Skocz do zawartości
Nerwica.com

TRAZODON (Azoneurax, Trazodone Neuraxpharm, Trittico CR/XR)


jowita

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

222 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      139
    • Nie
      65
    • Zaszkodził
      30


Rekomendowane odpowiedzi

Dżejm, no a widzisz ja wzięłam wczoraj 150 mg i jeszcze po 3ciej nie spałam. Wykańcza mnie już trochę takie funkcjonowanie, dzisiaj to nawet nic zjeść nie moge przez te nudnosci i zawroty głowy i czuje się jak ostro przyćpana.

Pewnie nie reaguje na ten trittico,bo mirtagen mocniej usypiał ale w końcu i on przestał :(:oops::cry: chciałabym obudzić się i poczuć się normalnie, zdrowa a nie latami tak żyć

 

Z tego co wiem to na sen daje się dawki do 75 mg. Niestety wiem co oznacza taka egzystencja kiedy człowiek ma duże chęci do życia a budzi się tak zmęczony i niewyspany, że wolałby nie otwierać oczu. Trochę tak jakby budziło nas uderzenie w twarz:/Daj sobie jeszcze troche czasu z Trittico

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, no dobrze, tylko lekarka mi przepisała od razu 150 i kazała brać 1/3 w ostateczności 2/3 albo całą, wzięłam po kolei te części i dopiero po trzeciej jakoś tam późno zasnęłam i rano zamułka z niewyspania, uczucie naćpania, nieogarniania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, no dobrze, tylko lekarka mi przepisała od razu 150 i kazała brać 1/3 w ostateczności 2/3 albo całą, wzięłam po kolei te części i dopiero po trzeciej jakoś tam późno zasnęłam i rano zamułka z niewyspania, uczucie naćpania, nieogarniania

 

Ale tą dawkę podwyższa się chyba stopniowo a nie w ciągu jednej nocy. Z tego co napisałaś odniosłem wrażenie że zwiekszałaś dawkę w ciągu jednej nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, tak. bo zażyłam koło 22 1/3 i nic, była 1-wsza z nocy i chciałąm zasnąć jak człowiek wzięłam następną część i dalej nic. Potem po 3ciej wzięłam ostatnią część i z trudem zasnęłam. Wellbutrin mnie tak speeduje, że teraz jak nawet z czymś miksuje, to nic nie może pomóc mi zasnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mifune85, tak. bo zażyłam koło 22 1/3 i nic, była 1-wsza z nocy i chciałąm zasnąć jak człowiek wzięłam następną część i dalej nic. Potem po 3ciej wzięłam ostatnią część i z trudem zasnęłam. Wellbutrin mnie tak speeduje, że teraz jak nawet z czymś miksuje, to nic nie może pomóc mi zasnąć

 

Współczuje bo wiem jak to jest kiedy człowiek bardzo chcę zasnąć a nie może:/Ja też wracam dzisiaj do trittico 50 mg bo to nie jest najlepszy czas na jego odstawienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezimienna, mój chłopak dostał trazodon stricte na problemy ze snem i kilka razy powtarzała mu, że nie ma działania doraźnego i ma stopniowo zwiększać dawkę: pierwsze dwa tygodnie 50 mg, a dopiero później 100 mg (i na tym pozostać, przynajmniej przed następną konsultacją). A to wielkie chłopisko z trzycyfrową wagą, to może duża dawka od razu działa inaczej. Trzymaj się.

 

-- 07 sie 2013, 21:17 --

 

Cześć,

 

