Skocz do zawartości
Nerwica.com

Czy ktos tak ma?


moniamona

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Czy macie takie odczucia ,ze w danej sytuacji pojawiaja Wam sie skojarzenia z przeszlosci na temat tego co w danym momecie myslicie..co auntentycznie sie kiedys wydarzyło...przewazaja caly czas wspomnienia,slowa i ludzie ktore to slowa wypowiedzieli?

 

-- 04 sie 2013, 14:44 --

 

I czy macie jeszcze tak ,ze nie czujecie swojej osoby tylko jakby nasladujecie mimowolnie rozne osoby? tak jakbyscie sie w nie wcielaly,przypominaly by sie Wam te osoby ale ich nie widziecie fizycznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie, ja nie miałem takich objawów jak wy ale na waszym miejscu nie przejmowałbym się tym i olałbym to. Nerwica czy depresja nasila się jeśli zwracamy uwagę na nachodzące nas męczące myśli. Gdy zastanawiamy się, myślimy jak tu się ich pozbyć nasilamy je :(

 

Dlatego ignorujcie te myśli jak przychodzą dawajcie im przejść, nie odpychajcie ich, po prostu dawajcie im przejść. Traktujcie te myśli jak powietrze, jakby ich nie było.

Tu mogę się mylić, ale proponowałbym wam nie przejmować się tym i więcej bawić się i korzystać z życia, skupić się na zainteresowaniach i znajomych

nerwica, czy natrętne czynności biorą się często z nadmiaru stresu albo jeśli w naszym życiu nie ma za dużo radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moniamona, flashbacki tak zwane. Mam czasem kiedy ćwiczę medytację, wtedy czasem to występuje, ale zależy od techniki. Poza tym możesz tego doświadczyć przed snem.

 

Wyczuwam, że boisz się o zdrowie psychiczne. Jakby słowo: normalne, było wyznacznikiem tego jak żyć. Jak coś jest normalne, to tak można robić i się nie wstydzić.

 

Ja jestem nienormalny i się nie wstydzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często słowa, pojedyncze słowa, które słyszę, bądź czytam przypominają mi krępujące wydarzenia. Wtedy jakby cofam się w tył, dość nieprzyjemne, ale trzeba przeżyć. Przynajmniej ja daje sobie z tym radę, nie jest to już tak uciążliwe jak kiedyś. Choć przyznam, że jak coś mi się przypomni, to zdarza mi się jeszcze rzucić wtedy przedmiotem, który trzymam w ręku.

A skojarzenia mam różne i bardzo dziwne, takie a la deja vu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×