na bieżąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... miałam swój ulubiony słownik wyrazów obcych i czytałam jak książkę, pamiętam granatową okładkę :D .

ja też pamiętam ten słownik albo Encyklopedię anatomii człowieka, bardzo ciekawe to było. Albo jak pisałem do różnych korporacji - Ford, Shell, Coca Cola i in., żeby przysłali materiały reklamowe żeby mieć naklejki, katalogi i tego typu rzeczy, była jedna albo dwie wersje takiego listu po angielsku i się wysyłało do wszystkich, a teraz sami to dają wszędzie na każdym kroku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak o tym piszę bo się jakiś czas temu nad tym zastanawiałem, jaki wzór sobie zrobić... Oczywiście dla mnie jest spoko po ang. ale chciałbym żeby inni, zwłaszcza starsi, ludzie co nieco z tego kumali. I nie wiem jakie to ma być hasło.. ?

Jeśli chodzi o wzory na koszulce, to ja mam np. taką. Co prawda napis po angielsku, ale mi się podoba. Sorry, że pognieciona;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

evamari, bardzo fajna :) :)

 

-- 09 sie 2013, 00:17 --

 

i fajne zdjęcie :)) taka pognieciona jest sexy hyhyhy

 

-- 09 sie 2013, 00:23 --

 

ja którąś z tych dwóch wybiorę, są po polsku i w miarę fajne, nawet mocno fajne

[attachment=1]koszulka moi przyjaciele_nie jadam.jpg[/attachment]

[attachment=0]koszulka moi przyjaciele_nie jadam2.jpg[/attachment]

która fajniejsza? :)

 

-- 09 sie 2013, 00:27 --

 

to są w ogóle słowa George'a Bernard'a Shaw'a

(1856 - 1950. Irlandzki pisarz i dramaturg, filozof, krytyk muzyczny i kulturalny, pacyfista. Jego dzieła to m.in. "Profesja pani Warren", "Pigmalion", "Kandyd", "Człowiek i nadczłowiek", "Major Barbara". Laureat literackiej Nagrody Nobla w 1925 r.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to są w ogóle słowa George'a Bernard'a Shaw'a

Może do zwierząt ten pan obnosił się łaskawie ale najbardziej to się wsławił tym że popierał Stalina i był zwolennikiem światowej rewolucji komunistycznej. Był jednym z tych pożytecznych idiotów stalinizmu, którzy uważali że w ZSRR jest raj na ziemi i cały świat powinien iść tą drogą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk79, po długim week tzn. 19-23 ale co konkretnej daty to nie jestem pewna bo mam jedną do załatwienia ale jak wszystko się w przyszłym tygodniu uda pozałatwiać to będę w tych dniach co napisałam wyżej. Miło by było się spotkać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×