Mieliśmy dziś paskudną przygodę. Skończyło nam się wczoraj Trittico, a wizyta jest na 19 sierpnia. Zauważyliśmy to w zeszłym tygodniu. Od razu poszłam do przychodni spytać co zrobić, bo psychiatra nie wystawiła jeszcze zaświadczenia dla lekarza rodzinnego. Rejestratorka powiedziała, że bez problemu samą receptę wypisze inna psychiatra w tej przychodni - dziś. Na ostatnią chwilę, ale co robić. Ta inna, pożal się Boże, psychiatra jedyne co zrobiła, to krzyczała przez 5 minut (zdążyłaby w tym czasie 10 recept wypisać), że "chyba sobie kpi, że mu wypisze jakąś receptę, nie ma czasu na nie swoich pacjentów, trudno, poczeka pan na swojego lekarza"... Skserowaliśmy kartę choroby i pojechaliśmy z nią w charakterze karty przetargowej do rodzinnego. Rodzinny nie wypisał, bo nie dostał zaświadczenia od psychiatry, a kartę choroby można sobie spreparować. :great: Powiedziała, że możemy iść do szpitala miejskiego na oddział psychiatryczny, tam ktoś wypisze. Grubo naciagane mi się to wydawało, ale lepszych opcji brak. Okazało się, że ten oddział jest remontowany i nie ma żadnego psychiatry. Zasugerowali pojechać na oddziały w sąsiednich miastach. Zadzwoniłam do jednego z nich, rozmawiałam z lekarzem - był oburzony, że rodzinny nie wypisał recepty. On może nas przyjąć na wizytę (było ok. 19:00), ale... nie może wypisać recepty... :silence:

 

Historię opisuję w charakterze przestrogi i wyżalenia się, w każdym razie moje pytanie brzmi czym może skutkować takie przerwanie zażywania trazodonu? Jestem dobita, bo o ile skutków paroksetyny wciąż nie widać, to trazodon świetnie zaczął regulować przynajmniej sen. Chłopak z powodu tej sytuacji wpadł w kompletny szał, wszystko sama próbowałam załatwić, bo on nie bardzo był w stanie, ma 2 dni na dokończenie ważnej pracy i już sobie to wyobrażam... Postaram się jutro zorganizować mu wizytę (na "spanikowaną narzeczoną" czy coś?) u najbardziej skorej do wypisywania recept rodzinnej w naszej przychodni, ale jeśli nie, to zostanie bez leku na kilka lub kilkanaście dni...

 

PS Dzięki kserówkom od psychiatry zapoznaliśmy się z problemem po imieniu: F 42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Zażywam Trittico 150 na noc od ponad pół roku. Lekarka dodała mi teraz do tego lek Venlectine 75 1 raz rano. Trochę się obawiam startu, ponieważ za kilka dni czeka mnie podróż autem jako kierowca. Jeżeli ktoś łyka taki mix, proszę o odpowiedź czy z poczatkiem zażywania venlectine skutki uboczne sprawiają, że nie można prowadzic pojazdów? z góry dziekuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie moje pytanie brzmi czym może skutkować takie przerwanie zażywania trazodonu?

 

jeśli jest jednocześnie brany z paroksetyną - to raczej niczym, trittico może co najwyżej wspomagać działanie paroksetyny, która jest o wiele silniejszym lekiem

 

zapewne największym problemem jest lęk przed bezsennością, idźcie do rodzinnego i poproście o zolpidem (stilnox, nasen), doraźnie się przyda

 

swoją drogą kretyńskie zachowania lekarzy, mój rodzinny przepisze mi awaryjnie wszystko, tylko na wszelki wypadek w wersji pełnopłatnej (bez refundacji), donieście mu ten papierek od psychiatry, to może przestanie robić problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Trittico 150 mg CR 0-0-1 już ponad pół roku. Najbardziej tutaj zaskakują mnie wpisy ludzi, o tym że Trittico na nich nie działa usypiająco. Osobiście mnie ten lek dosłownie zwala z nóg. Może nie za każdym razem, ale zwykle jest tak że jestem dosyć mocno otumaniony i senny. Najgorsze, co się pojawiło u mnie po paru miesiącach to to, że zacząłem mieć straszne problemy ze wstawaniem rano. Po prostu okropnie ciężko było mi się wybudzić. Nastawiałem po kilka budzików, ale to i tak nie zawsze się sprawdzało. Jestem na najkrótszej drodze do przerwania brania tego leku, bo sprawia mi on zbyt duże trudności. Poza tym wydaje mi się, że trazodon spowalnia metabolizm. Jeśli tak nie jest to mnie poprawcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trittico wydębiłem od lekarza na spadek libido (prawie równe z podłogą) które powoduje u mnie paroksetyna. Wczoraj wziąłem trzecią tabletkę (pierwszego dnia 50 mg, pozniej 100, a wczoraj cale 150 mg). Poki co nie widac zadnych rezultatow. Na forach czytalem ze u wielu osob poprawa nastepuje juz po pierwszej tabletce (m.in. poranne erekcje). Czy zatem skoro po 3 tabsach nic nie jest lepiej, czy to oznacza ze trazodon nie sprawdzi sie u mnie na problemy seksualne? Zastanawiam sie czy nie odstawic znow paroksetyny, bo mam juz dosyc tej aseksualnosci. Im szybciej to zrobie tym szybciej wroce do formy wiec troche mi sie spieszy (aczkolwiek zal mi bedzie odstawiac paro, bo to chyba najlepszy antydepresant jaki bralem). Moze jest tu ktos kto stosowal trazodon na problemy z seksem i moglby cos podpowiedziec? Czy efekt moze przyjsc po jakims czasie, czy oplaca sie czekac? Pis jou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, u mnie trazdon zadziałał dopiero po tygodniu na te sprawy. Nie odstawiaj paro, jeśli działa u Ciebie dobrze na Twoje zaburzenia, naprawdę szkoda by było. Ja na brak libido polecam mianserynę. Działa na mnie lepiej niż mirtazapina i trazodon. Już po pierwszych 2-3 tabletkach zaczynam się czuć znowu jak facet. Biorę 30mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.emedexpert.com/compare-meds/trazodone.shtml

