Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

edytka1976, dzisiaj jest 8 dzień jak biorę 10mg paroksetyny. No dokładnie sfazowanie, i generalnie czuje się tak jak bym był małym dzieckiem i jak by mi zabrali najlepsze zabawki.... dzięki za słowa otuchy, już chciałem rezygnować z brania, ale postaram się brać dalej. A ty jak długo już bierzesz? czy przez ten czas apetyt u Ciebie wzrósł?

10 mg to nie duzo, potem jak bedziesz wchodzil wyzej, to juz nie bedzie tak strasznie.to tylko na poczätku.

mysle ze juz wkrötce ta 10mg zaskoczy, potem wchodz wyzej, oczywiscie za zgodä lekarza.

absolutnie nie rezygnuj!!!!!!!!!!!!!!!!!

mi ten lek 2 lata temu doslownie i w przenosni uratowal zycie.

biore Paro od 2 lat.

jesli ci apetyt wzrösl to znaczy, ze zaczyna sie stabilizacja w twojej glowie.

to super!!!!!!

ja jak chorowalam to nic nie jadlam, potem wracal apetyt, a to juz ogromna radosc

ciesz sie z tego, nawet jesli cos tam przytyjesz, siurkaj na to :D

tez przytylam i mam to gdzies, najwazniejsze ze zyje :P

bedzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edytka1976, problem w tym że trafiają mi się zaburzenia odżywiania, tzn przejadania się. Co prawda mam do tego sporo ruchu ale brzusio rośnie a przez to coraz to ciężej. W zasadzie jak brałem hydroksyzynę to apetyt był też spory i dałem radę więc dobrze piszesz :) pozdrowienia i dzięki za słowa otuchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie 2 godziny temu żarzyłem większa dawke paro z pol tabletki na cała. polówkę brałem ponad rok. Teraz czuje sie nieswojo.

Czy objaw wchodzenia większej dawki paro zaczyna sie tak wcześnie? Mialem przez pewnien czas nerwową sytuacje wiec nie wiem,

czy to objaw lekowy czy wejście wieszej dawki paro..

 

Wieslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

mam takie pytanie - pod koniec lipca miałam odwiedzić psychiatrę, jednak nie było to możliwe ze względów finansowych i z powodu wyjazdu. W sierpniu mija pół roku od kiedy biorę parogen i miałam go teraz odstawiać :great: . Zostało mi chyba 7 czy 8 tabletek, a na razie nie mam jak odwiedzić lekarza, więc pomyślałam, że sama go odstawię. Czy to dobry pomysł, żebym zaczęła brać po pół tabletki dopóki się nie skończą? Wydaje mi się, że lepiej zrobić tak niż brać nadal całe, a np. pod sam koniec zacząć dzielić na pół. Jak myślicie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie 2 godziny temu żarzyłem większa dawke paro z pol tabletki na cała. polówkę brałem ponad rok. Teraz czuje sie nieswojo.

Czy objaw wchodzenia większej dawki paro zaczyna sie tak wcześnie? Mialem przez pewnien czas nerwową sytuacje wiec nie wiem,

czy to objaw lekowy czy wejście wieszej dawki paro..

 

Wieslaw

hej,napewno to objawy zwiekszania dawki, mialam tak samo, ponad 11 dni fazowalam :pirate:

ale teraz jest juz super!!!(30 mg)

co moge ci doradzic, to spröbuj rozwiäzac pozytywnie stresujäcä cie sytuacje.

w moim przypadku chodzilo o prace, meczyl mnie pewien temat okolo 3 mcy,wtedy nawet zwiekszona dawka nie pomagala.

rozwiäzalam sytuacje i odmienilo sie o 100 procent.

 

-- 06 sie 2013, 22:53 --

 

Cześć wszystkim,

 

mam takie pytanie - pod koniec lipca miałam odwiedzić psychiatrę, jednak nie było to możliwe ze względów finansowych i z powodu wyjazdu. W sierpniu mija pół roku od kiedy biorę parogen i miałam go teraz odstawiać :great: . Zostało mi chyba 7 czy 8 tabletek, a na razie nie mam jak odwiedzić lekarza, więc pomyślałam, że sama go odstawię. Czy to dobry pomysł, żebym zaczęła brać po pół tabletki dopóki się nie skończą? Wydaje mi się, że lepiej zrobić tak niż brać nadal całe, a np. pod sam koniec zacząć dzielić na pół. Jak myślicie? :P

napewno nie robilabym tego sama.lekarz wie najlepiej czy to juz czas na odstawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwiekszyelem dawke z pol parogenu do calej tabletki. Moj glowny problem to napiecie , złość i frustracje. W sumie zwykle sytuacje potrafia mnie wyprowadzic z rownowagi. Ciekawe czy parogen zdedukuje napiecia zwiazane ze stresami i porlemami, które męczą. Przykladowo, drogie biuro ktore wnajmuje, miszkanie ktróe mnie irytuje bo dookola jest dużo zrodel halasu - remonty itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslaw,mysle, ze niektöre rzeczy jestesmy w stanie sami rozwiäzac np poszukac nowego pomieszczenia pod biuro, albo nowego mieszkanka.

napiecia zlikwiduje napewno,mysle ze powinienes malymi kroczkami zmieniac sytuacje woköl siebie, albo jä zaakceptowac.

co to znaczy calä tabletke?tzn ile?

tu w Niemczech sä tabletki od 10mg do 30mg osobno.

moja terapeutka zawsze radzi mi albo akceptacje, albo zmiane rzeczy ktöre mnie denerwujä :evil:

na niektöre rzeczy nie mamy niestety wplywu, ale wiele mozemy zmienic.

znajdz sobie jakies miejsce, np nad jeziorem, idz posiedz sobie, odpocznij.

albo (u mnie dziala), muzyka relaksacyjna na YouTube., do tego wieczorami przed zasnieciem trening autogenny.

pozdrawiam :papa:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak silnie on działa na dopaminę? nie pytam o jakąś tam liczbę, bo widziałam w wikipedii, ale o subiektywne działanie? czy jest odczuwalne czy skoro po nawet wenli łapie mnie serotoninowa zamuła to po tym tym bardziej złapie?? ale za to wenla nie działa w normalnych dawkach na dopaminę

 

Adamek4, to może nie przejść,może za krótko jednak brałeś ten lek, skoro lęki wróciły. spróbuj znowu brać starą dawkę i zobaczyć czy ustąpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adamek4, lepiej wróć, bo też miałam dolegliwości somatyczne z lękami i wiem, że jak się nie wróciło do leku, to mogła być kicha, więc czasem lepiej wrócić do danej dawki i zadzwoń do tej lekarki jak nie przejdzie. a ona ci kazała zmniejszyć dawkę czy sam sugerowałeś, zrobiłeś to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×