 

Trazodon rownie skuteczny w leczeniu depresji co fluoksetyna, sertralina i tylko trochę ustępuje paroksetynie. W sumie odwołania do badań itd. Co o tym myślicie, tym bardziej ze w powszechnej opinii trazodon jest dobry tylko na sen, a jesli chodzi o efekt przeciwdepresyjny to kapiszon..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.emedexpert.com/compare-meds/trazodone.shtml

 

Trazodon rownie skuteczny w leczeniu depresji co fluoksetyna, sertralina i tylko trochę ustępuje paroksetynie. W sumie odwołania do badań itd. Co o tym myślicie, tym bardziej ze w powszechnej opinii trazodon jest dobry tylko na sen, a jesli chodzi o efekt przeciwdepresyjny to kapiszon..

 

-- 18 sie 2013, 14:10 --

 

Ktos to bierze w dawkach podzielonych? Ulotka mowi ze mozna podniesc dawke do 300 mg ale to ma byc w 2 dawkach. I tak sie zastanawiam gdzie ta druga dawke upchnac skoro wieczorne 150 mg knockoutuje mnie w 40 min... Hlp!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

one-half, ja słyszałem, że można wziąć w jednej dawce. Przecież biorąc 150mg w dzień, można się glebnąć na dobrych pare godzin.

U mnie trittico działało dobrze przeciwdepresyjnie. Biorąc dawki od 75 wzwyż, zawsze wstawałem z większą chęcią do życia, mimo lekkiej zamuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również biorę trittico w połączeniu z sertraliną od 3 miesięcy. Też zaczynałam od 1/3 tabletki. W moim przypadku to połączenie sprawdza się bardzo dobrze. Zero skutków ubocznych, w końcu mogę się wyspać i nawet jeśli śpię krótko to i tak budzę się wypoczęta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna komus od razu przypierdolic dawke 300mg trittico bez sprawdzenie najpierw mniejszej dawki, takie rzeczy sie robic w szpitalu a nie w domu, twoj psychiatra jest skrajnie nieodpowiedzialny przepisujac taka dawke!! jak ma sie silna depresje to sie idzie do szpitala!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć, że trittico z sertraliną daje radę. Poza spaniem odczuwacie jakąś poprawę niż na samej sertralinie? Pytam, bo może kiedyś gdy wrócą poważne problemy ze snem, wrócę do trittico. Ale chciałbym, żeby poza snem połączenie z sertraliną dawało też efekt przeciwdepresyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, To samo. Spalo mi sie pieknie. Tylko, ze do 16stej dnia nastepnego spalem na stojaco. A zeby bylo smieszniej, fatalnemu samopoczuciu towarzyszyla mania seksualna (popaprany stan ogolnie :D ). Aha, probowalem laczyc z wenla (na bezsennosc), 1/3 tabletki. Lipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest po trazodonie zwiększone libido, co raczej powinno cieszyć, biorąc pod uwagę jak kastrują prawie wszystkie inne leki. I to straszne zmęczenie dzień po zażyciu z czasem mija, tak jak to ma miejsce z mirtazapiną czy mianseryną, wystarczy trochę poczekać i się przemęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×